Elektros darbai – ar galite tai atlikti patys?

Iš dalies dėl ekonomikos nuosmukio ir, be abejo, dėl vis populiarėjančių namų tobulinimo laidų daugelis sumanių namų savininkų renkasi patys atlikti daugelį namų tobulinimo projektų. Nors yra daugybė knygų, interneto šaltinių ir kitų vietų, kur galima rasti pagalbos įgyvendinant daugumą šių projektų, taip pat svarbu žinoti, kada reikia nubrėžti ribą. Pagrindinis „pasidaryk pats” namų tobulinimo projektų variklis – sutaupyti rangovo samdymo išlaidas. Tačiau, kai kalbama apie elektros darbus, yra priežastis, dėl kurios darbas yra toks, atrodytų, brangus. Elektrikai intensyviai mokosi, kad įgytų įgūdžių, reikalingų saugiai ir tinkamai atlikti savo darbą. Netinkamai atlikti elektros darbai gali baigtis katastrofiškai blogai, o tai jums kainuos daug brangiau, nei būtų kainavę, jei darbai būtų atlikti teisingai iš pirmo karto.

Dažniausios elektros klaidos

elektros darbai

Saugiklių keitimas – nors saugiklių keitimas gali atrodyti labai paprasta užduotis, ji dažnai atliekama netinkamai. Be to, daugelis žmonių nežino, kokie pavojingi iš tikrųjų yra saugikliai. Keičiant saugiklius reikia būti atsargiems ir pasirinkti tinkamo dydžio saugiklį. Per dideli saugikliai gali sukelti perkaitimą ir kitas pavojingas elektrines situacijas, kurios gali baigtis gaisru arba elektros smūgiu. Užuot bandę dažnai perdegantį saugiklį pakeisti didesniu, pasikonsultuokite su elektriku, ar jums nereikia atnaujinti elektros instaliacijos. Senesni namai nebuvo pritaikyti tokiam elektros energijos kiekiui, kurį naudojame kiekvieną dieną. Bandymas priversti per mažų matmenų elektros sistemą nukreipti tiek daug elektros energijos gali būti pražūtingas.

Elektros lizdų keitimas

Elektros lizdų keitimas – Elektros lizdai yra labai svarbūs tinkamam jūsų namų funkcionavimui. Jie yra pagrindinis elektros energijos šaltinis, gaunamas iš komunalinių paslaugų bendrovės, todėl kasdien pasikliaujate jais, kad elektros prietaisai ir įrenginiai gautų reikiamą galią. Viena iš galimų mirtinų klaidų, kurią daro žmonės, yra bandymas pakeisti, perkelti ar kitaip modifikuoti elektros lizdą. Yra daug įvairių priežasčių, kodėl to daryti nereikėtų. Viena iš svarbiausių aplinkybių yra jūsų elektros sistemos amžius ir tipas. Jei nesate gerai susipažinę su savo elektros sistema, bet kokie pakeitimai gali sutrikdyti konkretaus lizdo įžeminimą. Dėl to jūsų prietaisai, lizdo dangtelis ir visa kita, kas yra netoliese, gali įsijungti.

Svarbiausia, kad visus jums reikalingus elektros darbus patikėtumėte profesionalams. Nors gali atrodyti, kad samdyti elektriką kainuoja labai brangiai, tai yra daug pigiau, nei kad kas nors atvyktų taisyti jūsų padarytos klaidos. Be to, elektrikai gerai išmano vietos statybos taisykles ir reglamentus, todėl užtikrins, kad jūsų namai atitiktų naujausius reikalavimus. Priešingu atveju galite pažeisti įstatymus. Jei ne kas kita, netinkamai atlikti elektros darbai jums atsilieps, kai parduosite namą. Būkite saugūs ir samdykite elektriką.