Darbo su gipso kartonu įrankio pasirinkimas.

vaizdas


Nuotrauka: www.kunysleather.com

Darbo su gipso kartonu ypatumas yra tas, kad, nepaisant iš pažiūros viso proceso paprastumo, jo montavimui reikės pakankamai daug įrankių ir priedų. Be vienų gali išsiversti, be kitų – ne. Daug kas priklauso nuo to, ką tiksliai ir kokia apimtimi planuojama daryti.

Jei gipso kartono darbai atliekami kaip jūsų buto remonto dalis, galite eiti „sunkiu ir ilgu“ keliu, bet tuo pačiu sutaupyti įsigydami didelę dalį įrankių. Nors šiuo atveju daug kas priklauso nuo to, ką tiksliai planuojama padaryti: visiškai įmanoma tiesiog sulyginti sienas ir lubas su minimaliu komplektu, o jei planuojama kelių lygių lubos su apšvietimu, prireiks beveik visko. .

Kaip pjaustyti gipso kartoną?

Gipso kartono lakštai reikalauja aukštos kokybės, tikslaus ir tikslaus pjovimo. Norint pasiekti norimą rezultatą su minimaliomis pastangomis ir be nereikalingo nervų eikvojimo, reikėtų atkreipti dėmesį į kokybiškas priemones, kurios yra specialiai sukurtos darbui su GKL.

Nebrangus tapetų peilis gali tikti tik tais atvejais, kai reikia atlikti elementarius nedidelės apimties darbus (pavyzdžiui, pasiūti vandens stovą). Ašmenys, iš pradžių sukurti darbui su popieriumi, yra ilgi ir ploni, todėl pjaunant gipso kartoną jie dažnai sulinks ir lūžta.

vaizdas


Nuotrauka: sila-sveta.by

Pjaunant tokiu peiliu, pjovimo elemento galas visada bus nelygus ir jį reikės koreguoti. Tokio paviršiaus įlinkimai bus nedideli (2-3 mm), tačiau tam reikės išlyginti medžiagą obliavimu, o vėliau paviršių apdailinti glaistu. Ir taip su kiekviena medžiaga. Maksimalus, ką galima padaryti su jų pagalba, yra nupjauti lygias medžiagos juosteles. Tačiau nusklembti, padaryti skylę ar lenktą elementą su juo nebeveiks.

Specialus peilis gipso kartonui taip pat susideda iš rankenos ir keičiamų peiliukų, tačiau kaip visada visa dizaino esmė slypi detalėse. Kokybiškas peilis turi turėti tvirtą, tiksliai pritvirtintą geležtę, kuri nesilankstys net esant dideliam slėgiui.

vaizdas


Nuotrauka: handtool.ru

Patogiausi ir praktiškiausi tarp specialistų yra dažymo peiliai su segmentuota standartinio 18 mm pločio ašmenimis metaliniame rėme su varžto atrama ir gumuota rankena. Jei planuojate dirbti su GVL, GVLVO ar GVLVO, kuriuose yra armuojančių dalelių ir pluoštų, turėtumėte atkreipti dėmesį į specialios serijos konstrukcinius peilius, skirtus darbui su šiomis medžiagomis.

Peilis yra būtinas minimumas darbui, tačiau jei planuojami dideli kiekiai, labai praverčia specialus peilis. pjaustytuvas „Plattenschneider”. Su juo galite lengvai ir greitai iškirpti tiesias lygiagrečias medžiagos juosteles, kurių maksimalus plotis yra 630 mm. Konstrukcijoje yra du diskiniai peiliukai, kurie iš karto išpjauna kartoną iš abiejų pusių. Lyginant su ta pačia operacija, atliekama peiliu, greičio pranašumo nebus, tačiau pjovimas bus lengvesnis ir pareikalaus mažiau pastangų.

Rankinis pjūklas būtini dirbant su GKL. Be jo iš esmės neįmanoma iškirpti lenktų konstrukcinių elementų.

vaizdas


Nuotrauka: www.bal-stroi.ru

Jis turi mažą dydį ir smulkiai dantytą ašmenį, kuris niekada netrupa medžiagos.

Jei reikia padaryti skylutes vėlesniam lizdų, lempų ar jungiklių montavimui, tai labai patogu naudoti žiedinių pjaustytuvų rinkinys standartiniai dydžiai.

vaizdas


Nuotrauka: www.alet.ua

Jie naudojami kaip specialūs 60–95 mm skersmens elektrinių grąžtų priedai. Tą patį rezultatą, bet platesnį diapazoną, galima gauti naudojant gipso kartono balerina.

vaizdas


Nuotrauka: www.e5.ru

Su juo galite padaryti skylę, kurios skersmuo nuo 12 iki 230 mm.

Jei reikia naudoti…