2023 m. geriausių elektrinių paspirtukų su sėdyne Pasirinkimas

Pagrindinė elektrinių paspirtukų, kuriuose sėdynė neturi greitai atsegamos ar sulankstomos konstrukcijos, problema yra jų transportavimas: normaliai sulankstyti nepavyks. „Kugoo“ su Max Speed ​​šią problemą išsprendžia gana elegantiškai: sėdynės stulpas yra teleskopinis ir svirties užraktu prikabinamas prie grindų, todėl šį 23 kg sveriantį paspirtuką galima sulankstyti ir nutempti į metro ar keleivių liftą ištraukus sėdynę iš. stulpą ir atlenkti jį atgal į grindis, o tik tada užlenkti vairo kolonėlę, kaip įprasta.

Pirkdami būkite atidūs – šiemet buvo išleista „restyled“ paspirtuko versija su nauju 600 vatų varikliu, tačiau parduotuvėse užtenka ir „pernykščių“, kur variklio galia siekia vos 500 vatų. Akumuliatoriaus komplektas abiem atvejais yra 11 ampervalandžių (už papildomą mokestį jie įdėjo padidintą, 13 Ah). Skirtingai nuo populiaraus tos pačios markės paspirtuko M4, čia jie pagaliau padarė denio dangtį iš viršaus, o ne iš apačios, o tai savaime pagerino apsaugą nuo vandens, nors hidroizoliacija ir taip verta pasirūpinti. Ir skirtingai nei 2023 m. M4 Pro, čia (pah-pah) nepakankamai iškepta vairo kolonėlė nebyra – apskritai šį modelį ne veltui paėmėme iš Kugoo paspirtukų linijos su sėdyne.

Motorolerio pakaba yra ant abiejų ašių, o galinė – reguliuojama. Prie to pridėkite spyruokles po sėdyne: bus gana patogu važiuoti, jei nepamiršite, kad po jumis yra tik dešimties colių ratai. Priekiniai ir galiniai diskiniai stabdžiai, be to, ant galinės ašies variklio ratas papildomai sulėtėja, persijungia į atkūrimo režimą.

Tačiau kadangi tai vis dar yra „Kugoo“, pasiruoškite traukti ir sutepti iškart surinkę – taip pat iš karto nusipirkite galinio rato vamzdelį. Ją čia skauda (o kartais iš paspirtuko net iš dėžės išbėga oras, tokie dalykai).