Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Skrandžio skausmai yra dažnas vaikų ir suaugusiųjų skundas. Viršutinėje skrandžio dalyje yra keletas gyvybiškai svarbių struktūrų, įskaitant viršutinę žarną, tulžies pūslę, kepenis ir kasą. Nors daugelis problemų, sukeliančių viršutinės pilvo dalies skausmą, pvz., dujos ar skrandžio virusas, nekelia susirūpinimo, dėl kitų gali prireikti medicininio gydymo.

Kai kurios sąlygos gali sukelti viršutinės pilvo dalies skausmą. Daugeliu atvejų viena sąlyga gali sukelti kitą. Pavyzdžiui, opos gali sukelti virškinimo sutrikimą, o tulžies akmenys gali sukelti kepenų funkcijos sutrikimą.

Šiame straipsnyje sužinokite apie dešimt galimų viršutinės pilvo dalies skausmo priežasčių, taip pat apie gydymo galimybes ir kada kreiptis į gydytoją.

Viršutinės pilvo dalies skausmo priežastys gali būti:

1. Dujos

Moteriai skauda viršutinę pilvo dalįPasidalinkite Pinterest
Viršutinės pilvo dalies skausmo priežastis gali būti dujos.

Dujos natūraliai susidaro žarnyne ir virškinamajame trakte. Kai šios dujos kaupiasi, jos gali sukelti spaudimo, pilvo pūtimo ar pilnumo jausmą.

Dėl infekcijos, viruso, viduriavimo ar vidurių užkietėjimo dujų skausmas gali tapti labai stiprus.

Dujos gali būti kaltininkas, jei:

 • Skausmas ateina bangomis.
 • Dėl skausmo išsipučia skrandis.
 • Toks jausmas, kad skrandyje kažkas juda.
 • Yra raugėjimas arba dujos.
 • Asmuo viduriuoja ar užkietėja.

Dujų skausmas paprastai nėra rimtas, todėl gali padėti nereceptiniai (OTC) vaistai. Asmuo taip pat gali pabandyti valgyti lėčiau, kad neprarytų oro ir nepablogėtų dujų susidarymas. Kai kurie žmonės pastebi, kad tam tikri maisto produktai, pavyzdžiui, brokoliai, dažniau sukelia dujų skausmą.

Dujos paprastai išnyksta be gydymo per kelias valandas. Jei tai pasireiškia karščiavimu, nekontroliuojamu vėmimu ar stipriu skausmu, geriausia kreiptis į gydytoją.

2. Virškinimo sutrikimai

Virškinimo sutrikimas yra deginimo pojūtis viršutinėje skrandžio dalyje, o kartais ir burnoje ar gerklėje. Skausmas taip pat gali jaustis taip, lyg jis kiltų iš krūtinės.

Medicininis virškinimo sutrikimo terminas yra dispepsija. Paprastai tai atsiranda, kai skrandyje yra per daug rūgšties, o tai gali nutikti valgant labai rūgštų maistą.

Rečiau virškinimo sutrikimai gali atsirasti dėl skrandžio opos, rūgšties refliukso ar net skrandžio vėžio. Dažnas nevirškinimas, kuris yra labai skausmingas arba atsiranda dėl nepaaiškinamo svorio netekimo, gali būti rimtesnio susirūpinimo požymis.

Nereceptiniai vaistai yra labai veiksmingi gydant laikinus virškinimo sutrikimus. Nustatyti provokuojančius veiksnius, pvz., Tam tikrus maisto produktus, gali padėti asmeniui pakeisti sveiką gyvenimo būdą.

Žmonės, kuriems dažnai ar sunkiai virškinami, gali norėti pasikalbėti su gydytoju, kaip valdyti simptomus arba nustatyti pagrindinę priežastį.

Vaistus nuo virškinimo sutrikimų galima įsigyti internetu.

3. Gastritas

Gastritas sukelia skrandžio gleivinės patinimą ir skausmą.

Ūminis gastritas pasireiškia trumpai ir greitai pasireiškia, dažniausiai dėl bakterinės infekcijos, pvz. Helicobacter pylori bakterijos.

Kai kurios sąlygos dirgina skrandžio gleivinę ir sukelia lėtinį gastritą.

Lėtinio gastrito priežastys yra šios:

 • Krono liga
 • autoimuninės ligos
 • sarkoidozė
 • alergijos
 • virusai žmonėms su susilpnėjusia imunine sistema

Antibiotikai paprastai gali gydyti bakterines infekcijas. Kai gastritas yra lėtinis, gali padėti diagnozuoti ir gydyti pagrindinę priežastį.

Daugeliui žmonių taip pat gali padėti sumažinti skrandžio rūgštingumą valgant mažiau rūgštinę dietą ar vartojant vaistus. Skausmą malšinantys vaistai gali padėti sumažinti simptomus, o vaistai, apsaugantys skrandžio gleivinę, gali užkirsti kelią simptomams pablogėti.

4. Skrandžio virusai

moteris sėdėjo ant lovos krašto ir pykino
Skrandžio virusai gali sukelti vėmimą ir pykinimą.

Gastroenteritas yra skrandžio virusas, galintis sukelti pykinimą, vėmimą ir viduriavimą, be viršutinės pilvo dalies skausmo. Žmonėms, sergantiems skrandžio virusu, taip pat gali skaudėti galvą, raumenų skausmus ir mažėti energijos.

