Oro ištraukėjas: kas yra

Oro ištraukėjai yra būtini norint atnaujinti orą vonios kambariuose, virtuvėse ir kitose patalpose. Ypač pirmųjų atveju jie leidžia pašalinti drėgmę, padeda išvengti rūko atsiradimo ir bijojo pelėsių, kurie kenkia sienoms. Tokiu būdu jie ilgiau palaiko sienas, lubas ir jungtis.

Be to, jie taip pat padeda pašalinti blogus kvapus, kurie gali susikaupti, jei vėdinimas nėra pakankamas arba jei tualetas naudojamas per dažnai. Laimei, oro ištraukėjai yra gana nebrangūs ir jų montavimas nėra pernelyg sudėtingas, nors jūs visada galite naudoti specializuotą techniką.

Svarbiausias

 • Oro ištraukėjų funkcija yra siurbti ir atnaujinti orą kambaryje. Tokiu būdu išvengiama blogo kvapo ir galimo pelėsių atsiradimo.
 • Išmetimo ventiliatorius galima įjungti rankiniu būdu, laikmačiu, kai jie nustato judėjimą arba kai viršijamas tam tikras drėgmės lygis.
 • Renkantis oro ištraukėją, turite aiškiai žinoti, kur jį ketinate rasti. Be to, svarbu atsižvelgti į reikalingą ištraukimo srautą ir jo keliamą triukšmo lygį.

„REVIEWBOX“ mes žinome, kad esant greitam gyvenimo ritmui jums gali nebūti laiko ieškoti geriausio išmetimo ventiliatoriaus. Dėl šios priežasties mes paruošėme jums išsamų pasirinkimą su geriausiais šiuo metu rinkoje esančiais oro ištraukėjais.

Universalus oro ištraukėjas su paprastu atbuliniu vožtuvu, kuris neleidžia oro ir drėgmės patekti į namus, kai ventiliatorius išjungtas. Jo ištraukimo srautas yra 93 m3/ h (kubiniai metrai per valandą), galia yra 8 W (vatai), o jos skersmuo yra 100 mm.

Pardavėjo teigimu, jo triukšmo lygis yra 26 dB (decibelais), nors tiesa ta, kad jis yra šiek tiek didesnis. Tai labai lengva įdiegti, o jo kaina yra gana pigi.

Linijinis ištraukėjas su 150 mm skersmens ventiliatoriumi, nors yra ir 100 mm bei 125 mm versijų. Jo galia yra 18 W, o jo ištraukimo srautas yra 320 m3/ val.

Jo montavimas yra gana paprastas, pripažįstant montavimą tiek horizontaliai (lubos), tiek vertikaliai (siena). Gamintojas teigia, kad jo triukšmo lygis yra 28 dB, nors atrodo, kad jis yra didesnis. Yra geros kokybės kainos santykis.

Universalus dviejų greičių oro ištraukėjas. Maksimaliu greičiu jis gali išgauti 284 m oro srautą3/ h, veikiantis 33 W galia, o mažiausiu greičiu jo srautas yra 248 m3/ h ir 28 W galia.

Jis pripažįsta tiek vertikalų, tiek horizontalų montavimą, kurio ventiliatoriaus skersmuo yra 125 mm. Jo triukšmo lygis yra 30 dB. Jis atsparus drėgmei ir dulkėms, turintis IP44 apsaugos lygį.

Galingas oro ištraukėjas pramoniniams įrenginiams, dūmų šalinimui ir vėdinimui. Ašinis ventiliatorius su penkiais ašmenimis ir 300 mm skersmens yra sumontuotas ant kvadratinio plieno rėmo. Jis skirtas sienoms montuoti

Siūlomas 2021 m ištraukimo srautas3/ h, nes jos galia siekia 136 W. Jo triukšmo lygis yra didesnis nei vonios kambarių modelių, pasiekiantis iki 61 dB. Jo dydis yra 430 x 430 x 64 mm.

Tikrai. esate įpratęs, kad oro ištraukėjai yra tiek vonios kambariuose, tiek virtuvėse ar kitose patalpose. Tačiau nėra tikėtina, kad turite puikių techninių žinių apie šią įrangą, nebent esate šios srities profesionalas. Todėl jums gali kilti abejonių dėl jo savybių. Čia mes tikimės juos išspręsti.

