2023–2023 m. geriausių kompiuterio maitinimo šaltinių Pasirinkimas

Dažnai, surenkant ar atnaujinant asmeninį kompiuterį, mažai dėmesio skiriama gero maitinimo šaltinio parinkimui, geriausiu atveju įvertinama apytikslis energijos suvartojimas ir perkamas kiek galingesnis PSU – teoriškai to turėtų pakakti. Praktiškai toks požiūris nepasiteisina: pigus maitinimo šaltinis su mažu efektyvumu, dirbantis esant apkrovai, pradeda perkaisti, įjungdamas ventiliatorių maksimaliu greičiu. Ir jei vis tiek galite taikstytis su triukšmu (nors tai nėra būtina), tada ilgai veikiant šiuo režimu PSU gali tiesiog sugesti – ir gerai, jei viena iš elektros laidų tiesiog išskrenda, jei, tarkime, brangus procesorius patiria viršįtampą, kurios VRM negali susidoroti…

Tad ar verta sutaupyti porą tūkstančių, rizikuojant išsiskirti su keliomis dešimtimis tūkstančių? Pateikiame geriausių (pagal ekspertų ir paprastų pirkėjų atsiliepimus) populiariausių kompiuterių maitinimo šaltinių reitingą 2023-2023 m.

Geriausi maitinimo šaltinių gamintojai

Norint išsiaiškinti, kurios firmos maitinimas geresnis, reikia iš karto nepamiršti vieno niuanso – „tikrųjų“ kompanijų, gaminančių kompiuterių maitinimo blokus, yra daug mažiau nei prekinių ženklų rinkoje. Kadangi didelės gamyklos, veikdamos kaip originalios įrangos gamintojas, surenka maitinimo šaltinius kelioms įmonėms iš karto pagal jų specifikacijas ir pagal savo prekės ženklus. Pavyzdžiui, kai kuriuos „Corsair“ maitinimo šaltinius iš tikrųjų gamina „Great Wall“, kitus – „Seasonic“, o dar kitus – CWT.

Tada, pasirodo, nėra jokio skirtumo? Tiesą sakant, yra vidutinės ir aukščiausios klasės maitinimo šaltiniai – juk surinkimas atliekamas tiksliai pagal užsakovo specifikaciją, o ne tipinis, kaip būna su „biudžetais“, kuriuose iš karto, pažvelgus į vidų, supranti – „taip, būtent tai CWT“. Tai yra, vienas klientas gali įsigyti maitinimo šaltinius su papildomais „lustais“ iš gamintojo, kitas, priešingai, nusprendžia šiek tiek sutaupyti komponentams ir pan.

Maitinimo šaltiniai nusipelno dėmesio sezoninis ir Super Gėlė – nes tai ne „prekės ženklai ore“, o nepriklausomi originalios įrangos gamintojai, dirbantys ir „sau“, ir „pagal užsakymą“. Atitinkamai, įdomu aušintuvo meistraskurių daugelis serijų surinktos tik sezoninisir viršuje Chieftec (jie renkami Super Gėlė). Būk tylus, nors pati negamina maitinimo šaltinių, tačiau turi savo projektuotojų personalą ir paprastai kelia aukštus kokybės kontrolės reikalavimus trečiųjų šalių gamintojams (daugiausia FSP ir HEC) (nors ir su niuansais, kuriuos minime reitinge). Iš pigesnių serijų gana įdomūs, pavyzdžiui, maitinimo šaltiniai Xilence (jų „vidutinė” ir aukščiausios serijos – HEC surinkimas) – patikrino, beje, autorius. „Vidutinis” Chiefteckaip ir dauguma Thermaltake ir, kaip minėjome aukščiau, kai kurie Korsaras yra verti CWT „šeimos“ atstovai.

Kas yra „žaidimų maitinimo šaltinis“?

Jei abstrahuosime nuo grynai dizaino sprendimų (kur be jų visame kame, į ką rinkodaros specialistai įvardija žodį „žaidimai“), tai šiuo atveju žaidimų maitinimo šaltiniui įprastas scenarijus yra ilgalaikė didelė 12 V linijos apkrova. (procesorius taip pat maitinamas iš jo ir vaizdo plokštės). Tuo pačiu metu 5 ir 3,3 V linijose geras maitinimo šaltinis turi palaikyti stabilią įtampą su mažu pulsavimu – kitaip, pavyzdžiui, gali sutrikti RAM veikimas, ypač jei ji taip pat yra perkrauta, nes žaidimuose ji taip pat labai apkraunama. – taigi atsitiktinumas užšąla ir sugenda pačiu netinkamiausiu momentu.

Natūralu, kad jei maitinimo bloką ilgą laiką vairuojate esant didelei žaidimų aparatūros apkrovai, tai jo efektyvumas turėtų būti aukštas – reikėtų žiūrėti bent į maitinimo šaltinius, turinčius 80 Plus Gold sertifikatą. Dėl ceteris paribus, kuo didesnis efektyvumas, tuo mažiau įkaista maitinimas, o juk ne visi elementai, kurie eksploatacijos metu patiria padorią šilumą, yra su radiatoriais. Ir net jei įmontuotas temperatūros jutiklis „sako“, kad tai vis tiek atrodo nieko, nepamirškite, kad jis matuoja tik galios tranzistorių ar keitiklio išėjimo pakopos diodų aušintuvo temperatūrą ir „nematys“ “ perkaitimo kondensatorius arba induktorius kitur.

Geriausių kompiuterio maitinimo šaltinių Pasirinkimas

Kaip išsirinkti gerą maitinimo šaltinį?

Pradėkime nuo akivaizdžių dalykų – su galia. Nepamirškite, kad perkamas maitinimo šaltinis turi turėti bent 25% didžiausios galios galios rezervą montuojamoje sistemoje (tai nesunku apskaičiuoti – internete yra daugybė internetinių skaičiuoklių). Atsižvelgiant į būsimą atnaujinimą, verta pakloti iki 50% rezervo – tai ne tik leis ateityje rimtai padidinti energijos suvartojimą, bet ir sumažinti …