Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Dauguma žmonių tam tikru momentu patiria pilvo pūtimą. Pratimai, papildai ir masažai gali padėti greitai sumažinti pilvo pūtimą, o paprasti gyvenimo būdo pokyčiai gali užkirsti kelią jo pasikartojimui.

moteris pučia balioną, kad sumažintų pilvo pūtimąPasidalinkite Pinterest
Carol Yepes / Getty Images

Pilvo pūtimas yra tada, kai pilvas jaučiasi pilnas ir įtemptas. Tai dažniausiai atsiranda dėl dujų kaupimosi kažkur virškinimo trakte (GI). Dėl pilvo pūtimo pilvas atrodo didesnis nei įprastai, jis taip pat gali jaustis jautrus ar skausmingas. Skysčių susilaikymas organizme taip pat gali sukelti pilvo pūtimą.

Šiame straipsnyje pateikiame metodus, kaip greitai atsikratyti pilvo pūtimo, ir paaiškiname, kaip ilgalaikėje perspektyvoje sumažinti pilvo pūtimą.

Greiti patarimai, kaip atsikratyti pilvo pūtimo

Pilvo pūtimas dažniausiai atsiranda, kai skrandyje ar žarnyne susikaupia dujų perteklius. Kai pilvo pūtimas atsiranda iškart po valgio, jis dažniausiai praeina savaime, tačiau dažnai šį procesą galima paspartinti.

Geriausias būdas kovoti su pilvo pūtimu yra nustatyti jo priežastį. Įprasti pilvo pūtimą sukeliantys veiksniai yra šie:

 • Virškinimo problemos. Vidurių užkietėjimas, alergija maistui ir netoleravimas gali sukelti pilvo pūtimą. Kai išmatos susikaupia storojoje žarnoje, tai gali sukelti pilvo pūtimą ir diskomforto jausmą. Dujų perteklius taip pat gali kauptis už išmatų, todėl pilvo pūtimas gali pablogėti.
 • Dieta. Gazuoti gėrimai, per daug druskos ar cukraus ir nepakankamas skaidulų kiekis maiste gali sukelti pilvo pūtimą.
 • Hormoniniai pokyčiai. Daugelis žmonių jaučia pilvo pūtimą prieš menstruacijas ir jų metu dėl hormoninių pokyčių ir vandens susilaikymo.

Daugelis namų gynimo būdų gali padėti suvaldyti pilvo pūtimo skausmą ir diskomfortą. Šie greiti patarimai gali padėti žmonėms greitai atsikratyti išsipūtusio pilvo:

1. Išeik pasivaikščioti

Fizinis aktyvumas gali paskatinti žarnyno judėjimą reguliariau, o tai gali padėti pašalinti dujų ir išmatų perteklių. Išjudinti vidurius ypač svarbu, jei žmogus jaučia vidurių užkietėjimą. Pasivaikščiojimas aplink kvartalą gali greitai sumažinti dujų slėgį.

2. Išbandykite jogos pozas

Tam tikros jogos pozos gali padėti pilvo raumenis taip, kad būtų skatinamas dujų perteklius iš virškinimo trakto. Tai gali sumažinti pilvo pūtimą.

Vaiko poza, laimingo kūdikio poza ir pritūpimai gali padėti žmonėms greitai sumažinti dujų kaupimąsi. Sužinokite daugiau apie jogos pozas nuo vidurių pūtimo.

3. Naudokite pipirmėčių kapsules

Pipirmėčių aliejaus kapsulės taip pat gali būti naudingos esant virškinimo sutrikimams ir susijusioms dujoms. Gamintojai paprastai juos parduoda kaip dirgliosios žarnos sindromo (IBS) simptomų gydymą, tačiau žmonės, neturintys DŽS, taip pat gali juos naudoti pilvo pūtimui palengvinti.

Pipirmėtė atpalaiduoja žarnyno raumenis, todėl dujos ir išmatos gali judėti veiksmingiau. Žmonės visada turėtų vadovautis instrukcijomis ant pakuotės. Visiems, kurie linkę į rėmenį, gali tekti vengti pipirmėčių.

Pipirmėčių kapsules galima įsigyti nereceptinėse (OTC) vaistinėse arba prisijungęs.

4. Išbandykite dujų mažinimo kapsules

Simetikono tabletės ir skystis yra vaistai nuo dujų, kurie gali padėti pašalinti oro perteklių iš virškinamojo trakto. Labai svarbu visada vartoti vaistus pagal etiketėje pateiktas instrukcijas.

Žmonės gali rasti vaistų nuo dujų vaistinėse arba prisijungęs.

5. Išbandykite pilvo masažą

Pilvo masažas gali padėti išjudinti vidurius. Ypač naudingas masažas, einantis storosios žarnos taku. Norėdami tai padaryti, žmonės gali atlikti toliau nurodytus veiksmus.

 • Padėkite rankas tiesiai virš dešiniojo klubo kaulo.
 • Trinti sukamaisiais judesiais, lengvai spaudžiant aukštyn link dešinės šonkaulio dalies.
 • Trinkite tiesiai per viršutinę pilvo sritį link kairiojo šonkaulio narvelio.
 • Lėtai juda žemyn link kairiojo klubo kaulo.
 • Kartoti pagal poreikį.

Jei masažas sukelia skausmą, geriausia jį nedelsiant nutraukti.

6. Naudokite eterinius aliejus

2016 m. atliktas tyrimas išbandė papildų, kurių sudėtyje yra pankolio ir kurkumino eterinio aliejaus derinio, veiksmingumą 116 žmonių, sergančių lengva ar vidutinio sunkumo IBS. Po 30 dienų žmonės pranešė, kad pagerėjo IBS simptomai, įskaitant pilvo pūtimą ir pilvo skausmą.

