Tinkamas vandens filtro pasirinkimas

Tinkamas vandens filtro pasirinkimas

Medikai pastebi, kad daugiausia ligų sukelia nekokybiškas geriamasis vanduo. Iš mūsų čiaupų tekančiame skystyje gali būti didžiulis kiekis kenksmingų priemaišų: sunkiųjų metalų, mikroorganizmų, druskų. Tiems, kurie nėra pasiruošę eksperimentuoti su savimi, išbandyti savo organizmo ištvermę, specialistai rekomenduoja įsigyti vienokį ar kitokį filtrą, galintį kokybiškai išvalyti vandenį namuose. Šiame straipsnyje pabandysime pakalbėti apie filtrų tipus, vandens valymo būdus ir baisiausias pirkėjų daromas klaidas.

Pagrindiniai atrankos kriterijai

Svarbu atsižvelgti į tai, kad vandens filtrai skiriasi tiek valymo būdu, tiek vandens kiekiu, kurį jie gali kokybiškai išvalyti tam tikrą laikotarpį.

Buitinių vandens filtrų tipai

filtro ąsotis

Paprasčiausi ir, kaip taisyklė, pigiausi filtrai, kurie yra ąsočio pavidalo indas, kurio viršutinėje dalyje yra valymo kasetė. Veikimo principas gana paprastas: vanduo pilamas į viršutinę ąsočio dalį, praeina per kasetę ir mažomis porcijomis (1 litras per 5-7 minutes) patenka į pagrindinį indą. Tokių filtrų ištekliai yra gana riboti ir retai viršija 300 litrų. Valymo elementas pašalina iš vandens smėlį ir nešvarumus, iš dalies sulaiko chlorą, sunkiuosius metalus ir įvairius cheminius junginius.

Filtriniai ąsočiai dėl savo kompaktiškumo ir nebrangios kainos yra labai paklausūs. Tačiau verta atsiminti, kad jie puikiai išvalo tik santykinai švarų vandenį, tokie filtrai nesusidoros su rimta tarša.

Tvirtinimas ant krano

Specialaus antgalio pagalba toks filtras uždedamas ant maišytuvo. Valymo kokybe artima ąsočio tipo filtrams, tačiau ant maišytuvo esančius antgalius naudoti daug patogiau. Kai kurie modeliai turi būti išimti iš čiaupo, o kiti turi specialų vožtuvą, leidžiantį vandeniui apeiti filtro kasetę. Filtro antgalio našumas yra nuo 0,5 iki 1 l / min. Filtro kasetės ištekliai taip pat gana riboti.

Srauto filtras

Šio tipo filtrai įmontuojami tiesiai į pačią vandentiekio sistemą. Tuo pačiu metu rezervuare kaupiasi vanduo, o daugiapakopis filtravimas leidžia išvalyti vandenį tiek nuo mechaninių priemaišų, tiek nuo kenksmingų cheminių medžiagų. Pagrindinis srauto filtrų privalumas – aukšta valymo kokybė ir maksimalus našumas (1,5-5 l/min). Tačiau srauto tipo filtrai yra gana brangūs, sunkiai montuojami ir reikalauja periodiškai keisti brangias eksploatacines medžiagas.

Valymo būdas

Patartina iš anksto pasidomėti, kokių priemaišų yra vandenyje, kurį reikia išvalyti. Pagal valymo būdą filtrai skirstomi į:

  • Mechaninis. Jie naudojami iš vandens pašalinti smėlį, rūdis, dumblą, molį, nešvarumus ir kitas mechanines daleles iki 20-40 mikronų dydžio. Dažnai tokie filtrai tarnauja kaip preliminarus šiurkštus skysčio valymas, sulaikant taršą, dėl kurios gali sugesti buitinė technika.
  • Jonų mainai. Naudojamas kietam vandeniui minkštinti. Tokio filtro veikimo principas – kalcio ir magnio jonus, kurie sudaro netirpius junginius, pakeisti chloridu, natriu ar kitais tirpiais cheminiais junginiais.
  • atvirkštinis osmosas. Geriausios šiandien egzistuojančios vandens valymo sistemos. Jie ne tik pašalina kietumą, chlorą ir geležies perteklių, bet ir naikina įvairias bakterijas ir net virusus. Atvirkštinio osmoso mikroskopinė membrana veikia kaip filtravimo elementas tokiose sistemose, kurių porų dydis yra daug kartų mažesnis nei daugelio virusų. Dėl to namuose galite gauti artezinio geriamojo vandens.

Gamybos medžiaga

Kadangi vandens filtras nuolat liesis su vandeniu, jis turi būti pagamintas iš aukštos kokybės ir aplinkai nekenksmingų medžiagų.

  • Plastikinės dalys turi būti be pašalinių kvapų.
  • Vandens filtrai su atskiru maišytuvu, kurie jungiami tiesiai į vandentiekį, turi būti pagaminti iš patvarių medžiagų.
  • Na, jei vandens valytuvas pagamintas iš stiklu užpildyto plastiko, kuris yra daug tvirtesnis nei plastikas.

Nuotrauka: bt-test.ru

Kiti atrankos kriterijai

  1. Valymo žingsniai. Kuo jų daugiau, tuo geresnis galutinis…