Virtualus bendravimas: Darbo paieška nuotoliniu būdu

Kūno kalbos naudojimas, kad padarytumėte įspūdį

Neverbalinis bendravimas yra puiki priemonė, padedanti išsiskirti iš minios. Pernelyg dažnai žmonės nesuvokia, kad kūno kalba sudaro 55 % pirminio įspūdžio. Tai neabejotinai labai svarbu pokalbio metu. Kalbėdami šypsokitės ir gestikuliuokite, kad atrodytumėte entuziastingi ir malonūs. Klausydamiesi įdėmiai kikenkite, kad parodytumėte, jog esate įsitraukę. Jei pokalbis vyksta telefonu, taip pat nepamirškite pasakyti „uh-huh” ir „suprantu”, kai kalba kitas asmuo. Galiausiai nepamirškite sėdėti tiesiai; susikūprinę atrodysite neprofesionalūs, netvarkingi ir pernelyg laisvi. Sėdėdamas kalbėkite ir vaikščiokite pasitempęs, o tai suteiks pasitikėjimo savimi (net jei nesijaučiate labai užtikrintai).

Svarbiausia pasiruošimas

Be namų darbų, kuriuos turėtumėte atlikti prieš bet kokį pokalbį dėl darbo (t. y. ištirti įmonės kultūrą, parengti atsakymus į dažniausiai pasitaikančius pokalbio klausimus), taip pat turėtumėte pagalvoti, kaip atsakyti į klausimus, susijusius su darbu nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui: Ar kada nors anksčiau esate dirbęs nuotoliniu būdu? Kaip bendrausite su komanda virtualiai? Kaip manote, kokie yra didžiausi iššūkiai dirbant namuose ir kaip juos įveiksite? Jei sugebėsite užtikrintai atsakyti į netikėtus klausimus, jums bus lengviau gauti darbą. Būtinai stenkitės iki minimumo sumažinti „neužtikrintus” žodžius, tokius kaip „um, uh, kaip ir žinote”, kurie gali rodyti, kad nesijaučiate labai užtikrintai. Tyrimai parodė, kad vartodami per daug šių užpildomųjų žodžių atrodysite nesaugūs ir nepasitikintys savimi.

Punktualumas vis dar svarbus

Lengviausia priversti pašnekovą laukti – tai paprasčiausias būdas padaryti blogą įspūdį. Stenkitės sėsti prie kompiuterio likus bent dešimčiai minučių iki numatyto pokalbio, kad turėtumėte laiko pasitikrinti techniką ir susikaupti. „Atvykite” į pokalbį (t. y. spustelėkite nuorodą) likus maždaug vienai-dviem minutėms iki numatyto pokalbio pradžios laiko. Taip pat būtinai atsisiųskite programėlę, jei niekada anksčiau ja nesinaudojote. Padarykite tai iš anksto.

Pauzė yra svarbesnė nei bet kada anksčiau

Atsakydami į interviu klausimus, į savo kalbą įterpkite trumpas strategines pauzes. Pauzės gali padėti sulėtinti tempą ir išlaikyti aiškią bei lengvai suprantamą žinutę. Tai ypač svarbu bendraujant nuotoliniu būdu, nes dėl atsilikimų ir garso persidengimo kalbą gali būti sunkiau suprasti. Pauzės taip pat padeda kurti pasitikėjimo ir profesionalumo įvaizdį ir suteikia pašnekovui laiko perprasti jūsų kalbą.