12 geriausių moteriškų dezodorantų – 2023 m. reitingas (12 geriausių)

Kažkada niekas net nesvajojo apie dezodorantus, kovojančius su prakaitu ir jo kvapu išskirtinai nuolat plaunant pažastis ar trinantis talko milteliais ar net visai nekreipiant dėmesio į šią problemą. Šiandien situacija atvirkštinė – nežinai, kur ieškoti. Dezodorantai būna įvairiausių formų – purškalai, lazdelės, kremai, ritinėliai, pudros… ir dar daug kitų variantų. Jie taip pat skiriasi savo savybėmis: dezodorantai nuo baltų dėmių, nepaliekančių žymių ant drabužių, 72 valandų antiperspirantai, raminančios priemonės sudirgusiai odai ir daug kitų veiksmų. Beje, dezodorantas ir antiperspirantas – visai ne sinonimai! Geras dezodorantas greitai susigeria, nepalieka likučių ant drabužių ir efektyviai kovoja su kvapą sukeliančių bakterijų dauginimu.

Kas geriau – dezodorantas ar antiperspirantas?

Visų pirma, verta nusiteikti, ko norima iš produkto – blokuoti prakaitą, šalinti kvapą, prižiūrėti odą, ar suteikti kūnui malonų aromatą. Prakaitas iš esmės yra bekvapis, tačiau tai gera terpė daugintis bakterijoms. Būtent mikrobai sukelia nemalonų kvapą iš pažastų. Pagal sprendžiamos problemos tipą visi apsaugos nuo prakaito produktai skirstomi į dvi grupes:

  • dezodorantas kovoja su prakaitavimo padariniais: slopina bakterijų veiklą ir užmaskuoja nemalonų kvapą dėl kvapnių kvapų. Nepašalina drėgmės po rankomis.
  • antiperspirantas veikia radikaliau. Jis slopina prakaito liaukų veiklą, o tose vietose, kur užtepama priemonė, prakaitas nustoja gamintis. Rezultatas: nėra drėgmės, nėra blogo kvapo.

Dezodorantas-antiperspirantasatitinkamai veikia abiem kryptimis dėl įvairesnės kompozicijos.

Prekyboje galite rasti antiperspirantų, kurie, gamintojų teigimu, blokuoja prakaitą iki 10-14 dienų! Dažniausiai tai yra farmacijos produktai. Viliojantis pasiūlymas, tačiau verta atsižvelgti į tai, kad prakaito liaukų blokavimas nėra labai natūralus organizmo procesas. Todėl tokias lėšas geriau naudoti sunkiais atvejais, pavyzdžiui, esant stipriai hiperhidrozei. Žmonėms, turintiems normalų prakaitavimą, visiškai pakanka kosmetikos serijos gaminių.

Dezodoranto arba antiperspiranto forma

Daugelyje dezodorantų ir antiperspirantų yra konservantų. Todėl geriau rinktis bet kokias su oda besiliečiančias kosmetikos priemones (kremus, gelius, lazdeles ir kt.), kurių galiojimo laikas yra trumpas (iki 1 metų), kurias reikia laikyti šaldytuve – ten bus tokių produktų sudėtyje turi būti mažiau konservantų.

Purkšti – neturi sąlyčio su oda, todėl vienu metu gali naudoti keli žmonės, o jame nėra konservantų. Bet – purškiant purškalas įkvepiamas, todėl pavojingas alergiškiems, kai kuriais atvejais net gali sukelti astmą.

Visos kitos formos – rutuliukai, lazdelės, kremai – griežtai individualios. Priešingu atveju bakterijos ir grybeliai gali migruoti iš vieno žmogaus odos į kito odą.

Skystis ritininiai dezodorantai yra geri, bet po užtepimo reikia šiek tiek palaukti, kol jie išdžius.

Kremai ir geliai – gerai susigeria ir nesausina odos. Kaina yra vidutinė.

Kieti dezodorantai ir antiperspirantai – patogus, nereikia laukti kol išdžius – bet gali dėmėti drabužius. Nepalikite kietų dezodorantų, kuriuose nėra talko, likučių.

Deo kristalai (dezodorantas-akmenys) – kieto dezodoranto variantas, kurį sudaro kristalinis kalio alūnas – stiprus antiseptikas, stabdantis bakterijų augimą ir nemalonų kvapą. Produktas sunaudoja fantastiškai mažai, tačiau prieš naudojimą jį reikia sudrėkinti vandeniu.

Kokie yra geriausi dezodorantai?

Dezodorantai – neblokuoja prakaito išsiskyrimo, bet slopina jo kvapą, nutraukdami jį savo aromatu. Dezodorantui naudojama dezinfekavimo priemonė gali būti alkoholis, triklozanas arba farnezolis. Alkoholis gali sukelti dirginimą, todėl alkoholiniai dezodorantai netinka labai jautrios odos savininkams. Dezodorantai be alkoholio su triklozanu ar farnezoliu yra brangūs, juos dažnai galima rasti tik vaistinėse.

Triklozanas efektyviai kovoja su bakterijomis, tačiau kai kuriose šalyse yra uždraustas – nes gali neigiamai paveikti skydliaukę. Todėl geriausiais galima vadinti dezodorantus su farnesolis – natūrali medžiaga, gaunama iš sandalmedžio ir kai kurių kitų aliejų ekstraktų.

Daugelis dezodorantų ir antiperspirantų gali palikti žymės ant drabužių – ypač ant natūralių audinių (vilnos, lino,…