Geriausių vonios sandariklių Pasirinkimas

Aukštos kokybės hermetikas vonios kambariui (kitaip tariant, sanitarinis, arba santechnikos sandariklis) leis ilgam pamiršti vandens sroves, tekančius iš po vonios ar dušo kabinos, prireikus apsaugos plytelių siūles nuo drėgmės ir grybelio. (nors logiškiau tam naudoti specialų skiedinį), ir tai darys ilgai. Ar po plovimo atsiranda erzinančių vandens lašų? Na, laikas eiti į parduotuvę sandariklio ir sutvarkyti nesandarumus. Svarbiausia šį kartą padaryti teisingą pasirinkimą.

Pabaigoje tradiciškai rašysime apie skirtingų tipų sandariklių ypatybes, o dabar tradiciškai pereisime prie ūkinių prekių parduotuvių vitrinų.

Geriausių vonios sandariklių Pasirinkimas

Kaip išsirinkti gerą vonios ar dušo sandariklį?

Kadangi didžioji dauguma parduodamų vandentiekio sandariklių yra silikono pagrindu, pakalbėkime apie juos pirmiausia. Pagal sudėtį jie yra dviejų tipų: acetatas ir neutralus.

Acetato sandarikliai iš karto atpažinsite iš būdingo acto kvapo. Taip yra dėl to, kad polimerizacijos reakcija, kuri prasideda kontaktuojant su atmosferos drėgme, sukelia acto rūgšties išsiskyrimą, nors ir nedideliu kiekiu, bet gryno, o ne praskiesto stalo acto. Dėl šios priežasties tokie sandarikliai turi ryškų koroziškumas, o dengti ne tik ant cinkuotos geležies, vario ir aliuminio pagrindo lydinių paviršiaus, bet ir šalia jo vienareikšmiškai negali būti. Tai taikoma ir veidrodžiams – net nebandykite. Tačiau tokie sandarikliai yra pigūs – to iš jų negalima atimti.

Neutralūs silikoniniai sandarikliai praktiškai neturi kvapo ir neturi rūgšties reakcijos. Juos rekomenduojame pirmiausia – jie universaliausi ir saugiausi.

Bet kokiu atveju silikono sandariklis turi būti išspaustas iš naujai atidaryto vamzdelio vienalyte mase, be delaminacijos požymių saugojimo metu. Sluoksniavimas neabejotinai rodo žemą sandariklio kokybę – gamybos metu jis tiesiogine prasme „praskiedžiamas“, o dažnai skystoji tokių sandariklių frakcija taip pat būna riebi. Nedelsdami nusiųskite tokį sandariklį į šiukšliadėžę: jis tikrai neturės normalaus sukibimo ar elastingumo.

Poliuretanas ir kombinuoti sandarikliai parduodami mažiau, tačiau tai nereiškia, kad jie blogi. Jie yra patvarūs, gerai sukimba su skirtingais paviršiais ir, skirtingai nei silikoniniai, prireikus gali būti dažomi. Taigi, jei parduotuvėje radote sandariklį tokiu pagrindu, turėtumėte į jį atkreipti dėmesį.

Bet kokiu atveju sandariklis, veikiantis esant didelei drėgmei, turi būti ryškus fungicidinės savybės. Su juo, deja, kyla problemų ir iškiliose įmonėse. Bet iš tikrųjų, visų pirma, būdingos tamsios dėmės ant sandariklio paviršiaus rodo vėdinimo problemas – normaliai veikiant, sunku priversti grybelį daugintis net ant jam „skaniaus“ sandariklio.

Sėkmės remontuojant!