Geriausių 2023 m. monoblokų Pasirinkimas

Tikrai kiekvienas iš mūsų, kažkodėl perkeldamas asmeninį kompiuterį iš vienos vietos į kitą, skundėsi krūva susipynusių laidų, apdulkėjusiu sisteminiu bloku ir monitoriumi, svajojome, kad įvyks stebuklas ir visa ši buitis atsidurs vienas pastatas – neprarandant našumo, funkcionalumo ir patikimumo. Stebuklas įvyko, ir jis vadinamas – viskas viename įrenginys (All-In-One) arba monoblokas. Mūsų reitinge pateikiami geriausi 2023 m. monoblokai.

Kurios įmonės monoblokai geresni?

Mūsų šalyje monoblokai kompiuteriai vis dar suvokiami kaip egzotika, nors būtent tokia konfigūracija dar 1998 metais lėmė Apple proveržį rinkoje su pirmuoju iMac. Iš tiesų, kam po stalu laikyti didelį sistemos bloką, jei viską galite atsargiai sudėti į monitoriaus korpusą?

Tiesą sakant, monoblokiniai kompiuteriai yra stacionarios „apaugusios planšetės“, kurios turi daug bendro su nešiojamaisiais kompiuteriais dėl techninių sprendimų dėl kompaktiškumo reikalavimų. Kaip ir nešiojamuosius kompiuterius, juos riboja aušinimo talpa ir jie nesuteikia didelių laisvių atnaujinant. Tačiau, nepaisant to, net ir pakankamai galingas šiuolaikiniams žaidimams sistemas jau pavyksta surinkti monobloko formatu – tai kodėl gi, kai ketinate pirkti naują kompiuterį, nepažvelgus į važiuojamųjų traktorių pusę? Be to, rinka turi ką pasiūlyti, net jei pamiršite apie „iMac“.

Dėl funkcionalumo ir prieinamos kainos monoblokai iš HP, Acer ir Dell yra populiarūs.

Nuolatinė paklausa stebima Asus ir Lenovo monoblokams, kurių linijos skiriasi techninėmis charakteristikomis, kaina ir dizainu.

Ir, žinoma, atskirai pažymėsime Apple iMac – nes, be puikaus, ne veltui dizainerių pamėgto ekrano, čia puikiai derinama ir programinės įrangos dalis (nes, kad ir ką sakytume, iOS ekosistema nėra suskaidyta, o programinė įranga parašyta konkrečiai aparatūrai.

Geriausių monoblokų Pasirinkimas

Kurį monobloką geriau pirkti?

Atsižvelgiant į tai, kad atnaujinimo galimybės čia yra tokios pat ribotos, kaip ir nešiojamuose kompiuteriuose, renkantis monobloką, turėtumėte nedelsdami nuspręsti dėl konfigūracijos reikalavimų. Biudžetuose „viskas viename“ tradiciškai naudojami nešiojamųjų kompiuterių klasės komponentai – terminiame pakete riboti procesoriai ir vaizdo greitintuvai, kurie jau gali sukelti problemų net ir leidžiant kokybišką multimediją bei dirbant su keliais programų langais lygiagrečiai.

Populiariausi monoblokų modeliai, priešingai, savo galimybėmis gali rimtai konkuruoti su staliniais kompiuteriais. Jie pirmiausia praras kainą ir itin mažas plėtros galimybes. Renkantis aparatūros komplektą, stenkitės subalansuoti poreikius ir kainą: pavyzdžiui, jei jums nereikia žaidimų, tuomet reikėtų taupyti vaizdo plokštėje, bet rinktis greitesnį procesoriaus-atminties derinį. Būtinai atkreipkite dėmesį į diskų ypatybes – pigūs monoblokai dažniausiai naudoja lėtus ir mažai išteklių turinčius HDD esant 5400 aps./min., geriausias derinys yra bent SATA 3 SSD „sistemai“ ir kietasis diskas nuo 500 GB prie 7200 aps. rpm „failų valikliui“.

Ir, žinoma, nepamirškite apie tai, kaip monoblokas atrodys į jus. TN matricos spalvų atkūrimo kokybe pastebimai prastesnės nei IPS, o jų žiūrėjimo kampai mažesni. Kita vertus, jie yra pigesni, o TN atsako greitis, palyginti su nebrangiu IPS, suteikia geriausią. Mažo biudžeto žaidimams TN gali būti net geriausias pasirinkimas, tačiau dizaineriams ar vaizdo įrašų redaktoriams IPS yra aiškus pasirinkimas. Imti mažesnės nei 1080p raiškos ekraną verta tik turint ribotą biudžetą: dirbti su nedideliu ekranu, kuriame nieko tiesiog netelpa, yra nepatogu, ypač biure. Taip, ir žiūrėti filmus 1080p plačiame ekrane yra maloniau nei 15 colių „kūdikyje“.