Kaip išsirinkti sintezatorių?

vaizdas


Nuotrauka: vimeo.com

Muzika lyginama su širdies balsu, vadinama sielos styga, kompozitoriai tam skiria visą savo gyvenimą, didžiausi jų kūriniai gyvi iki šiol. Epochos keičia viena kitą, bet muzika yra amžina…

Ir gerokai pasikeitė tik muzikos instrumentai, kurie tobulėja ir dabar, stengdamiesi neatsilikti nuo modernumo. Vienu ryškiausių mūsų dienų atradimų galima pavadinti sintezatoriumi. Kalbėjimas apie jį nusipelno jei ne visos knygos, tai tikrai atskiro straipsnio. Daugybė mygtukų, jungiklių, svirčių ir ekranų sukuria įspūdį, kad to niekada nepavyks išsiaiškinti. Tačiau taip nėra. Viskas daug lengviau.

Kur pradėti? Ar jums tikrai reikia sintezatoriaus?

Noriu sintezatoriaus! Ar tai tikrai sintezatorius? Arba skaitmeninis pianinas? Kas geriausia pradedantiesiems? Kas tai yra, įrankis profesionalams? Rinkitės tik iš naujų ar vertėtų pagalvoti apie naudotą variantą?

Sintezatoriaus pasirinkimas turėtų prasidėti nuo paskirties apibrėžimo. Viskas priklauso nuo to, kam tiksliai jums reikia įrankio. Specialistai rekomenduoja iš anksto pagalvoti apie funkcijas, kad pirkinys netaptų brangiu žaislu su neišnaudotu potencialu.

Pavyzdžiui, sintezatorius, skirtas išmokti groti, labai skirsis nuo sintezatoriaus, reikalingo darbui grupėje. Disko didžėjui prireiks visai kitokio įrankio, nei smagiai praleisti laiką su muzika, leisti laiką su draugais, tačiau gilioms studijoms ir muzikos kūrimui (su vėlesniu įrašymu ir montažu) reikės profesionalaus modelio, visos darbo vietos.

Kas yra sintezatoriai?

Užduotyje sintezatoriai skirstomi į:

Švietimo (su mokymosi funkcija ir, pavyzdžiui, labai naudingu ir svarbiu akordų žodynu (Chord book));
Interaktyvus (su automatinio akompanimento funkcija – grojimo ritmas ir akompanimentas, kurį atlikėjas papildo savo žaidimu);

vaizdas


Nuotrauka: dstn.org

Atlikimas (be automatinio akompanimento funkcijos). Naudojamas groti vakarėliuose ansambliuose;

vaizdas


Nuotrauka: dstn.org

Skaitmeniniai pianinai (išoriškai jie labai panašūs į sintezatorių, tik skaitmeninis fortepijonas turi plaktuko veikimo sistemos imitaciją (klavišai turi būti spaudžiami tokia pat jėga, kaip ir įprasto akustinio fortepijono)). Skaitmeninį fortepijoną verta pirkti, pavyzdžiui, jei reikia pakeisti „įprastą“ į ne tokį gremėzdišką ir patogesnį instrumentą, o sintezatoriaus vaidmuo kur kas reikšmingesnis. Verta paminėti, kad būtent plaktuko veikimo imitacija žymiai padidina išlaidas.

vaizdas

Darbo stotys (daugiafunkcinės atskirų garsų, akordų, melodijų, partijų kūrimo, montažo, įrašymo sistemos…).

vaizdas


Nuotrauka: dstn.org

Koks yra geriausias sintezatorius?

Daug kas priklauso nuo sintezatorių gamintojo. Įsigydami įrankį iš nežinomos vienos dienos įmonės, rizikuojate labai greitai pakenkti klausai arba susidurti su gedimo problema.

Naudojimui namuose nėra geresnių „Casio“ ir „Yamaha“. Beje, ne visi žino, kad motociklus, valtis, sniego motociklus, pakabinamus variklius ir vandens motociklus gaminanti „Yamaha“ prasidėjo nuo vargonų sukūrimo (būtent klavišiniai instrumentai suteikė jai bilietą į stambaus verslo pasaulį). Be to, muzikos instrumentams skirtas metalas ir plastikas yra apdorojami taip pat technologiškai kaip ir laivams skirtos medžiagos, todėl Yamaha sintezatoriai laikomi vienais aukščiausios kokybės.

Sceniniams pasirodymams ir darbui studijose kokybiškus sintezatorius gamina tokios gerbiamos kompanijos kaip Korg, Kurzweil, Roland, labai gerus ir nebrangius kinų kompanijos Medeli instrumentus.

Įvertinimas pagrindiniai gamintojai pagal garso kokybę:

1. Korgas, Kurzweilas
2. Casio, Yamaha
3. Medelis, Worlde

Tęsiant temą – Geriausių sintezatorių modelių reitingas pradedantiesiems ir profesionalams

Toliau turėtumėte susipažinti su svarbiausiomis sintezatorių savybėmis.

Kaip išsirinkti tinkamą sintezatorių? 10 svarbių funkcijų, iš kurių galite rinktis

1. Rakto dydis. Yra standartinių, mini ir net mikro variantų. Į…