Žmonės neturėtų vartoti eterinių aliejų prieš tai nepasitarę su gydytoju. Taip yra todėl, kad kai kurios formulės gali būti toksiškos arba trukdyti vartoti vaistus, o dozės nereglamentuojamos.

7. Paimkite šiltą vonią, mirkykite ir atsipalaiduokite

Vonios karštis gali palengvinti skaudantį pilvą. Atsipalaidavimas gali sumažinti streso lygį, todėl virškinimo traktas gali veikti veiksmingiau ir padėti sumažinti pilvo pūtimą.

Ilgalaikiai sprendimai nuo pilvo pūtimo

Greiti pataisymai ne visada yra veiksmingi dėl kai kurių pilvo pūtimo priežasčių. Tačiau žmonės, kurie dažnai pučia pilvą, gali pastebėti, kad tam tikri gyvenimo būdo pokyčiai gali pašalinti priežastis ir laikui bėgant sumažinti pilvo pūtimą.

Žmonės gali atlikti šiuos paprastus veiksmus, kad išvengtų pilvo pūtimo ilgalaikėje perspektyvoje:

8. Pamažu didinkite skaidulų kiekį

Valgydami daugiau skaidulų, galite išvengti vidurių užkietėjimo ir pilvo pūtimo. Dauguma žmonių Amerikoje negauna pakankamai skaidulų – tik 5 procentai žmonių atitinka rekomenduojamą 25 gramų (g) dienos skaidulų normą moterims ir 38 g vyrams.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad valgant per daug skaidulų arba per greitai padidinus skaidulų suvartojimą, gali atsirasti dar daugiau dujų ir pilvo pūtimas. Žmonės gali pastebėti neigiamą poveikį valgydami daugiau nei 70 g skaidulų per dieną.

Didinant skaidulų suvartojimą, geriausia pradėti lėtai ir didinti suvartojimą per kelias savaites, kad organizmas galėtų prisitaikyti prie šio mitybos pokyčio.

9. Gaiviuosius gėrimus pakeiskite vandeniu

Gazuotuose, gazuotuose gėrimuose yra dujų, kurios gali kauptis skrandyje. Anglies dioksidas, dėl kurio soda ir panašūs gėrimai putoja, taip pat gali sukelti pilvo burbuliavimą ir pilvo pūtimą.

Cukrus ar dirbtiniai saldikliai dietoje taip pat gali sukelti dujų susidarymą ir pilvo pūtimą. Vandens gėrimas pašalina šias problemas ir padeda gydyti vidurių užkietėjimą.

10. Venkite kramtyti gumą

Gumose esantys cukraus alkoholiai kai kuriems žmonėms gali sukelti pilvo pūtimą. Nurijus orą kramtant, taip pat gali atsirasti pilvo pūtimas ir dujų skausmas. Vietoj to žmonės gali naudoti imbiero mėtas ar pipirmėtes, kad gaivintų kvėpavimą.

11. Būkite aktyvesni kiekvieną dieną

Pratimai padeda jūsų kūnui pašalinti išmatą ir dujas iš gaubtinės žarnos, todėl tuštinimasis gali būti reguliaresnis. Prakaituojant iš organizmo taip pat išsiskiria papildomas natrio kiekis, o tai gali padėti sumažinti vandens susilaikymą.

Labai svarbu gerti daug vandens prieš ir po treniruotės, kad išlaikytumėte hidrataciją, nes dehidratacija gali pabloginti vidurių užkietėjimą.

12. Valgykite reguliariais intervalais

Daugelis žmonių jaučia pilvo pūtimą iškart po didelio valgio. To galima išvengti valgant kelis kartus per dieną mažiau, o tai gali padėti palaikyti virškinimo sistemos judėjimą.

Greitai nurijus maistą, oras gali patekti į virškinamąjį traktą. Geriant iš šiaudelio žmonės taip pat gali praryti daugiau oro, o tai savo ruožtu sukelia dujų susidarymą ir pilvo pūtimą. Žmonės, kuriems yra pilvo pūtimas, jei įmanoma, turėtų vengti naudoti šiaudelius ir stengtis valgyti lėtai, kad valgio metu neprarytų oro.

13. Išbandykite probiotikus

Probiotikai yra gerosios bakterijos, gyvenančios žarnyne. Probiotikų papildų vartojimas gali padėti reguliuoti gaubtinės žarnos bakterijas, kurios gali gaminti dujas ir sukelti pilvo pūtimą.

14. Sumažinkite druskos kiekį

Dėl natrio pertekliaus organizmas sulaiko vandenį. Tai gali sukelti pilvo ir kitų kūno vietų, tokių kaip rankos ir pėdos, patinimą ir išsipūtimą.

15. Atmeskite sveikatos būklę

Kai kuriais atvejais pilvo pūtimas gali atsirasti dėl sveikatos būklės. Norint atsikratyti šio pilvo pūtimo, žmogui gali prireikti gydytojo pagalbos, kad būtų galima diagnozuoti ir valdyti savo būklę.

Uždegiminė žarnyno liga, įskaitant Krono ligą ir opinį kolitą, gali sukelti pilvo pūtimą. Dirgliosios žarnos sindromas (IBS) taip pat gali sukelti šį simptomą.

Ginekologinės ligos, tokios kaip endometriozė ir kiaušidžių cistos, taip pat gali sukelti skausmą,…