Ar egzistuoja neigiamų kalorijų maistas? Štai štai

Jaučiatės bombarduojami dietų mitų? Na, mes esame čia, kad šiandien galėtumėme atsisakyti bent vieno – neigiamo kaloringumo maisto.

Visi esame girdėję apie mintį, kad yra maisto produktų, kurių virškinimui reikia daugiau kalorijų, nei yra iš tikrųjų, tačiau ar tai tikrai įmanoma? Remiantis nauju tyrimu, tai tiesiog neveikia taip.

Maisto produktai, tokie kaip salierai ir agurkai, nuo seno buvo įvardijami kaip neigiamo kaloringumo maisto produktai, populiarūs dietos besilaikantiems žmonėms, kad kalorijų lygis būtų pakankamai mažas, kad numestų svorio. Nors negalima paneigti, kad šiuose maisto produktuose yra gana mažai kalorijų, štai kodėl nėra tokio dalyko kaip neigiamų kalorijų maistas.

Ką reiškia „neigiamo kaloringumo maistas“?

Kalorijos yra energijos matavimo vienetas – kalorijos, kurias matote ant maisto pakuočių, iš tikrųjų yra kilokalorijos (1 000 kalorijų). Neigiamo kaloringumo maisto idėja yra ta, kad jame yra mažiau kalorijų arba energijos, nei energijos, kurios reikia virškinti ir absorbuoti iš jo gaunamas maistines medžiagas. Tai reikštų, kad jums baigsis kalorijų deficitas nuo valgymas šių maisto produktų.

Nors teoriškai tai yra prasminga, deja, ne tai, kaip tai veikia. Pagal šį tyrimą net maiste, kuriame yra tikrai mažai kalorijų, yra pakankamai kalorijų, kurių lieka energijos juos virškinant ir absorbuojant.1

Tyrimas

Tyrimus atliko Alabamos universiteto komanda dėl barzdotų drakonų – driežo, kilusio iš Australijos. Mokslininkai pasirinko šerti barzdotus drakonus salierais, nes tai yra maistas, kuris užima tariamo neigiamo kaloringumo maisto sąrašą.

Jie matavo išmatose ir šlapime prarastą energiją, medžiagų apykaitos greitį ir valgio virškinimo kainą. Jie nustatė, kad driežai vis tiek pasiliko beveik ketvirtadalį energijos, kurią jie suvartojo valgydami salierus. Tyrimas taip pat neįtraukė kramtymo energijos sąnaudų, o tai taip pat sumažins likusį energijos kiekį.

Tyrėjai mano, kad salierus valgantiems žmonėms rezultatai būtų panašūs, nes energijos sulaikymas būtų lygiavertis, nes medžiagų apykaitos greičio padidėjimas po valgio yra panašus į driežus ir žmones.

Dar nepraraskite vilties

Mokslininkai teigia, kad nors jūs negalite panaudoti visų kalorijų salierams virškinti, absorbuoti ir šalinti, jūsų bazinis medžiagų apykaitos greitis (energija, reikalinga organizmui ramybės būsenoje palaikyti) reiškia, kad valgant salierą liktų energijos išnaudotas. Tiesą sakant, vidutinei moteriai reikėtų suvalgyti 12,6 kg žalio saliero, kad tik patenkintų šiuos minimalius medžiagų apykaitos poreikius.

Paimkite namų pranešimą

Panašu, kad dar daug ko čia reikia išmokti, tačiau pagrindinis dalykas yra tas, kad salierai beveik neabejotinai nėra neigiamo kaloringumo maistas. Negalima paneigti, kad tai nepaprastai lengvas užkandis, jei to ir siekiate – ir jūs lengvai sunaudosite likusią iš jo gaunamą energiją. Vis dėlto gali būti ir kitų maisto produktų, todėl leiskite besilaikantiems dietos svajoti!