Koks geriausias 2021 m. |

Kalbėdami apie dailidę, galvojame apie amatininkų baldų ir visų rūšių žmonėms naudingų daiktų gamybą. Mediniai baldai atneša šilumą mūsų namams ir džiugina akis. Jei kada susimąstėte, koks yra šio darbo pagrindas, atsakymas yra: elektrinis oblius.

Elektrinis oblius yra vienas iš svarbiausių rankdarbių stalių darbuose. Jis naudojamas paviršių nuvalymui, medienos šlifavimui ir drožlių pašalinimui. Kadangi tai yra pagrindinis įrankis, turėtumėte pasirinkti geriausią. Norėdami padėti jums, mes sukūrėme šį straipsnį, kuriame rasite viską, ko reikia, kad galėtumėte tai padaryti, ar prisijungsite prie mūsų?

Svarbiausias

 • Mediniai šepečiai yra vienas iš seniausių įrankių. Tai yra pagrindinis stalių darbo įrankis, todėl būtina pasirinkti kokybišką modelį, kuris leistų atlikti darbus per trumpą laiką ir su mažiausiomis pastangomis.
 • Rinkoje rasite kelių rūšių medinius šepečius. Visų pirma, yra tradiciniai rankiniai šepetėliai, elektriniai šepetėliai (kuriuos mes analizuosime šiame straipsnyje) ir suoliuko šepetėliai.
 • Vienas iš pagrindinių elektrinio obliavimo pirkimo kriterijų yra jo peiliai. Rinkoje rasite daugelio medžiagų ir įvairių dydžių peilius. Turite labai aiškiai žinoti, kuris peilis geriausiai tinka darbui, kurį ketinate atlikti, ir atitinkamai pasirinkti.

Reitingas: geriausi elektriniai obliai rinkoje

Elektriniai obliai yra labai efektyvūs, tvirti ir nebrangūs įrankiai. Jie yra kertinis visų dailidžių darbų akmuo, todėl turite rinktis atsargiai. Kaip visada, tokie dideli prekės ženklai kaip „Makita“, „Bosch“ ar „Einhell“ pasiūlys jums puikių mašinų. Norėdami padėti išsirinkti geriausią teptuką, mes pasirinkome šiuos penkis modelius:

1 pozicija: „Einhell TC-PL 750“

Elektrinis oblys TC-PL 750 yra galingas rankinis oblius, kurio skiedros storis yra iki 2 mm. Jis turi galingą 750 vatų (W) elektros variklį, kuris gali važiuoti 16 000 aps / min (apsisukimų per minutę) greičiu. Su savo galia ir dideliu geležiniu velenu užtikrinsite, kad pasieksite optimalius rezultatus vienu važiavimu.

Jame yra automatinis poilsio padas, kuris garantuoja geriausią stabilumą ir apsaugo kūrinį nuo atsitiktinių pažeidimų. Masyvus aliuminio padas leidžia vartotojui gauti plokščius paviršius su minimaliomis pastangomis. Ergonomiška rankena kartu su minkšta rankena „SoftGrip“, suteikia komforto jausmą ir leidžia dirbti be nuovargio.

2 pozicija: Matrica 130300020

Jei ieškote ekonomiško ir tvirto medžio obliavimo įrenginio, galinčio pasiūlyti geriausius rezultatus ant visų paviršių, „Matrix 130300020“ yra tai, ko jums reikia. Jis turi 650 W elektros variklį, o jo darbo greitis – 16 500 RPM. Jis siūlo 85 mm darbinį plotį ir reguliuojamą gylį nuo 0 iki 2 mm.

Komplekte yra dvi karbidinės mentės, pjovimo gylis be veržimo, veržliaraktis, pjovimo kreiptuvas ir keičiamas pjovimo diržas. Jis turi lizdą dulkių siurbliui prijungti ir turi sistemą, kuri sumažina vibraciją ir triukšmą. Tai labai kompaktiškas įrankis, užtikrinantis labai gerą apdailą, kai važiuojama mažiau nei 0,5 mm.

3 pozicija: „Bosch PHO 2000“

Elektriniai obliai tapo įrankiais, kuriuos labai vertina savadarbiai meistrai. „Bosch PSO 2000“ yra geras to pavyzdys. Tai galinga komanda, turinti 680 W variklį, galintį dirbti 19 500 aps./min. Jo šepečio plotis yra 82 mm, skiedros storis yra nuo 0 iki 2 mm ir reguliuojamas gylis nuo 0 iki 8 mm.

