7 geriausios uždegimo žvakės

Japonijos kompanijos NGK gaminamos žvakės, deja, jau seniai tapo žemos kokybės simboliu – tačiau to priežastis yra ne žemi gamybos standartai, o didžiulis kiekis kiniškų padirbtų gaminių, patenkančių į rinką su šiuo prekės ženklu. Prieš plintant dideliems automobilių detalių prekybos tinklams, dauguma automobilių parduotuvių, veikusių principu „pirk pigiai, parduok brangiai“, savo lentynas užtvindė atvirais „kairiaisiais“, kuriuos nesunku atskirti iš kreivai lituotų elektrodų ir netolygiai įspaustu „Made in“ Prancūzija“ žymenys (tai būdinga, kitos šalys retai buvo nurodytos ant padirbtų NGK uždegimo žvakių).

Tačiau dabar apsvarstykite originalą. Ši žvakė savo konstrukcija yra panaši į originalią ir taip pat turi tarpelektrodinius tarpus, esančius degimo kameroje. Tačiau atidžiau pažvelgus iškart paaiškėja jo trūkumai:

  • Grubus šoninių elektrodų štampavimas, ypač pastebimas iš galų, kur susidaro kibirkštis – erozija greitai sunaikins aštrius išsikišusius kraštus, o tarpas pasikeis. Tai yra daugelio NGK kelių elektrodų uždegimo žvakių kibirkšties nestabilumo šaltinis, ypač esant aukštam slėgiui – dažnai variklio galios praradimas tampa gana pastebimas.
  • Pats kibirkšties tarpas yra nustatytas 0,9 mm dydžio, o tai yra šiek tiek mažesnis nei „rinkinys“.

Jei manote, kad darbas nėra geriausias ir kaina prilygsta geresnės kokybės žvakėms, BKR6EK užima paskutinę vietą reitinge.

Vienas dalykas yra įdomus – nepaisant didžiausio BKR6EK panašumo pagal parametrus su originaliomis „Renault“ uždegimo žvakėmis, NGK katalogas nurodo tik vieno elektrodo BKR6E pritaikymą K7M varikliui. Iš esmės šis variantas yra labiau pagrįstas dėl finansinių priežasčių: tokios žvakės kainuoja apie 100 rublių.