Baidarė: kuri yra geriausia iš 2

Baidarės, dar vadinamos valtimis, baidarėmis, yra gyvenimo būdas. Nuotykinis vandens sportas, kuris, atsižvelgiant į praktikuojamą būdą, gali tapti ekstremalus. Jei esate vienas iš tų, kurie nieko nežino apie šį sportą, tačiau pastebėjote klaidą ant baidarės, likite. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime viską apie šio tipo kanojas.

Jei šią vasarą norite atrasti slaptus urvus, siaurus praėjimus ir žavesio kupinas vietas, nedvejokite, įsigykite baidarę. Tai nėra kliūtis ir vaikams, nes vyresni nei septyneri gali tai praktikuoti. Nepamirškite, kad ir koks esate ekspertas, neturėtumėte pamiršti pagrindinių saugos taisyklių, kad išvengtumėte staigmenų savo kelionėje.

Svarbiausias

  • Baidarės yra sportas, kuris atvers duris naujiems pojūčiams ir vietoms, kurias galima atrasti. Yra keletas valčių tipų, priklausomai nuo modalumo, kurį ketinate praktikuoti.
  • Rekomenduojama išmokti atlikti savęs gelbėjimo ar manevravimo riedėjimą.
  • Gabenant juos, svarbu atsižvelgti į baidarių tipą, nes kai kurie yra pripučiami, nuimami arba sulankstomi

Geriausios baidarės rinkoje: mūsų rekomendacijos

Jei jus domina lipimas ant baidarės, nepraleiskite mūsų siūlomų variantų. Pradedantiesiems pripučiamos baidarės yra vienas iš įdomiausių variantų. Toliau mes paliekame jums pačius puikiausius produktus pagal jų pardavimo apimtį ir vartotojų vertinimą. Mes netgi siūlome jums valtį paimti vyresnį nei septynerių metų vaiką.

Geriausia pripučiama baidarė su 2 mentėmis

Dviems žmonėms (ne daugiau kaip 180 kg) skirta pripučiama baidarė su pripučiamais grindimis ir sportine grafika. Pagaminta iš atsparaus vinilo, ši valtis turi pripučiamas, nuimamas ir reguliuojamas sėdynes.

Jame yra dvi nepriklausomos oro kameros su Bostono vožtuvais, kad būtų lengviau pripūsti ir ištuštinti. Apima dvigubus aliuminio irklus. Jo dydis – 312 x 91 x 51 cm.

Redakcinis vertinimas: Puiki baidarė, sukurta dviem žmonėms. Jis turi sportišką dizainą ir jo didžiausias svoris yra 180 kg.

Geriausia baidarė įgulos nariui

Vienam įgulos nariui (ne daugiau kaip 100 kg) skirta pripučiama baidarė, kurios matmenys 274 x 76 x 33 cm. Aerodinaminio dizaino, jis pagamintas iš aukštos kokybės vinilo medžiagos. Jie turi pripučiamas grindis ir sėdynes.

Pastarasis yra nuimamas ir reguliuojamas. Komplekte yra 218 cm aliuminio irklas ir rankinis pripūtimas, taip pat grafika, užtikrinanti didesnį matomumą jūroje.

Redakcinis vertinimas: Ši baidarė išsiskiria aerodinaminiu dizainu ir aukštos kokybės medžiagomis. Tai tinka vienam įgulos nariui.

Patvariausia baidarė

Tiek sportuojantiems, tiek mėgėjams ši pripučiama baidarė dviem žmonėms (iki 160 kg) idealiai tinka plaukti upėmis, ežerais ir pajūriu.

Pagamintas iš atsparaus PVC, jame yra trys oro kameros ir dvi pelekai, kurie garantuoja teisingą kryptį. Bostono vožtuvai palengvina infliaciją ir defliaciją. Komplekte dumplių siurblys ir dvi mentės.

Redakcinis vertinimas: Ši baidarė puikiai tinka tiek pramogoms, tiek profesionalams. Jame telpa du žmonės ir yra trys oro kameros.

Geriausia baidarė pagal kainos ir kokybės santykį

Ši pripučiama baidarė, skirta žvejybai ir buriavimui, turi dvi pripučiamas sėdynes (iki 160 kg) ir centrinę peleką, atsakingą už krypties stabilizavimą.