Oro ištraukėjų funkcija yra siurbti ir atnaujinti orą kambaryje. Tokiu būdu išvengiama blogo kvapo ir galimo pelėsių atsiradimo. (Šaltinis: Auremar: 78482605 / 123rf.com)

Oro ištraukėjai yra įtaisai, kurių funkcija yra siurbti ir atnaujinti orą kambaryje. Jie susideda iš ventiliatoriaus ir variklio, kurie yra atsakingi už oro įsiurbimą ir nukreipimą per kanalus, kad išvestų jį į lauką. Dvi pagrindinės jo funkcijos yra pašalinti kvapus ir sumažinti drėgmę, kad būtų išvengta pelėsių atsiradimo.

Nors struktūriškai jie rodo tam tikrų panašumų, tiesa yra ta, kad ventiliatorių ir oro ištraukėjų funkcijos labai skiriasi. Nors ventiliatoriai, ką jie daro, stumia orą, ištraukėjai yra mašinos, skirtos jį įsiurbti, kad vėliau išstumtų į išorę.

Oro ištraukėjai yra būtini ventiliuojant vonios kambarius, tualetus ir virtuvę. Jų diegimas siūlo ilgą privalumų sąrašą, todėl jie tampa vis populiaresni. Svarbiausius galite rasti šioje lentelėje.

Privalumas

 • Jie padeda sumažinti drėgmę vonios kambariuose ir tualetuose.
 • Jie leidžia pašalinti blogus kvapus.
 • Jie leidžia atnaujinti orą kambaryje, nesukuriant skersvėjų.
 • Jo kaina yra gana pigi.
 • Jie praktiškai nereikalauja priežiūros.
 • Jo montavimas yra labai paprastas.
 • Apskritai jo energijos sąnaudos yra labai mažos.
 • Jie gali būti prijungti prie laikmačių arba prie judesio ar drėgmės jutiklių.

Trūkumai

 • Juos reikia valyti taip dažnai.
 • Variklio triukšmas gali erzinti.

Oro ištraukėjams nereikia didelių priežiūros darbų. Be to, kadangi jo dizainas visiškai nesudėtingas, perkant geros kokybės dizainą, mažai tikėtina, kad jis patirs kokių nors gedimų. Retkarčiais jiems reikia tinkamo valymo, kad būtų pašalintos ant grotelių susikaupusios dulkės, ir peržiūrint vidinius kanalus.

Oro ištraukėjai yra būtini daugelyje namų, daugiausia vonios kambariui ir virtuvei. Ypač jei šiose patalpose nėra tinkamos natūralios ventiliacijos. Žinoma, jie būtini svetingumo verslo tualetuose, nes jie naudojami daug dažniau ir gali kauptis blogi kvapai ar drėgmė.

„Dėl drėgmės atsiranda grybų, aspergilijų ir erkių, kurie labai tiesiogiai susiję su kvėpavimo takų ligomis (astma, alergija, bronchitu …)”.

Oro ištraukėjus galima įjungti įvairiai, atsižvelgiant į poreikius ir jų buvimo vietą. Keturi dažniausiai pasitaikantys yra tie, kuriuos nurodome žemiau.

 • Rankinis aktyvavimas: Vartotojas jungiklį įjungia ištraukėją.
 • Įjungimas per buvimo detektorių: Ištraukėjas įsijungia automatiškai, kai infraraudonųjų spindulių jutiklis aptinka buvimą. Po tam tikro laiko jis taip pat išsijungia automatiškai.
 • Higrostatai: Ištraukėjas įsijungia, kai drėgmės jutikliai, drėkintuvai, aptinka tam tikrą drėgmės lygį aplinkoje.
 • Suaktyvinimas per laikmatį: Jie įsijungia per laiką, reikalingą oro atnaujinimui atlikti.

Mes galime išskirti tris oro ištraukėjų tipus, priklausomai nuo jų integruoto variklio tipo. Toliau trumpai paaiškinsime jo ypatybes.

