kas, kodėl ir kada

Medžių apdorojimas pavasarį: kas, kodėl ir per kokį laikotarpį

Pavasarinės priemonės sodui apsaugoti nuo kenkėjų ir ligų – masinio kenksmingų daiktų plitimo prevencija ir didelio bei sveiko derliaus garantija. Kai tik pavasarį medžiai išeina iš ramybės stadijos, jų gydymui galite saugiai naudoti didelės koncentracijos bendruosius naikintuvus. Iki vaisių derliaus nuėmimo dar liko daugiau nei 2 mėnesiai, tad laukimo laikotarpis tikrai bus išpildytas.

Bendrosios spyruoklinių apsaugos priemonių taisyklės ir ypatybės

Darbai sode prasideda dar prieš nutirpstant sniegui. Prieš pradedant sulos tekėjimą, atliekame sanitarinis genėjimas, pašalinant pažeistus ir nušalusius juodus ūglius. Riekelės apdorojamos sodo pikiu ir dažomos dažais. Nupjautos sausos šakos kartu su nukritusių lapų likučiais (ko nespėjo pašalinti rudenį) nedelsiant sudeginamos.

Kai dirva šiek tiek išdžiūsta, atliekame kamieno apskritimų purenimas arba negilus kasimas. Tokiu būdu sunaikiname dalį peržiemojusių kenkėjų ir pageriname sąlygas naudingiems dirvožemio mikroorganizmams. Po aprašytų darbų sodas atrodo išpuoselėtas: paruoštas tolimesnėms fitosanitarinėms procedūroms.

Terminai sodo pesticidų apdorojimas visada svarbu, bet ypač pavasarį. Reikia orientuotis ne į kalendorių, o į medžio vystymosi fazes. Jei neturite laiko apdoroti, kol inkstai išsipučia, galite perkelti darbą, bet tik pakoreguodami darbinio tirpalo koncentraciją. Priešingu atveju užtikrinamas jaunų lapų nudegimas ir net išskyros. Ankstyvą pavasarį, kai vidutinė paros temperatūra nesiekia 10°C, biologiniai preparatai nėra veiksmingi. Pradedame nuo vario sulfato, karbamido, Bordo skysčio ir koloidinės sieros. Šie junginiai yra labai agresyvūs, todėl naudojame asmenines apsaugos priemones, naudojame tik plastikinius ir stiklinius indus. Medžius purškiame esant sausam orui, nes didelė drėgmė padidina nudegimų riziką. Ruošdami tirpalą griežtai laikomės rekomenduojamų koncentracijų. Kitas svarbus parametras yra dienos temperatūra. Pasiruošimas ankstyvam pavasario veiksmui dirba esant aukštesnei nei + 5°C temperatūrai. Informacija apie veikimo temperatūros diapazoną nurodyta pesticido instrukcijose.

Pavasarinių vaismedžių apsaugos priemonių schema

Planuojamus sodo darbus laikotarpiu nuo „kol pumpurai neišbrinksta“ iki „pumpurų atskyrimo“ pristatysime lentelės pavidalu, kuri primins pradedantiems sodininkams. Galimybė pakartotinai naudoti vieną preparatą skirtingose ​​fazėse taip pat atsispindi lentelėje, tačiau kelis medžius reikia apdoroti tik esant dideliam kenkėjų gausumui arba dideliam ligų pažeidimo laipsniui ankstesniais metais. Geriausias poveikis pasiekiamas kaitaliojus kelis vaistus.

Augalų vystymosi fazė

Veikla/Narkotikas

Kenksmingas objektas

Pastaba

prieš sulos tekėjimą

sanitarinis genėjimas ir stiebo žievės valymas

kenkėjų ir ligų kompleksas

Sekatorių ir metalinių pjūklų dezinfekcija po kiekvieno medžio. Riekelės apdorojamos sodo pikiu ir beicuojamos

ankstyvą pavasarį, priklausomai nuo oro sąlygų

skeleto šakų kamienų ir pagrindų balinimas

apsauga nuo kraštutinių temperatūrų ir saulės nudegimo

Paruošti vandenyje disperguoti dažai arba gesintų kalkių (2 kg), molio (1 kg) ir vario sulfato (300 g) mišinys 10 litrų vandens

prieš inkstų patinimą

5% vario sulfato tirpalas

šašas, miltligė,

geležies sulfato tirpalas

šašas, miltligė

300 – 500 g 10 l

„žalias kūgis“, prieš pumpurų žydėjimą, esant aukštesnei nei + 5 temperatūrai

karbamidas 5% (karbamidas)

amarų, obuolių raudonosios erkės, obuolių drugio, gėlių vabalo, lapų volelio žiemojimo stadijos

Tai papildomas tręšimas auginimo sezono pradžioje, leidžiamas mišinyje su vitrioliu

Bordo mišinys, 3%

patogenų kompleksas

Darbinis tirpalas ruošiamas iš vitriolio ir kalkių santykiu 1:1 (300 g kiekvienos medžiagos 10 litrų vandens). Išmaišykite tirpalą, leiskite nusistovėti ir nusausinkite nuo nuosėdų. Taip jis nebus filtruojamas prieš pilant į purkštuvą.

po pumpurų žydėjimo

Bordo mišinys, 1%

patogenų kompleksas

Darbinis tirpalas ruošiamas iš vitriolio ir kalkių santykiu 1:1 (100 g kiekvienos medžiagos 10 litrų vandens)

Bitoksibacilinas, P

Lepidocidas

voratinklinės erkės, lapus mintantys vikšrai

Suplanuokite 2–3 procedūras su 7–10 dienų intervalu, dienos temperatūra virš + 20

HOM

šašas, miltligė, klasterosporozė, kokomikozė, moniliozė

yra sieros…