Kvepalų natos kvepaluose

Daugumoje kvepalų yra trys pagrindinės kvapų natos – viršutinės, širdies ir pagrindinės natos. Kiekvienas iš jų yra kvapų kompozicija, kuri kartu sukuria konkretaus personažo esmę. Kokie aromatai dažniausiai pasireiškia vyriškuose kvepaluose?


Vyriški ar moteriški kvepalai?

Kaip sužinoti, ar mums reikalingas vyriškas ar moteriškas kvapas? Iš pradžių apie tai mus informuoja parduotuvių lentynos, suskirstytos į tas, kuriose yra kosmetikos vyrams ir moterims. Tarp jų rasite dešimtys patrauklių stiklinių butelių – įvairių spalvų, formų ir dydžių. Pats buteliuko išvaizda taip pat leidžia sužinoti apie jo turinį – vieni tamsūs ir minimalistiniai, kiti šviesūs, pasteliniai ir dekoruoti lankais.
Galų gale mes esame informuoti apie nosies aromatinio mišinio paskirtį, kuris daugeliu atvejų gali atskirti vyrų ir moterų kvepalus. Tačiau skirstymas į abi grupes tam tikru mastu yra savavališkas, o tai yra dėl to, kad kai kurios moterys kasdien „teoriškai“ naudoja priešingai lyčiai skirtus kvepalus. Be to, abiejų gamybai dažnai naudojami tie patys eteriniai aliejai. Nepaisant to, buvo pripažinta, kad vyriški aromatai dažniausiai būna stipresnio ir aštresnio kvapo, o moterų kvapai – subtilesni.Ar tu tai žinai…?


Skirstymą į vyriškus ir moteriškus kvepalus atsveria unisex kvepalai, t. Y. Universalūs, nelytiniai. Garsiausias, nors ir ne pirmas, šio tipo aromatas yra „One by Calvin Klein“. Tipiškos „moteriškos“ gėlių ir vaisių natos derinamos su „vyriškais“ prieskonių, medžių, muskuso ir ambros akordais.Visuotinio pobūdžio kvapų natos

Neabejotinai ir išraiškinga yra tai, kas išskiria vyrų kvepalus nuo subtilių moteriškų aromatų, paremtų gėlių ir vaisių akordais. Tačiau tai nereiškia, kad juose nėra gėlių ar vaisių. Tai ypač pasireiškia trumpalaikėje galvos natoje ir širdies raštelyje – tai gali būti universalaus bergamočių, greipfrutų, mandarinų, citrinų, žibuoklių, apelsinų žiedų, jazminų, gardenijų, medetkų ar rožių kvapai. Vyriškų ir moteriškų kvapų pagrinduose galime rasti dažnai populiariai naudojamų muskuso ir ambros, saldžiosios vanilės, vetiverijos, tonkos pupelių ir medienos akordų – dažniausiai santalo, kedro ir pačiulių. Abiejų rūšių kvepaluose taip pat yra vandens akordų. Jie yra atsakingi už gaivų ir lengvą kvapo pobūdį ir yra sustiprinti kitais akordais, pvz., Vaisiais ar gėlėmis. Jie yra švarūs, subtilūs ir primena jūros vėją, rytinę rasą ar lietų.


Ingredientai, būdingi vyrų kvapams

Pirmiau minėti ingredientai kvepiančiose medžiagose derinami su aromatais, kuriuos galima apibūdinti kaip paprastai vyriškus. Tarp jų yra žolelių, pvz., Pipirmėčių, šalavijų, bazilikų, čiobrelių, kalendrų ir prieskonių, būdingų aštriems kvepalams – gvazdikėliai, imbieras, muskatas, kardamonas, cinamonas ir pipirai. Dažniausiai jie jaučiami pradinėse ir vidurinėse vyriškų kvapų natose (kartu su aukščiau paminėtomis lydimomis gėlių ir citrusų esencijomis). Pagrindinėse natose oda, tabakas ir uodega išsiskiria tabako ir odos kvapais. Paprastai vyriški akordai taip pat yra kadagio, pušies, eglės, beržo, gvajako medienos, amyros medžio, ąžuolo medienos ir samanų akordai, kurie yra atsakingi už sumedėjusį ar dervingą kompozicijos matmenį.Ar tu tai žinai…?


Kai kurios kvepalų kategorijos, pvz., Vandens kvepalai, rytietiški kvepalai, apima kvepalus, skirtus tiek moterims, tiek vyrams. Odos, vaistažolių ir medienos kvapikliai yra produktai, daugiausia skirti vyrams.