Su integruotu išleidimo vožtuvu ir specialia konstrukcija, neleidžiančia patekti į vandenį, jis turi ypač tvirtą remonto pleistrą ir du 218 cm aliuminio irklus. Išmatavimai: 321 x 88 cm.

Redakcinis vertinimas: Ši pripučiama baidarė turi unikalią sistemą, kad stabilizuotų kryptį. Jame taip pat yra išleidimo vožtuvas ir du aliuminio irklai.

Patogiausia baidarė

Tvirta baidarė su vieta dviem suaugusiems ir vienam vaikui (iki 200 kg). Tai siūlo didelį komfortą ir stabilumą vandenyje. Apima Bostono vožtuvus ir slėgio matuoklį slėgio valdymui. Trys sėdynės yra pripučiamos ir nuimamos.

Nuimamas pelekas ir krypties skersiniai suteikia jam puikų manevringumą. Atkreipkite dėmesį, kad šiame elemente nėra mentelių.

Redakcinis vertinimas: Ši baidarė išsiskiria savo patogumu ir stabilumu. Be to, jis turi nuimamą peleką, kuris suteikia puikų manevringumą.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie baidarę

Jei niekada nepatekote į baidarę, turėtumėte nepamiršti, kad perėjimas ar ramus vanduo gali būti vienas geriausių variantų, nes baltajam vandeniui ir banglenčių sportui reikia daug technikos ir vikrumo. Lenktynėms, turinčioms mažiau technikos, reikia labai geros fizinės formos. Toliau paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie šį sportą.

Vienas iš šio sporto privalumų yra tai, kad jis gerina fizinę būklę, nes suaktyvėja didelė raumenų dalis. (Šaltinis: Mihtiander: 41327321 / 123rf.com)

Kas yra baidarė?

Baidarės yra vandens sportas, kuris vykdomas su baidarėmis (dar vadinamomis baidarėmis). Išrastas senovės eskimų civilizacijos inuitų, jis buvo naudojamas kaip transporto, medžioklės ir žvejybos priemonė. Tačiau inuitai į baidarę galėjo patekti tik sulaukę pilnametystės. Tada šeima pastatė šią valtį.

Šiandien baidarė yra labai lengva kanoja su viena, dviem ar keturiomis įgulomis, irklentėmis ar baidarėmis, kurios techniškai vadinamos K-1, K-2 arba K-4. Navigacija vykdoma su dvigubomis mentėmis, kurių korpusas neturi paremti. Jūrų baidarių ar kelionių metu trasą nukreipia papėdėje esantis vairas.

Kuo skiriasi baidarė ir kanoja?

Mes dažnai linkę supainioti baidares ir kanojas, todėl ketiname paaiškinti pagrindinius skirtumus tarp vieno ir kito, nors abu laikomi kanojomis. Baidarėje įgulos narys yra ant kelių ir varo save su viena mente irkle. Jame gali būti vienas ar du žmonės. Jie yra nepatogesni nei baidarės, o Ispanijoje jie nėra labai populiarūs.

Baidarėje įgulos narys sėdi atsisukęs į priekį (lanką) ir pasistumia dviejų ašmenų mentele, kuri nėra atremta į valties korpusą. Jie skirti vienai, dviem ar keturioms sėdynėms ir gali būti įvairių tipų, priklausomai nuo praktikuojamos disciplinos. Yra pripučiami, kad būtų lengviau transportuoti.

Naudokite Kastuvo tipas
Baidarės Ant kelių. Viengubis kastuvas.
Baidarės / kanojos Sėdi. Dvigubas kastuvas.

Kokių tipų baidares galiu praktikuoti?

Turite nepamiršti, kad nėra baidarių, tinkančių visoms sąlygoms, todėl, atsižvelgiant į užsiėmimą, kurį ketinate praktikuoti, jums reikės vieno ar kito laivo. Kiekvieno jų teikiama nauda taip pat skiriasi, todėl prieš pirkdami baidarę gerai pagalvokite, ką norite padaryti, kad pirkimas būtų sėkmingas.

Tokiu būdu išryškiname dviejų tipų baidares: atvirą ir uždarą. Pirmieji paprastai matuoja nuo 2,50 iki 4 metrų, o įgulos narys sėdi ant valties. Tai reiškia, kad šioje valtyje nėra vonios (angliškai dar vadinamos „kabina“), o korpuse yra skylių, kurios palengvina bangoms būdingą vandens išėjimą. Jie idealiai tinka pradedantiesiems.