Įtraukta naujoviška sistema Woodrazoras aukštos kokybės metalinių ašmenų ir didelio sukimosi greičio. Šios sistemos dėka jūs gausite aukščiausios klasės paviršiaus rezultatą su labai švariu lusto paleidimu. Jame yra mygtukas aukščio reguliavimui ir patogus pačiūžas palikti įrankį, kai jo nenaudojate.

4 pozicija: „Tacklife“ 900 W

„Tacklife 900 W“ yra labai galingas rankinis elektrinis oblius. Idealiai tinka tiems darbams, kurių šepečio gylis yra iki 3 mm. Jis turi 900 W varinį variklį ir 16 000 RPM greitį. Jis turi 12 diapazonų, kurie padidina šepečio gylį nuo 0 iki 3 mm, kad gautumėte puikių rezultatų.

Jis skiriasi nuo kitų rinkoje esančių elektrinių oblių, nes aliuminio pagrinde yra „V“ formos griovelis. Jis turi lygiagrečią kreipiamąją atramą, kuri palaiko pjūvius pagal lentos kraštą, užtikrinant geriausią apdailą. Komplekte yra dulkių surinkimo maišelis.

5 pozicija: Vonhauzas

„VonHaus“ elektrinis oblius yra labai galinga mašina, turinti 900 W varinį elektrinį variklį. Tai idealiai tinka durims tvirtinti, medienai dėti ir sijų ir lentų paviršiui grubėti. Tai vienas galingiausių savo diapazone, nes gali dirbti 33 000 aps./min greičiu, pjovimo plotis – 82 mm, o maksimalus gylis – 3 mm.

Komplekte yra reguliuojama pagrindo plokštė, kreiptuvas ir dulkių siurblys su surinkimo maišeliu. Komplekte yra ratukas pjovimo gylio pasirinkimui. Jame yra ergonomiška, minkšta rankena, pagalbinė rankena su užrakto jungikliu. Komplekte yra du pakaitiniai peiliai.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie elektrinius oblius

Medžio paviršiaus šlifavimas, lentos išlyginimas, durų pjovimas, kad jos atitiktų jos rėmą, arba tiesiog lentos šlifavimas, kad pašalintumėte drožles. Visa tai ir dar daugiau galite padaryti su savo elektriniu obliu. Kitame skyriuje atsakysime į visus praktinius klausimus apie elektrinius oblius ir jų naudojimą.

Elektrinis oblius

Rinkoje rasite skirtingo galingumo ir greičio elektrinius oblius.
(Šaltinis: Ananas Sudsaithongas: 74119054 / 123rf.com)

Kas yra elektrinis oblius?

Elektriniai obliai yra natūrali stalių šepečių raida. Tai mašinos su elektriniu varikliu, naudojamos šepetėlių užduotims atlikti. Ši operacija susideda iš plokščių paviršių, griovelių ir kitų geometrinių figūrų kūrimo gabaluose. Vienintelis apribojimas šioms mašinoms yra tas, kad darbiniai paviršiai turi būti plokšti.

Elektriniai obliai medžiagą atitraukia. Šis peilis yra mašinos apačioje. Operatorius turi matuoti mašiną išilgai paviršiaus matuotu judesiu. Pašalintos medžiagos kiekis priklausys nuo peilio gylio, tai yra nuo jo pasvirimo kampo ir dydžio.

Kokias dalis turi elektrinis oblius?

Daugumoje elektrinių oblių yra lygiagretus kreiptuvas, su kuriuo galite padaryti griovelius, ir šoninis kreiptuvas su nuolydžiu, kuris leis jums padaryti įstrižas. Yra keletas modelių su automatinėmis peilių apsaugos sistemomis ir netgi su maišais pjuvenoms ir drožlėms siurbti.

