Ar galiu naudoti tualetinius kvepalus?

Nėštumas ir kvepalai yra aktuali tema, kelianti daug diskusijų. Kodėl kai kurios nėščios moterys nekenčia kvepalų, o kitos pradeda mėgti iki šiol nekenčiamus kvapus? Ar tiesa, kad kvepalų negalima naudoti nėštumo metu? Patikrinkite, ką gydytojai ir nėščios moterys sako apie kvepalų vartojimą nėštumo metu.

Kvepalai ir nėštumas. Ar galite naudoti kvepalus būdami nėščia?

Nėštumas ir kvepalai būsimų motinų nuomone

Norėdami sužinoti apie suinteresuotų šalių nuomonę, mes stebėjome interneto forumus ir paklausėme kelių motinų draugų apie jautrumą kvapams nėštumo metu. Kaip paaiškėjo?

Pamenu, kai pastojau, mano mėgstamas kvapas „Insolence Guerlain“ pradėjo mane pykinti. Turėjau su juo atsisveikinti 9 mėnesius. Po gimdymo viskas normalizavosi.

24 metų motina iš Inovroclavo buvo ne viena su savo problema. Daugelis moterų, ypač pirmąjį trimestrą, skundžiasi padidėjusiu uoslės jautrumu, pavyzdžiui, Lidka iš Kielce:

Per pirmuosius 3-4 nėštumo mėnesius aš ne tik negalėjau pakęsti JOKIŲ kvepalų kvapo. Lyg to būtų negana, jaučiuosi blogai dėl kiekvieno labiau pastebimo kvapo – nuo valymo priemonių, per gėlių kvapus, iki maisto. Tai buvo košmaras! Trečią trimestrą atradau mamai skirtą Bvlgari Petits et Mamans Guerlain. Aš taip pat naudojau šį kvapą visam žindymo laikotarpiui.

Ilona iš Lodzės, kuri yra 5 mėnesį, skundžiasi uoslės jautrumu:

Galiu naudoti mėgstamus „Kenzo“ kvepalus, tačiau bet kokio antiperspiranto kvapas yra tiesiog nepakeliamas. Verčiau prakaituoti, nei naudoti. Dabar aš taip pat nekenčiu mangų ir kavos kvapo. Ir neįsivaizduoju kodėl.

Kodėl nėštumo metu erzina kvepalų kvapas?

Kvapo pojūtis vaidina didžiulį vaidmenį žmogaus gyvenime. Tai yra esminis apetito komponentas – jis leidžia mums pasirinkti maistingą maistą ir vengti valgyti sugadintą maistą bei toksines medžiagas.


Kvepalai ir kosmetika nėštumo metu – kada kvepia kūdikis?

Keista, kad daugelis suvokiamų nėščių moterų kvapų pasiekia dar negimusius kūdikius. Gebėjimas suvokti kvapus kūdikiams pasireiškia maždaug 28 nėštumo savaitę.


Nėštumo metu uoslė tampa aštresnė – padidėjęs jautrumas, ypač pirmąjį trimestrą, yra normalus ir atsiranda dėl hormonų. Nėštumas taip pat gali pakeisti jūsų įpročius ir pageidavimus. Įdomu tai, kad kai kurios būsimos motinos atranda naujų kvapų – kaip Justyna iš Bielsko-Biała:

Tai buvo gana juokinga – būdama nėščia negaliu pakęsti savo mėgstamų saldžių „Si Giorgio Armani“ kvepalų kvapo ir man pradėjo patikti sunkūs, rytietiški aromatai, kurie mane anksčiau atbaido, pavyzdžiui, „Dior Addict“. Tarsi mano uoslė būtų išprotėjusi.

Nėštumas gali ir neturėti įtakos jūsų uoslei. Kamila iš Varšuvos iš pradžių dėl to net jaudinosi:

Man visada patiko stiprūs, chypre kvapai. Kai Hanselis sėdėjo mano skrandyje, niekas nepasikeitė – mėgstamiausiuose kvepaluose „Euphoria Calvin Klein“ galėjau net išsimaudyti ? Tai mane šiek tiek jaudino, nes internete perskaičiau daugybę nuomonių, kad nėštumo metu kvepalai yra nepakeliami. Aš net paklausiau gydytojo, ar tai normalu. Jis patikino, kad neturiu ko bijoti – ne visos moterys nėštumo metu skundžiasi ūmiu uosle.

Ar kvepalai yra kenksmingi nėštumo metu? Eksperto pozicija

Tema yra prieštaringa – žinoma, kad nėščia moteris turi vengti teratogenų, t. Y. Aplinkos veiksnių, kurie neigiamai veikia motinos įsčiose esantį vaiką. Ar tarp jų yra tualetinio vandens ir parfumuoto vandens kvapai? Ar galiu naudoti parfumuotą kosmetiką nėščia?

