Galvos, širdies ir pagrindo natos –

Kvepalai kvepia kitaip, kai užuodžiate buteliuke, ir kitokie, kai susilieja su oda. Kaip tiksliai išleidžiamos kvepalų natos? Sužinokite kvepalų veikimo paslaptį – tai palengvins jums proga tualetinį vandenį ir suras sau tinkamiausią kvapą.

Kaip veikia kvepalai - sužinokite širdies, galvos ir pagrindo natas

Kartais mes nemėgstame kvepalų, kai užuodžiame juos butelyje, tačiau kai purškiame juos ant odos ir šiek tiek palaukiame, mes jais džiaugiamės. Kodėl tai vyksta? Naujų kvepalų atradimas yra tarsi paslaptinga kelionė. Kaip kelionė susideda iš etapų, taip kiekvienas kvapas susideda iš vienas po kito išleistų natų. Tai yra širdies, galvos ir pagrindo (arba pagrindo) natos. Be to, kiekvienas kvapas butelyje kvepia skirtingai, purškiant ant audinio popieriaus ir skirtingai, kai jis derinamas su jūsų odos pH.

Kvepalų bandytojai

Jei pasirinksite naujus kvepalus užuodę juos tiesiai iš testerio, deja, pasirenkate ne patį geriausią būdą. Kvepalų mėginių kvapų natose po atidarymo stipriai dominuoja alkoholis. Natūralios ir sintetinės kilmės ingredientų mišinį „užgniaužia“ stiprus, alkoholinis kvapas. Labai skirtingų savybių junginiai „išryškės“ tik vėlesnėse fazėse, vadinamose natomis, kurios išsiskirs veikiamos jūsų kūno šilumos – netrukus po to, kai alkoholis išgarins. Todėl renkantis tualetinį vandenį nereikėtų vadovautis pirmu įspūdžiu atidarius butelį.

Užrašų piramidė

Piramidė apima tris kvepalų vystymosi ant odos etapus. Kiekvienas iš jų turi skirtingą oksidacijos ir veikimo laiką. Tai reiškia, kad aromatas keičiasi, atskleidžiant naujus jo veidus. Pirmoji pastaba atskleidžiama išgaravus alkoholiui ir girdama maždaug ketvirtį valandos, ją purškus ant kūno. Jis yra intensyvesnis nei jo įpėdiniai ir paprastai skirtas tik jums ir artimiausiems žmonėms. Pagrindinė nata turėtų suteikti jums gerą nuotaiką ir puikiai atitikti jūsų skonį. Galima sakyti, kad tai kvepalų vitrina, lemianti, ar jie liks su tavimi ilgiau.

Galvos pastaba

Šiuolaikiniai kvapai dažniausiai prasideda nuo šviežių citrusinių vaisių ar gėlių puokštės. Jose taip pat jaučiami žolelių ir lapų aromatai. Kaip ir „Chloe“, 2015 m. Kvapas atsiveria citrusinių gėlių aromatu, kurį papildo subtilus magnolijos aromatas. Vyrų kvepaluose taip pat labai populiarios citrusinės natos. Jų rasite, pavyzdžiui, „Calvin Klein Euphoria“ kolekcijos vandenyse, kur bergamotė papildyta žaliosiomis gebenėmis.

Širdies nata

Po to, kai apipurškę vandenį ant odos, praėjus ketvirčiui valandos, pradėsite jausti vadinamąją kvepalų širdį, t. Y. Vidurinę natą. Kvapų kompleksas paprastai trunka 2–4 ​​valandas. Širdis dažniausiai lemia kompozicijos pobūdį. Gėlių kvapai yra labiausiai klasikiniai. Jei jose vyrauja subtilaus ir subtilaus kvapo gėlė (pvz., „Dior Addict Eau Fraiche“ kvepalai), jos tiks ir darbui. Širdies natą taip pat dažnai sudaro aštrūs arba sumedėję akordai.

Pagrindinė nata

Gerų kvepalų pagrindą galite pajusti kelias valandas po to, kai purškiate juos ant odos. Tai sustiprina likusius akordus ir palaiko vadinamąją kvapo energiją. Pagrindinėje natoje naudojami aliejai dažniausiai yra sunkūs, aromatingi ir ilgalaikiai. Jų aromatas nėra intensyvus, tačiau dėl to vanduo yra paskutinis. Paprastai tai yra medienos, gintaro ar gyvūnų grupių kvapikliai. Moteriški kvepalai dažnai gaminami iš aromatinių saldžių aliejų, tokių kaip „Dior Hypnotic Poison“ kvapas.

Kaip išsirinkti sau kvepalus?

Ar norėtumėte naujo kolekcijos aromato? Jei turite mėgstamų kvepalų, gaukite informacijos apie jų kvapų struktūrą. Juose tikrai vyrauja gėlių ar medžio akordų kvapai. Ieškodami savo mėgstamos kategorijos kvepalų, pvz., Rytietiškų ar gėlių, jums bus lengviau juos priderinti prie savo pageidavimų ir išvengti nepageidaujamų staigmenų.