Geriausi filmai 2023 metais

2023-ieji Holivudui buvo puikūs metai – sukurta daugybė puikių filmų, sužavėjusių viso pasaulio žiūrovus. Be to, Holivudo filmai yra geriausi filmai visame pasaulyje. Jie priverčia juoktis, verkti, o kartais net sukelia šiurpuliukus ant nugaros. Kino kraštovaizdį praturtino įvairūs pasakojimai – nuo jaudinančių dramų iki protą verčiančios mokslinės fantastikos ir pulsuojančio veiksmo. Išrinkti 5 geriausius 2023 m. Holivudo filmų gana sunku, nes yra tiek daug tikrai gerų, jei domina šie filmai galite apsilankyti 8 filmai svetainėje ir rasite gerus filmus.

1.Johnas Wickas: 4 skyrius

Pirmasis mūsų 2023 m. geriausių Holivudo filmų dešimtuko sąraše – filmas „Džonas Vikas: 4 skyrius” (John Wick: Chapter 4) su Keanu Reevesu pagrindiniame vaidmenyje. Filmas kino teatruose pasirodė šiais metais ir sulaukė teigiamų kritikų bei žiūrovų atsiliepimų. Šį veiksmo ir kriminalinį trilerį režisuoja Chadas Stahelskis. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Keanu Reevesas, Donnie Yenas ir Ianas McShane’as. Filme Džonas Vikas randa būdą nugalėti Aukštąjį stalą. Prieš užsitarnaudamas laisvę, Džonas Vikas turi kovoti su nauju priešininku, kuris turi galingų pasaulinių sąjungų ir jėgų, paverčiančių buvusius sąjungininkus priešais.

2.Galaktikos sergėtojai Vol.3

Galaktikos sargai Vol. 3 – 2023 m. „Marvel Studios” sukurtas ir „Walt Disney Studios Motion Pictures” platinamas filmas apie superherojus, sukurtas pagal „Marvel” komiksus „Guardians of the Galaxy”. Filmo scenarijaus autorius ir režisierius Jamesas Gunnas, filme vaidina Chrisas Pratas, Chukwudi Iwuji, Brandley Cooperis ir kt. Filme Saugotojai pradeda misiją, kurios tikslas – apsaugoti Raketą (Cooperis) nuo Aukštojo evoliucionieriaus (Iwuji). Trečias pagal pajamas 2023 m. filmas visame pasaulyje uždirbo daugiau nei 673,1 mln. dolerių ir sulaukė palankių kritikų bei žiūrovų atsiliepimų.

3. Ant-menas ir vapsva (angl. Ant-Man And The Wasp): Quantumania

 

Ant-menas ir Osa: Kvantomanija yra kitas mūsų sąrašo pavadinimas. Šiame 2023 m. pasirodžiusiame filme apie superherojus, sukurtame pagal „Marvel” komiksų personažą, pagrindinius vaidmenis atlieka Paulas Ruddas ir Evangeline Lilly. Šis filmas yra filmų „Ant-Man” (2015 m.) ir „Ant-Man and the Wasp” (2018 m.) tęsinys, jį sukūrė „Marvel Studios”, o išleido „Walt Disney Studios Motion Pictures”. Filmo režisierius buvo Peyton Reed, o scenarijų parašė Jeff Loveness, Stan Lee ir Larry Lieber. Filme Skotas Langas ir Hope Van Dyne kartu su Skoto dukra Cassie ir Hope tėvais patenka į Kvantinę karalystę, kad susigrumtų su Kangu Užkariautoju. Su maždaug 476 mln. dolerių pasaulinių kasos pajamų filmas šiuo metu yra penktas pagal pajamas 2023 m. filmas.

4. (Fast & Furious 10)

Naujausias įrašas yra „Greitasis X”, kuris dar vadinamas „Greitasis ir įsiutęs 10”. Veiksmo filmą režisavo Louisas Leterrioras, o scenarijų parašė Danas Mazeau ir Justinas Linas. Pagrindiniuose vaidmenyse galima išvysti Jasoną Stathamą, Michelle Rodriguez ir Viną Dieselį. Filme Domas turi apginti savo šeimą nuo Dantės Rėjaus, kuris trokšta kraujo po to, kai prarado šeimos turtus ir savo tėvą. Kritikai filmą įvertino nevienareikšmiškai, gyrė Momoa vaidybą, bet priekaištavo scenarijui. Šiuo metu „Greitasis X” yra septintas pagal pajamas 2023 m. filmas, visame pasaulyje uždirbęs 377 mln. dolerių.

5. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Kitas mūsų sąraše yra filmas „Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves”. Šią fantastinę apiplėšimo komediją režisavo Jonathanas Goldsteinas ir Johnas Francis Daley. Filme vaidina Hugh Grantas, Regé-Jean Page, Justice Smith, Michelle Rodriguez, Sophia Lillis ir Chrisas Pine’as. Filme žavus vagis ir grupė neįtikėtinų nuotykių ieškotojų išsiruošia į didvyrišką žygį surasti pavogtą artefaktą, tačiau viskas greitai tampa nekontroliuojama, kai jų keliai susikerta su netinkamais žmonėmis. Filmas, surinkęs daugiau nei 207 mln. dolerių pasaulinių kasos pajamų ir sulaukęs palankių kritikų bei žiūrovų atsiliepimų, užėmė dešimtą vietą pagal kasos pajamas 2023 m.