Vonios kambario apdaila plastikinėmis plokštėmis.

vaizdas


Nuotrauka: www.businessmagnet.co.uk

Vonios kambarys pagal savo paskirtį yra kambarys, kuriam reikia individualaus požiūrio atliekant apdailos darbus:

  • pirma, dažniausiai tokia patalpa yra mažo ploto ir tūrio, tačiau net vėdinimas joje neleidžia orui akimirksniu atsikratyti vandens garų, kuriais jis yra prisotintas naudojant karštą vandenį;
  • antra, dažniausiai yra gana daug įvairių vamzdžių (kanalizacijos stovas, vandentiekis), ypač jei vonios kambarys derinamas su tualetu;
  • trečia, mažoje erdvėje, be vonios kambario ir praustuvo, dažnai įrengiama skalbimo mašina, taip pat talpykla nešvariems skalbiniams.

Visos šios vonios savybės ilgą laiką ribojo jo apdailai naudojamų medžiagų sąrašą. Tiksliau, buvo tik viena medžiaga – keraminės plytelės, kurios prieš tris ar keturis dešimtmečius pakeitė tinką, apsaugotą nuo vandens aliejiniais dažais.

Tačiau pažanga nestovi vietoje, dabar, be plytelių, galima naudoti mozaikas, natūralų akmenį arba, pavyzdžiui, sienas dažyti drėgmei atspariais latekso dažais.

Tačiau pigiausias ir greičiausias variantas yra plastikinės plokštės.

PVC plokščių privalumai

Pagrindinis plastikinių plokščių privalumas, dėl kurio jos tapo tokia populiaria vonios kambario apdailos medžiaga, yra atsparumas drėgmei. PVC plokštės ne tik nesušlampa (taigi ir nesideformuoja), bet ir dėl specialių „užraktų“, leidžiančių jas sujungti į vientisą drobę, neleidžia drėgmei prasiskverbti už jų ribų. lėktuvas. Tai reiškia, kad šia medžiaga apdailintos sienos ir lubos išliks sausos ir jų neužsipuls įvairūs grybai ir pelėsiai.

Antrasis PVC plokščių pranašumas yra jų kaina. Žinoma, yra tam tikras kainų diapazonas (kaina priklauso nuo brėžinio buvimo ar nebuvimo, gamintojo, taip pat nuo to, kiek tarpininkų palaipsniui didina kainą, kol medžiaga iš gamintojo pasieks jus), tačiau beveik visada 1 kvadratinio metro plokštės kaina bus pusantro – du kartus mažesnė už keraminių plytelių kainą.
Be to, PVC plokščių montavimas kainuos daug pigiau nei plytelių klojimas.

Trečias privalumas – šią medžiagą lengva montuoti savarankiškai tiek ant sienų, tiek ant lubų, net neturint patirties. Tuo pačiu metu montavimas trunka mažiau laiko nei plytelių klojimas.

Ketvirta – spalvų įvairovė, leidžianti sukurti bet kokį vonios kambario interjero dizainą. Jei pageidaujama, dviejų skirtingų spalvų (to paties storio) plokštes galima sujungti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.

vaizdas


Nuotrauka: www.decorcladdingcentre.co.uk

Penktas privalumas – lengva pravesti elektros laidus tarp sienos ir plastikinių plokščių (tačiau geriau paslėpti nedegiose ir vandeniui atspariose dėžėse ar vamzdžiuose).

Šeštasis – patvarumas. Gamintojai garantuoja medžiagos tarnavimo laiką mažiausiai 15 metų, o, kaip rodo praktika, dauguma savininkų remontą vonioje atlieka kas 10-15 metų.

Septinta – PVC plokštės lengvai supjaustomos į reikiamo ilgio ir pločio elementus, todėl „telpa“ į bet kokios konfigūracijos patalpą. Tuo pačiu metu iš jų nesunku pagaminti dėžutes, kurios uždengia vamzdžius ir stovus, kurie eina iš apatinio į viršutinį aukštą ir praeina per jūsų vonios kambarį.

Aštuntas privalumas – plastikinės plokštės tinka tiek vonios lubų apdailai, tiek sienų apdailai. Tačiau, skirtingai nuo keraminių plytelių, pradinis sienų ir lubų paviršiaus lygumas (taip pat tinko ir dažymo buvimas ar nebuvimas) neturi didelės reikšmės, nes plokštės yra pritvirtintos prie dėžės atstumu nuo paviršių.

Devinta – PVC plokštės nebijo pelėsio ir nėra ta medžiaga, ant kurios šis pelėsis mėgsta atsirasti.

Dešimta – vonios kambario valymo paprastumas. Priežiūra bus periodiškai nuvalyti sienas šiek tiek drėgnu skudurėliu, nenaudojant ploviklių. Norėdami pašalinti įsisenėjusius nešvarumus, galite naudoti indų ploviklius.

vaizdas


Nuotrauka: www.armdiy.co.uk

Vienuoliktas privalumas yra tas, kad PVC plokštės nebijo temperatūros pokyčių vonios kambaryje …