6 geriausios kačių veislės vaikams

Kuris vaikas nesvajoja apie augintinį? Tačiau jei tėvai nusprendžia turėti gyvūną, turėtų atidžiai pasverti privalumus ir trūkumus, taip pat pagalvoti, ar jis bus saugus kūdikiui. Žinoma, nei vaikas, nei net paauglys nesugeba suteikti katės tinkamos priežiūros, maitinimo ir gydymo. Atsakomybė už kačiuką, gana didelės išlaidos jo priežiūrai ir gydymui tenka suaugusiems šeimos nariamsir jūs turite būti pasirengę tiek išlaidoms, tiek rūpesčiams.

Žinoma, daugelis žmonių laiko kates namuose. Pūkuotas murkimas gali tapti nuostabiu vaiko draugu, padaryti jį malonesnį ir atsakingesnį. Mokslininkai jau seniai įrodė kačių vaidmenį kovojant su stresu ir teigiamą poveikį sergantiems žmonėms.

Jei norite įsigyti kačiuką šeimai su mažais vaikais, turėtumėte pasirūpinti, kad vaikui būtų pasirinkta geriausia kačių veislė. Atsitiktinis isteriškos ar per daug pūkuotos katės įsigijimas mažyliui gali virsti ašaromis, o tėvams – nereikalingais rūpesčiais.

Apsvarstykite geriausias kačių veisles namui ar butui, kuriame gyvena vaikas. Nurodomos parodos klasės kačiukų (tai yra su aukščiausiais kilmės požymiais) vidutinės kainos, naminiai ir veislės klasės gyvūnai gali kainuoti šiek tiek pigiau.

Kokia katė geriausia vaikui?

Kiekviena kačių veislė turi savo ypatybes, apie kurias geriau žinoti iš anksto, ir savo charakterį. Jei šeimoje yra vaikas, žinoma, geriau rinktis katę iš neagresyvių, kontaktinių, žaismingų veislių. Prieš pirkdami susipažinkite su veislės ypatybėmis, pasiruoškite galimiems sunkumams.

Jei nusprendėte dėl veislės, būk atsargus su veisėjais. Deja, dabar daugėja žmonių, kurie bando užsidirbti iš veisimo, nesirūpindami gyvūnų sveikata. Maža kaina gali reikšti, kad gyvūnas buvo auginamas prastomis sąlygomis ir šeriamas pigiu maistu be veterinarinės kontrolės arba kačiukai atsirado dėl giminystės. Tokios katės gali turėti daugybę rimtų defektų ir ligų.

Tėvams svarbu atsiminti: kad ir kokį gyvūną jie turi, būtina atidžiai stebėti sveikatą tavo augintinis. Pirma, esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome, antra, patys mūsų mažesni broliai gali tapti kai kurių žmogui pavojingų ligų nešiotojais, jei nesilaikoma elementarių prevencijos taisyklių.

Būtinai apsilankykite pas veterinarą profilaktinė apžiūra ir vakcinacijabent 1-2 kartus per metus. Bent 2 kartus per metus kirmėles reikia išvaryti specialiomis priemonėmis: net jei katė sėdi bute neišlipusi, patys galite ant batų iš gatvės atsinešti helmintų kiaušinėlių ar pavojingų virusų. Išvykdami į gamtą nepamirškite apie vilnos gydymą nuo blusų ir erkių.

Taip pat geriau nedelsiant aptarti su gydytoju metodą ir laiką gyvūnų sterilizacija: tai išgelbės katę nuo daugelio ligų ir pagerins jos nuotaiką. Išmokykite vaiką visada laikytis higienos ir nusiplauti rankas po kontakto su gyvūnu. Sveika katė gali tapti tikru jūsų ir jūsų vaikų draugu bei visaverčiu šeimos nariu ilgus metus.