 • Ašiniai variklio oro ištraukėjai: Jie turi galimybę judinti didelius oro kiekius, nes mentės yra aplink variklio ašį. Tačiau nerekomenduojama jų naudoti su filtrais. Jie gali būti dedami ant lubų, lango ar sienos. Jie skirti įrenginiams su sumažintais ortakiais
 • Išcentriniai variklio oro ištraukėjai: Jie yra galingesni nei ašiniai. Jie skirti naudoti įrenginiuose su ilgais evakuacijos kanalais, iki 50 m. Be to, jie daug geriau prisitaiko prie slėgio kritimų, kuriuos sukelia filtrai, ortakiai ar vėdinami atšvaitai. Jie skirti oro slėgiui generuoti siurbiant orą per centrą ir išeinant per kūginę ertmę.
 • Oro ištraukėjai su mišriu varikliu: Šio tipo ištraukėjas išsiskiria tuo, kad sukuria optimalų oro srautą oro kelyje per mentes.

Išmetimo ventiliatorius galima įjungti rankiniu būdu, laikmačiu, kai jie nustato judėjimą arba kai viršijamas tam tikras drėgmės lygis. (Šaltinis: Skopenko: 134338703 / 123rf.com)

Pirkimo kriterijai

Norėdami padėti jums išsirinkti geriausią arba geriausiai jūsų poreikius atitinkantį oro ištraukėją, mes pasirinkome pirkimo kriterijus, kuriuos laikome jums svarbiausiais. Galite juos patikrinti žemiau.

Vieta, kurioje jis bus sumontuotas

Pirmas dalykas, apie kurį turite galvoti, yra tai, kuriame kambaryje ketinate įrengti ištraukėją. Tada turite nuspręsti, kur kambaryje jį pastatysite. Tuomet turite nepamiršti, kad teisės aktai nustato tam tikrus apribojimus. Taigi vonios kambariuose jų negalima pastatyti virš vonios ar dušo, nebent jie būtų didesniame nei 2,25 m aukštyje.

Kita vertus, nerekomenduojama jų dėti ant radiatorių, šalia durų ar ventiliacijos angų. Pirmuoju atveju, nes tai gali sukelti šilumos nuostolius. Paskutiniais dviem atvejais, nes tai tinkamai neatnaujins oro. Be to, turite pagalvoti, ar pastatysite ant lubų, ant sienos ar ant stiklo.

Oro ištraukėjai yra būtini ventiliuojant vonios kambarius, tualetus ir virtuvę.
(Šaltinis: Phakathunya: 58512842 / 123rf.com)

Ypač, jei jūs turite nusipirkti ištraukėją, kad pakeistumėte esamą įrenginį, svarbu patikrinti, ar jo matmenys yra tinkami. Taigi, turėtumėte patikrinti ventiliatoriaus skersmenį. Paprastai tai išreiškiama milimetrais.

Dažniausios vonios modelių vertės paprastai yra 100 mm, 125 mm ir 150 mm.

Bet kokiu atveju yra gana įprasta, kad skirtingi gamintojai turi dvi ar daugiau savo ištraukėjų versijų su skirtingais ventiliatoriaus skersmenimis. Be to, taip pat svarbu atsižvelgti į stačiakampio formos plokštės dydį. Pramoninių ištraukėjų matmenys yra žymiai didesni.

Norint, kad kambaryje vyktų tinkamas oro vėdinimas, pasirinkto ištraukiklio srautas turi būti bent dešimt kartų didesnis už patalpos oro tūrį. Norėdami apskaičiuoti kambario tūrį, jūs tiesiog turite padauginti jo plotį iš ilgio ir aukščio. Jei turite klausimų, pateikite pavyzdį.

Tarkime, penkių metrų ilgio, keturių pločio ir keturių aukštų kambarys. Apimtis gaunama atlikus šią operaciją:

 • Tomas = 4 mx 5 mx 4 m = 80 m3

Iš ten reikalingas srautas bus:

 • Srautas = 80 x 10 = 800 m3/ val

„Dėl struktūrinių drėgmės problemų namuose sąskaitos už šildymą gali padidėti iki 30%.”

Triukšmas

Priklausomai nuo to, kur ketinate pastatyti …