Geriausių 2023 m. „Wi-Fi“ maršrutizatorių Pasirinkimas

Kaip išsirinkti gerą maršrutizatorių savo namams?

Tinkamas „Wi-Fi“ standartas

Šiuo metu aktualios trys „Wi-Fi“ standarto kartos. IEEE 802.11n specifikacija buvo priimta dar 2009 m. ir apibrėžė 600 Mbps greičio ribą (tai teoriškai būtų galima pasiekti naudojant kliento įrenginį belaidžiu ryšiu vienu metu 2,4 ir 5 GHz dažnių juostose). Iš esmės naršymui, pokalbiams ir vaizdo įrašų žiūrėjimui (išskyrus didelės raiškos formatus) to pakanka, tačiau yra du niuansai. Pirma, šiuolaikinėje nebrangioje belaidžio ryšio technologijoje dažniausiai yra įdiegta vienos juostos sąsajos versija, t.y. maksimalus greitis yra 300 Mbps, o didelis „kaimynų“ skaičius diapazone dar labiau sumažina kanalo talpą. Antra, atitinkami maršrutizatoriai labai prastai susidoroja su kelių sriegių apkrovomis ir tampa „butelio kakleliu“, kai tuo pačiu metu aptarnaujami keli klientai.

Tolesnė standarto plėtra buvo IEEE 802.11ac specifikacija, pristatyta 2015 m. Vienas iš jos lustų yra MU-MIMO technologija, skirta pagerinti kelių vartotojų lygiagrečios paslaugos (daugelio vartotojų) situaciją. Be to, naudojant efektyvesnę moduliaciją, greičio „kartelę“ buvo galima pakelti tris kartus (standarto ribose). Tiesą sakant, „Wi-Fi 5“ galimybių visiškai pakanka net daug išteklių reikalaujantiems žaidimams ir patogiam 4K žiūrėjimui keliuose kliento įrenginiuose tuo pačiu metu, tačiau jei namuose yra daug „išmaniųjų“ įrenginių. (ir ateityje) geriau sutelkti dėmesį į maršrutizatorius, palaikančius naujausią 802.11ax standartą. Faktas yra tas, kad jis kardinaliai pakeitė klientų aptarnavimo principus, dėl kurių gerokai padidėjo bendras „Wi-Fi“ sąsajos efektyvumas, jau nekalbant apie smarkiai padidintą maksimalų greitį. Manome, kad būtina pažymėti, kad „ateičiai“ reiškia ateinančius 3-4 metus, nes intervalai tarp kartų mažėja, o kito atnaujinimo tikimasi apie 2023 m.

Gyvenate daugiabučiame „skruzdėlyne“, turite didelę šeimą, ar statote technologiškai pažangų „išmanųjį namą“? Negalite išsiversti be maršrutizatoriaus, kuris palaiko 802.11ac ar naujesnę versiją.

Ryšio greitis

Dar kartą atkreipiame jūsų dėmesį į tai, kad brangių raidžių „ac“ ir juo labiau „ax“ buvimas maršrutizatoriaus ir, pavyzdžiui, išmaniojo telefono specifikacijose, visiškai negarantuoja, kad mainų greitis gamintojų deklaruojamas bus pasiektas tarp jų belaidžio ryšio metu. Jau vien dėl to, kad kompaktiškame mobiliojo įrenginio korpuse tiesiog fiziškai neįmanoma tinkamai patalpinti net keturių antenų porų. Tačiau aptarnaujant kelių vartotojų apkrovą tokie modeliai aiškiai lenkia ketvirtosios kartos atstovus (IEEE 802.11n).

Signalo perdavimo atstumas

Kitas dalykas, kuriam reikia aprėpties, yra maršrutizatorių „diapazonas“. Pirma, šios kategorijos prietaisų perdavimo dalies galia yra reguliuojama įstatymais ir yra maždaug vienoda skirtingiems modeliams (pataisyta pagal galimybę kai kuriems iš jų naudoti „užsienio“ regioninius nustatymus). Antra, padidėjus belaidžio ryšio greičiui, visada padidėja jautrumas signalo ir triukšmo santykiui. Priklausomybė yra tiesioginė. Todėl, kad ir kaip nenorėtume priešingai, bendra Wi-Fi ryšių plėtros tendencija yra nukreipta į aprėpties tankio kiekybinį didinimą. Grubiai tariant, kiekvienas kambarys turi savo prieigos tašką, pageidautina, kad jis veiktų 5 GHz dažniu. Be to, vientisos tarptinklinio ryšio technologijos reiškia būtent tokį sprendimą. Jei turite kelių kambarių butą ar kitą didelį būstą, sutelkite dėmesį į maršrutizatorius su tinklelio palaikymu.

IPTV palaikymas

Kitas niuansas yra „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus tinkamumas IPTV priimti. Jei pastarasis suprantamas kaip vaizdo įrašų rodymas iš visų rūšių internetinių išteklių, nėra jokių apribojimų. Jei turinio teikėjas yra jūsų „vietinis“ teikėjas, greičiausiai jis naudoja „Multicast“ ir šią technologiją turi palaikyti maršrutizatorius. Dėl visų atitinkamų „Xiaomi“ produktų prieinamumo ir kitų privalumų jis netinkamas dirbti su tokio tipo srautiniu perdavimu.

VPN palaikymas

Paskutinė funkcija, daugiau ar mažiau naudinga masiniam vartotojui, yra VPN serverio buvimas programinėje įrangoje. Jei turite apsilankyti šaltiniuose, prie kurių prieiga dėl kokios nors priežasties apribota, pažiūrėkite į „Wi-Fi“ maršrutizatorius su VPN.

Susijęs vaizdo įrašas:…