Ledo ar šalto kompreso naudojimas gali palengvinti kai kurių spuogų simptomus, bet ne kitus.

Beveik kiekvienam kartkartėmis atsiranda spuogų. Nors įprastiniai gydymo būdai gali pašalinti nepageidaujamas dėmes, daugelyje produktų yra stiprių cheminių medžiagų, kurios gali sudirginti ar išsausinti odą. Todėl kai kurie žmonės naudojasi natūraliomis odos priežiūros priemonėmis.

Ledas yra viena iš namų gynimo priemonių, kuriai daug dėmesio skiriama dėl naudojimo paprastumo ir universalumo. Tariama ledo nauda odos priežiūrai – nuo ​​maišelių pašalinimo po akimis iki porų sumažinimo, bet ar jis gali visam laikui pašalinti spuogus?

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ar ledas gali padėti nuo spuogų.

Ar tai padeda?

moteris, deda ledo paketą ant spuogoPasidalinkite Pinterest
Šaltas kompresas gali sumažinti paraudimą ir patinimą aplink spuogą.

Spuogas dažniausiai susidaro, kai riebalai ir odos ląstelės užkemša plauko folikulą, sulaiko riebalų perteklių, ląstelių likučius ir bakterijas po oda.

Užsikimšusio plauko folikulo sienelės gali plyšti, turinys išsilieti į aplinkinius odos audinius. Tai gali sukelti daugiau spuogų ir sukelti uždegimą.

Ledas gali padėti sumažinti uždegiminio tipo spuogų, įskaitant pustules ir cistas, paraudimą, patinimą ir skausmą.

Tačiau ledas gali neturėti jokio poveikio neuždegiminiams spuogams, tokiems kaip komedonai, labiau žinomi kaip inkštirai ir baltieji spuogai.

Nors šaltas kompresas gali sumažinti uždegimą ir padaryti spuogus mažiau pastebimus ar skausmingus, jis nepašalins spuogų viduje esančio turinio.

Kaip naudoti ledą ant skirtingų kūno dalių

Spuogai gali atsirasti bet kurioje kūno dalyje, įskaitant veidą, nugarą, krūtinę ir galvos odą.

Nors apledėjus spuogui ant bet kurios kūno dalies galioja tie patys pagrindiniai principai, skirtingi apledėjimo būdai kai kurias sritis gali veikti geriau nei kitas.

Laikykitės šių bendrų patarimų, kai apledėja spuogas ant bet kurios kūno dalies:

 • Kruopščiai nuplaukite vietą švelniu valikliu ir šiltu vandeniu.
 • Netepkite ledo tiesiai ant odos.
 • Prieš dėdami ant odos ledo kubelius arba ledo pakuotę apvyniokite švaria šluoste.
 • Užtepkite ledo kas 30 sekundžių iki 1 minutės.
 • Neužmigkite su šaltu maišeliu.

Veidas

Priklausomai nuo spuogų dydžio ir skaičiaus, ant veido esantį spuogą žmogus gali patepti vienu ledo kubeliu.

Nuplovę ir švelniai išdžiovinę vietą, ant spuogo kas 1 minutę uždėkite suvyniotą ledo kubelį.

Tarp programų būtinai palaukite kelias minutes. Tai gali padėti išvengti audinių pažeidimo.

Žmonės gali naudoti ledo kubelius ar ledo paketus nuo spuogų, atlikdami rytinę ir vakarinę odos priežiūros procedūras. Jie taip pat gali kelis kartus per dieną apledėti stipriai uždegusius spuogus, jei prieš tai nuvalys odą.

Žmonės, kurie po ranka neturi ledo paketo ar ledo kubelių, gali naudoti maišelį su šaldytomis daržovėmis.

Krūtinė

Vieną spuogą ant krūtinės 1 minutės intervalais užtepkite suvyniotu ledo kubeliu. Jei turite daug spuogų, apsvarstykite galimybę pasigaminti didesnį ledo paketą arba naudoti komercinį ledo paketą.

Norėdami pagaminti ledo pakuotę, į plastikinį maišelį įpilkite ledo kubelių ir vandens. Prieš dėdami ledo paketą ant odos, apvyniokite jį švaria indų šluoste arba bet kokiu plonu audiniu.

Atgal

Kai kuriems žmonėms gali būti sunku pasiekti spuogą ant nugaros, todėl apsvarstykite galimybę naudoti didesnį ledo paketą arba šaltą kompresą.

Rankomis laikykite ledo paketą vietoje. Jei ta vieta yra nepatogioje padėtyje, apsvarstykite galimybę atsigulti ant ledo paketo arba pritvirtinti jį prie nugaros kompresine plėvele. Išimkite ledo maišelį, jei oda pradeda jausti tirpimą ar niežėjimą.

Karšta prieš šaltą spuogams gydyti

Nors ledas gali padėti sumažinti uždegusio spuogo simptomus, šiluma gerai veikia neuždegusius, akluosius spuogus. Aklas spuogas yra uždaro komedo tipas, kuris išsivysto giliuose odos sluoksniuose.

Šio tipo spuogai atsiranda, kai riebalai ir negyvos odos ląstelės sulaiko riebalus, bakterijas ir nešvarumus giliai plaukų folikuluose. Rezultatas yra skausmingas gumbas po oda, kuris neturi baltos galvos.

Šiltas kompresas arba garinė veido procedūra gali padėti gydyti akluosius spuogus. Poros reguliuoja kūno temperatūrą.

Veikiant šaltai temperatūrai, poros susitraukia, kad išsaugotų kūno šilumą.

Karštas kompresas turi priešingą efektą. Poros atsipalaiduoja arba išsiplečia esant karščiui. Šiluma ir drėgmė padeda atlaisvinti turinį porose ir ištraukia riebalų bei nešvarumų perteklių į paviršių.

