Tyliausi 2023 m. šaldytuvai

Žmogaus fiziologija tokia, kad mūsų organizmui reikia poilsio. Na, mes negalime visą dieną nemiegoti! Būtina miegoti, o geriausia – tyloje. Dažniausiai mūsų ramybę pažeidžia kaimynai ir, kaip bebūtų keista, mūsų pačių šaldytuvas..

Taip, taip, mūsų skrandžio „geriausias draugas“ moka zvimbti, gurkšnoti, burzgti, burzgti ir net zvimbti. Dieną tai, žinoma, nėra per daug pastebima, tačiau tylią naktį toks garsas gali sukelti tikrą nemigą. Jei jūsų namuose, studijos tipo apartamentuose, bendrabutyje yra plonos sienos arba tiesiog kažkas iš namų ūkyje yra priverstas miegoti virtuvėje, tada jūs jau seniai svajojote įsigyti toks šaldytuvas, kurio veikimas girdisi tik prikišus prie jo ausį. Ar bent jau tam, kad jis tavęs nepažadintų savo spragsėjimu ir gurguliavimu naktį. Juk „triukšmingas darbas“ yra subjektyvi sąvoka.

Tačiau prieš pirkdami turite išsiaiškinti, kaip išsirinkti tyliausią šaldytuvą ir kodėl apskritai šis technologijos stebuklas gali kelti triukšmą ?!

Kodėl šaldytuvas triukšmingas? Triukšmo lygio priklausomybė nuo aušinimo sistemos

Kompresoriniai šaldytuvai

Didžiausią paklausą tarp pirkėjų, turinčių vidutines pajamas (25-30 tūkst. rublių), naudoja dviejų kamerų atskirai pastatomi šaldytuvai su kompresoriaus tipo aušinimas. Su tokiu įrenginiu kaip kompresoriusmūsų produktai ir išlikti švieži.

Kad būtų aiškiau, šaldymo koncepcija remiasi fizinėmis šaltnešio savybėmis. Dujinėje būsenoje freonas, eidamas per garintuvą, sugeria šilumą iš darbo kameros. Toliau kompresorius, varomas elektros variklio, įkaitintus garus pumpuoja į kondensatorių, kur jie atšaldomi iki kambario temperatūros ir paverčiami skysčiu. Tada filtras-džiovintuvas, kapiliarinis vamzdelis. Ten esant žemam slėgiui šaltnešis užverda, vėl virsta dujomis, patenka į garintuvą. Ir taip toliau ratu.

Taigi, kompresoriaus, relės veikimas įjungus / išjungus, freono perėjimo iš vienos agregacijos būsenos į kitą procesas neįmanomas be kažkokio garso akompanimento. Iš to paprasta, bet akivaizdi išvada – Visiškai tylių kompresorinių šaldytuvų nėra!

Total No Frost sistema: neapsieisite be ventiliatoriaus triukšmo

Yra dar vienas esminis dalykas, kurį tiesiog reikia paminėti. Daugelis šiuolaikinių šaldytuvų turi No Frost sistemą. Jis geras tuo, kad nereikia patiems atitirpinti nei šaldytuvo, nei šaldiklio. Kas yra labai svarbu mūsų šurmuliuojančiame pasaulyje, kai žmogus siekia maksimaliai sutaupyti savo laiką. No Frost cirkuliuoja šaltą orą visame šaldytuve ir pašalina drėgmę už kamerų. Dėl to ant sienų nenusėda kondensatas, todėl nesusidaro šerkšnas. Patogu, ar ne? Čia ir vyksta visas procesas. dėl specialaus ventiliatoriaus veikimokuris tikrai skleidžia kažkokį garsą.

Kuris šaldytuvas tyliausias?

Tylus veikimas pagal numatytuosius nustatymus būdingas vadinamiesiems lašeliniams šaldytuvams su statinė aušinimo sistema. Šaldymo kameroje automatinis garintuvo atitirpinimas įvyksta išjungus „variklį“ (arba įjungus minimalios galios režimą), o susidaręs kondensatas gravitacijos būdu išleidžiamas į lauką ir išgaruoja. Šaldiklio kamerą reikia prižiūrėti rankiniu būdu, tačiau naudojant Smart Frost, Low Frost (ar kito panašaus pavadinimo, priklausomai nuo gamintojo) technologiją to reikia daug mažiau. Ar reikia sakyti, kad natūralūs procesai beveik tylūs ir nereikalauja papildomų energijos sąnaudų? Garsą iš tikrųjų sukuria tik „suspaudžiantis“ freono kompresorius. Kitas dalykas – pastarasis iš pradžių gali skambėti dėl prastos kokybės, broko ar surinkimo broko.

Ne be reikalo manoma, kad europietiško formato šaldytuvas su kombinuota aušinimo sistema. Viskas paprasta. Šaldikliui idealus variantas yra No Frost. Atitirpinti nebūtina, gaminiai geriau išlaiko formą ir savybes. Tuo pačiu metu atitinkamai vienai kamerai aptarnauti nereikia galingo ventiliatoriaus ir jis kelia mažiau triukšmo. Šaldytuvo skyriui paprastai naudojamas statinis aušinimas, kurį papildo cirkuliacinė sistema, siekiant išlyginti temperatūrą ir drėgmę įvairiais lygiais. Rezultatas – mažesnis triukšmas, tinkamesnis tūris. Ir jokio produktų vėdinimo, o šviežumo zoną galima drąsiai vadinti …