2023 metų geriausių elektrinių paspirtukų Pasirinkimas

Vaikystėje turbūt kiekvienas turėjo galimybę pasivažinėti paspirtuku. Tačiau joms augant ne visi nori jų atsisakyti. Juk kartais tai smagu, kartais net praktiška (pavyzdžiui, sulankstytą paspirtuką galima nesunkiai neštis ar padėti į kampą). Na, o baterijų gamybos technologijų tobulėjimas leido sukurti elektrinį paspirtuką, be to, galintį įsibėgėti daugiau nei aktyviausiai atstumiant kojas nuo žemės. Mūsų reitinge pateikiami geriausi 2023 metų elektriniai paspirtukai.

Elektrinio paspirtuko įtaisas paprastas: ličio jonų baterijų blokas ir valdiklis, valdantis elektros variklį. Be to, šis variklis ant „teisingo“ elektrinio paspirtuko, stabdydamas, persijungia į generatoriaus režimą, įkrauna akumuliatorių ir padidina ridą vienu įkrovimu. Be to, laive esantys akumuliatoriai leidžia sumontuoti priekinį žibintą ir stabdžių žibintą, o tai savaime suteikia pliusą vairavimo saugumui.

Taigi, kuo galima važiuoti naujajame sezone?

2023 metų geriausių suaugusiųjų elektrinių paspirtukų Pasirinkimas

Kurį elektrinį paspirtuką geriau pasirinkti?

Pradėkime, žinoma, nuo variklio galia – tai ne tik pagreitis, bet ir gebėjimas įveikti pakilimus: kur 250-300 W paspirtuką teks stumti kojomis, 700 vatų ir galingesni modeliai nesunkiai prasilenks patys. Bet tai taip pat padidins energijos sąnaudas, todėl paspirtuką arba teks padaryti sunkesnį (daugiau baterijų), arba nukentės atstumas.

Todėl galia turėtų būti lyginama su standartinė akumuliatoriaus talpa, nepamirštant ir „energijos taupymo“ funkcijų. Pavyzdžiui, elektrinis paspirtukas su atstatymu stabdant vienu įkrovimu važiuos ilgiau, o paspirtukas, kurio atstatymas taip pat įjungiamas, kai išleidžiamos dujos, dar ilgiau. Tiesa, toks atsigavimo darbas veikiau gadina važiavimo malonumą: vos išjungus dujas, o paspirtukas, užuot riedėjęs pakrante, iškart pradeda pastebimai lėtėti.

Kuris geresnis elektrinio paspirtuko baterija? Be jokios abejonės, ateitis priklauso ličio jonų baterijoms: jos mažesnės, sandaresnės, greičiau kraunasi. Tačiau nepamirškite apie resursą kartu su kaina – pakeisti švino akumuliatorių yra daug pigiau, o asortimentą nesunkiai padidinsite sumontavę didesnį akumuliatorių. Su ličio jonais teks prisiminti litavimo įgūdžius, surinkti papildomą serijinių ir lygiagrečiai lituotų didelės srovės 18650 akumuliatorių komplektą, o jie patys vis tiek brangūs.

Priekiniai ratai ar galinis? Teoriškai priekinis geresnis: tokių paspirtukų valdymas pastebimai geresnis nei galiniais ratais varomų. Tačiau priekyje tenka naudoti sudėtingesnius ir brangesnius variklius-ratus, o gale pakanka elektros variklį ir ratą sujungti grandine.

Ir natūraliai nepamirškite stabdžių: be „elektroninio stabdymo” turi būti gera dviračio tipo „mechanika”.

Laimingo apsipirkimo!