Svarbi dalis yra jo peiliai. Daugelyje yra reguliavimo sistemų, kurios pagerina įrankio manevringumą. Jie taip pat paprastai turi stabdymo sistemą, kuria reguliuojamas įrankio aukštis ir medžiagos kiekis, kurį jis pašalina kiekvieną kartą. Toliau pateikiame pagrindines obliavimo dalis:

 • Rankena: jis turi būti ergonomiškas ir neslidus.
 • Užrakinimo mygtukas: Jis turėtų būti patogioje vietoje, rankenos viduje.
 • Gylio reguliavimas: leis jums sureguliuoti gylio lygį ir kiekviename važiavime pašalintos medžiagos kiekį.
 • Lygiagretus sustojimas: leidžia vartotojui reguliuoti perdavimų kryptį.
 • Diržo dangtelis: apsaugo variklį nuo dulkių ir lustų.
 • Šepečio pagrindas: Leidžia įrankiui sklandžiai slysti paviršiumi.
 • Aktyviklis: jis turi būti ergonomiškas ir su greičio reguliavimo funkcija pagal slėgį.
 • Lusto išėjimas arba išmetimas: geriausiuose modeliuose yra galimybė koreguoti miltelių išleidimo kryptį.

Elektrinis oblius

Elektriniai obliai medžiagą atitraukia.
(Šaltinis: „Dmytro Pancheko“: 43390249 / 123rf.com)

Ar elektrinis oblius yra geresnis, ar rankinis stalių šepetys?

Tinkamiausias atsakymas šiuo klausimu būtų: abiejų mišinys. Net tarp profesionalų rankiniai dantų šepetėliai vis dar turi savo vietą. Šios priemonės suteikia jums daugiau subtilumo apdailoje, yra mažiau triukšmingos ir mažiau dulkina. Tai įrankiai, leidžiantys gauti labai patenkinamą darbą amatininkų lygiu.

Pramoniniam ar grandininiam darbui geriau naudoti elektrinį obliavimą. Tai leidžia per trumpą laiką ir be didelių pastangų apdirbti didelį medienos kiekį. Vietoj to, daugelis mėgėjų mėgsta rankinius įrankius, nes jiems patinka jaustis tarsi plika rankomis atlikus šį darbą.

Kam skirtas elektrinis oblius?

Kaip mes jums pasakėme šiame straipsnyje, stalių šepečiai yra pagrindiniai įrankiai bet kokiuose dailidžių dirbtuvėse. Elektriniai obliavimo įrankiai naudojami medienos grublėjimo darbams, tai yra, norint „išvalyti“ jo paviršių ir palikti jį be dulkių ir drožlių. Jie taip pat plačiai naudojami briaunoms išpjauti ar pjauti.

Pagrindinis oblių naudojimo pavyzdys yra durys. Atliekant renovacijos darbus, kai keičiame namo grindis, gali pasikeisti aukštis ir įstrigti durys. Norėdami išspręsti šią problemą, medžiagos perteklius šluojamas ir pašalinamas. Ar norite sužinoti, ką dar galite padaryti su savo elektriniu obliu?

 • Elektriniai obliai idealiai tinka lyginti, lyginti ir grublėti tiesūs paviršiai (sijos, rėmai ir durys).
 • Jie taip pat labai naudingi briaunoms išgaubti, išlenkti ar pjauti. Šiam darbui jie turi „V“ formos aksesuarą. Jie yra trijų dydžių: nuo 1 iki 4,5 mm, nuo 2 iki 5 mm ir nuo 2,5 iki 6 mm.

Elektrinis oblius

Elektriniai obliai idealiai tinka lyginti, lyginti ir grublėti tiesius paviršius.
(Šaltinis: Guzel Andrianova: 89695176 / 123rf.com)

Kokių tipų elektriniai obliai yra rinkoje?

Iš esmės rinkoje rasite dviejų rūšių elektrinius oblius. Suolinės, dar vadinamos storinimo staklėmis, ir rankinės. Storinimo mašinos yra stacionarios mašinos, suprojektuotos lengvai ir greitai atlikti paprastas užduotis (grublėti, skusti). Jie yra idealios mašinos dirbtuvėms ir grandinės darbams.

Kiekvienas elektrinių oblių tipas bus tinkamiausias konkrečiam darbui. Kiekvienas iš jų turi savų bruožų, o jūsų pareiga yra juos kruopščiai žinoti prieš renkantis. Norėdami jums padėti, mes paruošėme šią paaiškinamąją lentelę su elektrinių oblių tipais, kuriuos rasite rinkoje.

Malonus Galia Svoris Mobilumas