Žmonės gali gydyti didelius, uždegusius spuogus kaitaliodami karštus ir šaltus kompresus.

Norėdami pagaminti karštą kompresą, pamirkykite rankšluostį karštame vandenyje. Rankšluostis turi būti karštas, bet nenuplikęs.

Nuimkite rankšluostį ir ant spuogo uždėkite šaltą kompresą, pavyzdžiui, į švarų skudurėlį suvyniotą ledo kubelį. Tai padės sumažinti patinimą, diskomfortą ir paraudimą. Naudokite šį gydymą kasdien, kol spuogas išnyks.

Privalumai

Nors vienas ledas negali išgydyti spuogų, jis gali sumažinti patinimą ir paraudimą, todėl spuogas tampa mažiau pastebimas.

Ledas taip pat turi stingdantį poveikį, kuris gali laikinai sumažinti skausmą esant stipriai uždegusiems spuogams.

Rizikos

Spuogų apledėjimas nekelia jokios didelės rizikos. Tačiau žmonės turėtų vengti per ilgai palikti ledo ant odos.

Ilgalaikis buvimas žemoje temperatūroje gali sukelti nušalimą, taip pat žinomą kaip užšalimo sužalojimas.

Kraujagyslės susitraukia ir sumažina kraujo tėkmę, kad būtų išsaugota šiluma šaltoje arba stingančioje aplinkoje. Laikui bėgant šis kraujotakos sumažėjimas gali pažeisti odos audinį.

Simptomai nušalimai apima:

 • tirpimo ar dilgčiojimo pojūtis
 • odos dalis, kuri atrodo nenatūraliai blyški, apsupta raudono, patinusio audinio
 • odos lupimasis arba pūslių atsiradimas
 • gilių odos sluoksnių praradimas

Žmonės turėtų vengti dėti ledą tiesiai ant savo odos, nes tai gali sukelti šaltą dilgėlinę – būklę, kai odą veikiant šaltam orui ar vandeniui atsiranda sudirgimų, dilgėlinė ir patinimas. Odos bėrimas paprastai atsiranda per 2–5 minutes po poveikio.

Alternatyvos

Ledas gali padėti pašalinti baisius spuogus, ypač kai jis derinamas su kitais natūraliais ar vaistiniais preparatais. Apsvarstykite galimybę naudoti šiuos gydymo būdus atskirai arba kartu su ledu:

 • nereceptiniai (OTC) taškiniai gydymo būdai
 • arbatmedžio aliejus
 • hamamelis
 • alavijo gelis arba šaldyti alavijo kubeliai

Sužinokite daugiau apie alternatyvias namų gynimo priemones nuo spuogų čia.

Ledo ir spuogų randai

Giliuose odos sluoksniuose atsiradę spuogai gali pažeisti aplinkinius audinius.

Kai spuogas išnyksta, organizmas gamina kolageną, kad išgydytų pažeistą odą. Tačiau per daug arba per mažai kolageno gali susidaryti randas.

Apie 80–90 proc. spuogų randų atsiranda, kai spuogas sunaikina kolageną arba kai organizmas gijimo proceso metu gamina nepakankamai.

Nepakankamas kolageno kiekis sukelia atrofinius ar depresinius randus. Perteklinė kolageno gamyba sukelia padidėjusius randus.

Šaltos odos priežiūros priemonės, tokios kaip kriovoltai, gali padėti sumažinti prislėgtus arba besisukančius spuogų randus, kai naudojami kartu su medicininiu ar chirurginiu gydymu.

A 2014 metų tyrimas, tyrėjai palygino krioroliavimo ar dermarolingo derinimo su subcizija – minimaliai invaziniu chirurginiu gydymu depresinių spuogų randų gydymui – poveikį. Iš viso tyrime dalyvavo 30 žmonių.

Tyrėjai išsiaiškino, kad dėl kriovalcavimo ir subcisiono dalyvių spuogų atsiradimo randai pagerėjo 61%, o dermarolling ir subcizija pagerino randus tik 45%.

Kada kreiptis į gydytoją

Ledas gali padėti sumažinti specifinius spuogų simptomus. Tačiau žmonės negali gydyti pagrindinės spuogų priežasties vien ledu.

Žmonės, kuriems yra sunkus ar nuolatinis uždegiminis spuogas, gali norėti pasikalbėti su savo gydytoju arba dermatologu, ypač jei jie jau bandė gydyti spuogus namuose.

Dermatologas gali pasiūlyti asmenines gydymo rekomendacijas ir paskirti vietinius ar geriamus vaistus, kurie padeda sumažinti pagrindinę spuogų priežastį.

Pagrindinės priežastys gali būti hormonų disbalansas, per didelis riebalų liaukų aktyvumas ir bakterijų perteklius.

Santrauka

Spuogų apledėjimas gali padėti sumažinti skausmą, paraudimą ir patinimą dėl uždegiminių spuogų. Tačiau ledas gali turėti mažai naudos arba visai nenaudoti neuždegiminių spuogų.

Žmonės, nusprendę pabandyti apledėti nuo spuogų, visada turėtų suvynioti ledo kubelius ir šaldytus gelio pakuotes į švarų audinį arba plastikinį maišelį. Užšalusių daiktų tepimas tiesiai ant odos arba ilgą laiką gali pažeisti audinius ir net nušalti.

Žmonės, kuriems yra sunkus ar nuolatinis spuogas, kuris nereaguoja į namų gynimo priemones ar nereceptinį gydymą, gali norėti kreiptis į dermatologą, kad gautų veiksmingesnių gydymo galimybių.