Kai kurie žmonės gastroenteritą vadina skrandžio gripu, tačiau iš tikrųjų tai nėra gripo rūšis.

Daugumai žmonių simptomai praeina savaime per kelias dienas. Vengiant sunkaus maisto ir geriant tik skaidrius skysčius, žmogus gali sustabdyti vėmimą.

Labai svarbu vengti dehidratacijos, todėl apsvarstykite galimybę gerti kažką, kas atstato elektrolitus, pavyzdžiui, sportinį gėrimą, kol simptomai praeis.

Kai kuriems žmonėms, įskaitant tuos, kurių imuninė sistema susilpnėjusi, kūdikiams ir labai mažiems vaikams bei žmonėms, sergantiems sunkiomis sveikatos ligomis, pvz., vėžiu, gali prireikti medicininio gydymo, kad būtų išvengta dehidratacijos.

Internetu galima įsigyti įvairių elektrolitų gaminių.

5. Raumenų skausmas

Daugelis raumenų tęsiasi iki viršutinės pilvo dalies. Skausmas dėl lengvo raumenų pažeidimo ar spazmų gali sukelti laikiną viršutinės pilvo dalies skausmą.

Skausmas dažnai sumažėja švelniai masažuojant ir pailsėjus. Kai kurie žmonės taip pat palengvėja naudodami šaltus ir karštus paketus.

Jei raumenų skausmas yra stiprus arba po kelių dienų nepalengvėja, kreipkitės į gydytoją, kad jis įvertintų.

Karštos ir šaltos pakuotės galima įsigyti internetu.

6. Apendicitas

Apendicitas yra apendikso infekcija. Negydant gali plyšti apendiksas, o būklė gali tapti pavojinga gyvybei.

Ankstyvosiose apendicito stadijose žmogus gali pastebėti nuobodų skausmą aplink bambą, tačiau šis skausmas gali plisti į viršutinę pilvo dalį. Infekcijai paūmėjus, skausmas pereina į apatinę dešinę pusę.

Daugeliu atvejų gydytojas apendicitą gydo pašalindamas apendiksą.

7. Tulžies pūslės akmenligė

Tulžies akmenys yra kieti cholesterolio arba bilirubino dariniai, kurie gali išsivystyti tulžies pūslėje. Jie ne visada sukelia problemų, tačiau kartais užkemša tulžies lataką.

Tulžies akmenų užsikimšimas gali sukelti stiprų skausmą viršutinėje dešinėje pilvo dalyje, taip pat vėmimą, nuovargį ir išsekimą.

Negydomi tulžies akmenys gali paveikti kepenų ir kasos veiklą. Kai taip atsitinka, žmogui gali pasireikšti gelta, ty odos ir akių pageltimas, arba gali išsivystyti rimta kasos infekcija.

Daugeliu atvejų gydytojas tulžies akmenis gydo pašalindamas tulžies pūslę ir žmogus gali gyventi įprastą gyvenimą be šio organo. Arba gydytojas gali skirti vaistus akmenims ištirpinti.

Jei tulžies pūslės akmenligė praeina savaime, gydytojas gali rekomenduoti keisti gyvenimo būdą, pvz., daugiau mankštintis ar valgyti mažiau riebalų, kad sumažintų akmenų pasikartojimo riziką.

8. Kepenų ar kasos problemos

Kepenys, kasa ir tulžies pūslė kartu palaiko virškinimą. Visi trys organai yra viršutinėje dešinėje skrandžio pusėje.

Kartais negydomi tulžies akmenys blokuoja tulžies latakus, sukeldami skausmą kepenyse ar kasoje.

Kepenų ligos, tokios kaip hepatitas, gali sukelti kepenų skausmą. Pankreatitas, kuris yra kasos uždegimas, taip pat gali sukelti skausmą. Kai kurios kitos priežastys, pvz., kepenų ar kasos vėžys, yra mažiau tikėtinos.

Papildomi kepenų ar kasos problemų simptomai:

 • geltonos akys ar oda
 • tamsus šlapimas
 • labai blyškus arba baltas tuštinimasis
 • pykinimas
 • vėmimas
 • skausmas, kuris palaipsniui stiprėja

Tinkamas gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties. Žmonėms, sergantiems pankreatitu, gali tekti likti ligoninėje skysčių ir stebėti. Kepenų ligos reikalauja vaistų, o kepenų persodinimas gali gydyti pažengusią kepenų ligą.

Kepenų ir kasos vėžiui gali prireikti chemoterapijos, radiacijos ar operacijos. Nepriklausomai nuo kepenų ar kasos skausmo priežasties, greita diagnozė gali išgelbėti gyvybę.

9. Žarnyno nepraeinamumas

Žarnyno nepraeinamumas blokuoja žarnyną, todėl sunku arba neįmanoma nieko praeiti. Tai gali sukelti stiprų skausmą, vidurių užkietėjimą ir sunkumų virškinant bei įsisavinant maistą.

Be skrandžio skausmo, žarnyno nepraeinamumo simptomai yra šie:

 • vėmimas tulžimi, žalsvai gelsva medžiaga
 • patinęs pilvas
 • nesugebėjimas išskirti dujų arba tuštintis
 • intensyvus mėšlungis

Žarnyno nepraeinamumas yra neatidėliotina medicininė pagalba, nes žarnynas gali plyšti arba rimtai užsikrėsti. Vaistai, skysčiai ir skausmą malšinantys vaistai…