Šio tipo baidarės yra daug stabilesnės nei uždaros baidarės, kuriose kartais irkluotojui reikia atlikti savęs gelbėjimo manevrą (ritinį). Be šių dviejų tipų, mes taip pat pabrėžiame nuimamas, sulankstomas ir modulines baidares, kurių tikslas yra palengvinti transportą.

Baidarių tipas Baidarių modelis Pro Minusai
Atviros baidarės Savaime išsikraunanti baidarė ar atsisėsti ant viršūnių Idealiai tinka pradedantiesiems.

Apvirsti beveik neįmanoma, tačiau nukritus į vandenį lengva užlipti.

Nardymui, žvejybai ar banglenčių sportui.

Netinka daugeliui kilometrų.

Turint aukštesnį svorio centrą, baidarės jėga ir valdymas sumažėja.

Platesnė ir lėtesnė nei to paties ilgio tradicinė baidarė.

Atviros baidarės Žvejybos baidarė Tai savaime išsikraunanti baidarė su žvejybos reikmenimis.

Judėjimo laisvė.

Leidžia nešiotis visų rūšių žvejybos reikmenis.

Ji turi tuos pačius trūkumus kaip ir savaime išsikraunanti baidarė ar atsisėsti ant viršūnių.
Uždaros baidarės Baltojo vandens baidarės ar banglenčių sportas Trumpo ilgio, šiek tiek suapvalintas korpusas ir plokščios išvaizdos.

Idealiai tinka grubiems vandenims ir staigiems posūkiams.

Iš jų išeiti nėra lengva.

Įprasta tenka riedėti (gelbėtis, kai baidarė apsisuka).

Uždaros baidarės Baidarių polo Panaši į balto vandens baidares.

Lankas (priekis) ir laivagalis (galinis) suapvalintas.

Manevringas.

Smūgiai tarp žaidėjų yra dažni.

Lėtesnė nei bėgimo baidarė.

Uždaros baidarės Whitewater baidarė Greiti ir lengvi laivai.

Gebėjimas veikti esant stiprioms vandens srovėms.

Ilgi, siauri ir vertikalios formos priekyje ir gale.

Jie gali lengvai apvirsti, todėl įprastas vartymas.
Uždaros baidarės Ramios vandens baidarės ir varžybos (trasa, maratonas ir sportinė upė) Mažiausias svoris, ilgas ir labai siauras.

Maksimalus hidrodinaminis našumas.

Matavimai skiriasi priklausomai nuo varžybų.

Nestabilus.

Norint išlaikyti pusiausvyrą, jiems reikia patirties.

Uždaros baidarės Jūrų baidarės ir kirtimas Didelis greitis.

Kai kuriuose modeliuose yra įmontuotas vairas.

5 m ilgio ir 0,55 m pločio.

Yra keletas gamintojų, kurie skiria jūros baidares nuo turistinių baidarių.

Pastarasis yra stabiliausias ir tvirtiausias.

Uždaros baidarės „Slalom“ baidarė (olimpinė disciplina)

Puikus manevringumas.

3,5 m ilgio ir 0,60 cm pločio.

Irkluotojas yra įdėtas į vonią. Jis pritvirtino purškimo dangtį.

Įprasta, kad tenka praktikuoti riedėjimą.

Didelis nestabilumas.

Kas yra baidarių manevras, žinomas kaip riedėjimas?

„Roll“ yra savigelbos manevras, kurį baidarininkas turi atlikti, kai jo valtis apvirto. Riedėti reikia tada, kai baidarė apvirsta, o įgulos narys yra panardintas į vandenį (galva aukštyn kojomis ir kojomis valties viduje). Šis manevras susideda iš baidarės apsukimo, nepaleidus jos.

Kokie yra baidarės privalumai ir trūkumai?

Mes jau paaiškinome įvairias baidarių rūšis. Jie visi turi bendrų privalumų, apie kuriuos mes jums pasakysime toliau. Turėkite omenyje, kad šiandien baidarės yra ne tik oficialus sportas, bet ir tapo pramogine praktika, leidžiančia net žvejoti.

Privalumas

  • Pagerėjusi fizinė būklė, nes suaktyvinama didelė raumenų dalis
  • Kontaktas su gamta
  • Išlaisvinkite stresą reikalaudami susikaupimo
  • Socialinių santykių pagausėjimas
  • Tai leidžia pažinti nepamirštamas vietas

Trūkumai

  • Transportas
  • Apie …