2013 m. Karališkojo koledžo Akušerijos ir ginekologijos katedros mokslininkai pateikė ataskaitą apie maisto produktus, kurių nėščios moterys turėtų vengti *. Jame nėra konkrečių kvepalų ar kenksmingos kosmetikos priemonių sąrašo, tik informacija, kad kai kuriuose kosmetikos produktuose esančios cheminės medžiagos gali pakenkti vaikams prenataliniu laikotarpiu – už šį teiginį labiausiai kritikuoti pranešimo autoriai. Rosemary Dodds iš Nacionalinio gimdymo fondo pažymi:

Nėščios moterys turi pačios nuspręsti, ar gali naudoti tam tikrą kosmetiką ar kvepalus būdamos nėščios – nepriimtina, kad jos neturi galimybės susipažinti su tokia informacija.

Kiti ekspertai ataskaitą kritikuoja dėl mokslinių įrodymų trūkumo ir paprasčiausio moters varginimo. Daktaras Johnas Harrisonas (Anglijos visuomenės sveikatos radiacijos, cheminių ir aplinkos pavojų centras) pripažįsta, kad informacija apie kvepalų ir kosmetikos sudėtį visada turėtų būti kiekviename produkte.

Mes sutinkame, kad nėščios moterys turėtų visiškai vengti pavojingų cheminių medžiagų, tokių kaip pesticidai ar fungicidai. Tačiau nėra įrodymų, kad kvepalų ar asmeninės priežiūros kosmetikos ingredientai kelia pavojų visuomenės sveikatai.

Ar galiu naudoti kvepalus nėščia?

Dėl aiškių tyrimų rezultatų trūkumo reikia sveiko proto požiūrio į kvepalų vartojimo nėštumo metu temą. Verta prisiminti, kad firminė kosmetika ir originalūs kvepalai visada išbandomi prieš jiems patenkant į rinką, todėl kenksmingų medžiagų kosmetikoje negalima rasti. Paklausėme gydytojos, kokios kosmetikos nėštumo metu nenaudoti ir ar galima naudoti kvepalus:

Šiuo metu nėra aiškių rekomendacijų, nurodančių, kad nėštumo metu kvepalus naudoti draudžiama. Nėštumas yra konkretus moters gyvenimo laikas – jautrumas kvapų dirgikliams žymiai padidėja – kvapai, kurie buvo malonūs iki nėštumo, nėštumo metu gali būti itin dirginantys. Tai savo ruožtu gali pykinti (o tai gali sukelti vėmimą) ir dar labiau pabloginti galvos skausmą, kurio reikėtų vengti. Šio tipo tendencijos yra susijusios su individualiais būsimų motinų polinkiais. Taip pat verta naudoti nėščioms moterims skirtą kosmetiką – įskaitant kvepalus. Šios rūšies vaistai neturi ingredientų, kurie gali būti kenksmingi besivystančiam kūdikiui gimdoje, pavyzdžiui, alkoholio. Nors yra tyrimų, kurie rodo, kad kvepalų naudojimas gali turėti įtakos vaiko raidai, kol kas tokio tipo eksperimentai nebuvo atliekami su žmonėmis, o tik su gyvūnais. Apibendrinant galima pasakyti, kad nėštumo metu moterys turėtų naudoti šiam gyvenimo laikotarpiui skirtą kosmetiką.

Vienoje Krokuvos ligoninių dirbantis gydytojas Mateuszas Nawrocki

Kvepalai nėštumo metu – 3 patarimai būsimoms motinoms

    • Nėštumo metu venkite stiprių kvepalų. Tualetiniame vandenyje yra mažiau alkoholio ir kvapiųjų aliejų nei Eau de Parfum. Taip pat galite išbandyti kūno ar plaukų rūkus su gėlių kvapais. Jei nėštumo metu kvepalų ir tam tikros kosmetikos kvapai jus vargina, atsisakykite jų keliems mėnesiams arba pakeiskite juos be kvapų.
    • Įsiklausykite į savo poreikius, nes moteriškoji prigimtis gali būti puiki patarėja. Pavyzdžiui, violetinį absoliutą galima gauti iš nedraugiškų tirpiklių – daugeliui nėščių moterų violetiniai kvepalai tiesiog kvepia nemaloniai.
    • Galite rinktis ekologiškus natūralios kompozicijos kvepalus, patvirtintus „Ecocert“, „Cosmebio“ ar kitais sertifikatais. Ekologiškus kvepalus siūlo tiek nišiniai prekių ženklai (pvz., „L’Artisan Parfumeur“), tiek komerciniai gamintojai (pvz., „Kenzo“ kvepalai arba „Pure by DKNY“ vanduo). Taip pat galite pasiekti natūralios kompozicijos kvapiųjų dušo želių – jų galite rasti prekių ženklų „Korres“ ir „Phytorelax“ pasiūlymuose.

Šaltinis: https://www.bbc.com/news/health-22754944