Ar multicooker kenkia sveikatai?

vaizdas


Nuotrauka: vk.com/mashatalyzina

Multicooker yra patogus ir modernus buitinis prietaisas. Sutaupo šeimininkės laiką virtuvėje, joje galima gaminti įvairius patiekalus, o dietiniams tai ypač patogu. Virti su mažiau aliejaus, nekepti, bet troškiniai tikrai sveiki. Kodėl kyla klausimų apie multicooker pavojų sveikatai?

Vienintelis dalykas, galintis kelti abejonių dėl multicooker naudingumo – teflonu dengtas dubuo, su kuriuo yra įrengta dauguma šių įrenginių.

vaizdas


Nuotrauka: profit-shop.ru

Ginčai dėl teflono nekenksmingumo vyksta ilgą laiką, taip pat ir mokslo sluoksniuose. Šiandien nėra vienareikšmių duomenų apie teflono saugumą / pavojų – klausimas lieka atviras. Tačiau ši medžiaga visame pasaulyje plačiai naudojama virtuvės reikmenų gamyboje.

Teflonas yra Amerikos kompanijos DuPont prekės ženklas. Rusijoje techninis teflono pavadinimas yra fluoroplastas.

Pagal GOST 10007-80 teflonas (fluoroplastas) tampa pavojingas kaitinant iki aukštos temperatūros (virš 260 laipsnių). Šiuo atveju polimeras suyra į lakias, žmogui kenksmingas medžiagas. O nuodingų medžiagų išsiskyrimas žmonėms pavojingais kiekiais prasideda aukštesnėje nei 450 ° C temperatūroje.
Tačiau dubenys multivarke niekada neįkaista iki teflonui pavojingos temperatūros.
Namuose pasiekti tokią temperatūrą beveik neįmanoma. Vienintelis būdas – ant viryklės ilgam pamiršti sausą keptuvę be vandens ar aliejaus. Tokiu atveju indai gali įkaisti iki pavojingos temperatūros.

Įdomu tai, kad teflonas šiandien yra visur: drabužiuose, induose, buitinėje technikoje, kosmetikoje, statybose …

Taigi kalbos apie tai, kad lėta viryklė kenkia sveikatai, nepatvirtinamos faktais.

Bet jei vis tiek norite pašalinti net menkiausią riziką, rinkitės lėtą viryklę su keramikiniu dubeniu. Šiuo metu tokių modelių asortimente yra beveik visi gamintojai, o tokie multivarkai kainuoja ne daugiau nei modeliai su teflonu dengtu dubeniu.

vaizdas


Nuotrauka: mdata.yandex.net

Baigdamas noriu pridurti, kad lėtoje viryklėje maistas iškepa greičiau nei ant viryklės – vadinasi, joje sukaupiama daugiau naudingų medžiagų. Ir tai yra dar vienas pliusas šio įrenginio naudai.