Ar prieš miegą turėtumėte vartoti BCAA?

Kalbant apie papildus, daugelis sportininkų žino, kad baltymai ir BCAA turi didelę naudą. Vis dėlto ne visada aišku, koks yra tinkamas laikas vartoti įvairius baltymų šaltinius. Mes ištirsime BCAA pranašumus ir kodėl jų vartojimas prieš miegą gali būti puikus jūsų kasdienybės papildymas.

Kas yra BCAA?

Žengdami žingsnį atgal, atminkite, kad mūsų raumenų audiniai yra pagaminti iš baltymų, o baltymai – iš amino rūgščių. Yra dvidešimt aminorūgščių, kurių dalį mūsų kūnas gali pasigaminti pats (nebūtinas), o kitas – su maistu (būtinas).

BCAA arba šakotos grandinės aminorūgštys yra trys iš amino rūgščių, kurias turime gauti iš maisto ar papildų, nes mūsų kūnas negali sukurti reikiamo kiekio. „Šakota grandinė“ reiškia unikalią šių aminorūgščių – valino, leucino ir izoleucino – cheminę struktūrą.

Ypač BCAA gyvūnuose paprastai būna didesnėmis koncentracijomismaisto produktai, tokie kaip vištiena, pieno produktai ir jautiena.

Privalumai BCAA

1. Sukurkite raumenis

Raumenų audinys nuolat skyla ir yra atstatomas – ypač po fizinio krūvio. Kai treniruotės metu stresuojame raumenis, sukeliame mikroaudinio ašaros, kurioms atkurti ir sustiprėti reikia baltymų (aminorūgščių pavidalu). Labai svarbu, kad būtų visos reikalingos aminorūgštys, o vartojant BCAA, jūsų raumenys turės visus statybinius elementus, reikalingus jiems išgydyti ir augti.

2. Lieknėti

Daugelyje tyrimų buvo susietas pakankamas BCAA kiekis su padidėjusia liesos raumenų mase, kuri laikui bėgant gali padėti numesti svorio ir padidėtie medžiagų apykaita. Mes žinome, kad pakankamas baltymų kiekis gali padėti mums jaustis patenkintiems ir padėti organizmui išlaikyti raumenis net esant kalorijų deficitui – ir naudojant BCAA, kad įsitikintume, jog gauname visas reikalingas amino rūgštis, galime pakeisti žaidimą svorio metimas.

3. Greitisy Pasveikimas

Kai norite pamatyti savo kūno ir jėgų pokyčius, gali būti nemalonu pajusti, kaip atsigauti reikia amžinai. Jei kada nors patyrėte skausmingus raumenis praėjus 2-3 dienoms po treniruotės, ar DOMS (uždelstas raumenų skausmas), gali būti sunku save grąžinti į sporto salę. Tyrimai parodė, kad naudojant BCAA kaip papildomos rutinos dalį iš tikrųjų galima sumažinti DOMS, todėl lengviau atsigauti ir spręsti kitą treniruotę.

4. Sumažinkite nuovargį

Galite būti įpratę matyti BCAA kaip priešmokyklinę treniruotės dalį arba naudoti juos kaip papildomą kaminą prieš patekdami į sporto salę, nes žinoma, kad jie suteikia jūsų kūnui energijos. Šis energijos padidėjimas atsiranda dėl to, kad BCAA sumažina kūno nuovargio suvokimą – priverčia jus jaustis stipresniais ir galinčiais pakelti sunkesnius krūvius ar atlikti dar keletą pakartojimų. Kuo daugiau galėsite mesti iššūkį savo raumenims, tuo greičiau pamatysite rezultatus.

Dozavimas ir laikas

Kadangi BCAA yra būtini ir mūsų kūnas reikalauja, kad jų gautume iš dietos, jų vartojimas bet kuriuo paros metu suteikia tam tikros naudos. Jei prieš treniruotę kovojate dėl energijos, prasminga jas turėti prieš treniruotę.

Kadangi BCAA natūraliai pasitaiko daugeliui gyvūnųmaisto produktai, tie, kurie laikosi vegetariškos ar veganiškos dietos, gali pastebėti naudą vartodami juos bet kuriuo paros metu – įsitikindami, kad jų organizme yra kiekvieno lygio, kurio jiems reikia, kad jie galėtų veikti geriausiai.

BCAA dozavimas yra gana paprastas – siekite maždaug 5 gramų per dieną. Šios sumos pakanka tiems, kurie negauna pakankamo kiekio iš savo dietos, bet ne per daug tiems, kuriems nekyla sunkumų patenkinant kasdienius baltymų ir aminorūgščių poreikius.

BCAA vartojimas prieš miegą gali būti ne tas dalykas, kurį anksčiau svarstėte, tačiau mūsų raumenims gali prireikti iki 24 valandų, kad atsigautume po treniruotės. Jei stengiatės patenkinti dienos baltymų poreikį arba bandote sumažinti kalorijas, BCAA gali būti puiki alternatyva išrūgų ar kazeino kokteiliui, kuris gali pasijusti sunkesnis ant jūsų skrandžio ir prisidėti daugiau kalorijų. Jei esate vegetaras ar veganas, vartojant BCAA naktį, galite optimizuoti savo lygį kitai dienai.

Paimkite namų pranešimą

Mes žinome, kad miegodami mūsų raumenys labai atsigauna per naktį. Papgaubti mūsų kūną BCAA doze yra lengvas būdas palaikyti thyra procesą ir įsitikinkite, kad esame pasirengę spręsti kitą mūsų sporto salės užsiėmimą. Jei norite tai palikti, turime išbandyti įvairius BCAA papildus.