Geriausia tirpi kava

Šiuolaikinis pasaulis yra greitas gyvenimas apskritai, o ypač greita kava. Nepaisant to, kad tirpi kava praėjusiame amžiuje atsirado dėl visiškai kitų priežasčių, ji, beje, įsiliejo į šiuolaikinio gyvenimo ritmą, o tai, be kita ko, leidžia jai neprarasti ir toliau pirmauti kavos rinkoje, turi didelę paklausą. Šiame reitinge bus aptariamos geriausios tirpios kavos rūšys.

Kas yra tirpi kava, jos privalumai ir trūkumai

Tiesą sakant, tirpi kava yra sausas kavos koncentratas, tirpių aromatinių ir kvapiųjų medžiagų mišinys, išgaunamas (išgaunamas) iš kavos pupelių. Tokį koncentratą ištirpinus vandenyje (karštame ar šaltame) galima gauti natūralios kavos skonio ir kvapo gėrimą, pagamintą iš maltų kavos pupelių, tačiau vis tiek ne tokį sodrų ir stiprų, kaip, pavyzdžiui, espreso, kuris daugeliui yra. puiku.pliusas – ne visiems patinka klasikinės kavos skonis.

Tirpios kavos privalumai:

Greitas gėrimo paruošimas: nereikia virti kavos turke, geizeryje ar kavos aparate ir atitinkamai pirkti tam reikalingą įrangą.

Patogumas ir švara:

  • tokį gėrimą galima paruošti net lauke, tiesiog ištirpinant karštame vandenyje;
  • nėra kavos tirščių.

Naudinga: nepaisant to, kad tirpi kava dažnai yra brangesnė už grūdų kavą (100 g), pirmoji suvartojama ekonomiškiau (palyginimui, espreso puodeliui paruošti reikia paimti apie 10 g maltos kavos, norint pagaminti kavą iš tirpaus analogo, pakanka paimti apie 2 g kavos ekstrakto);

Prieinamumas ir tinkamumo laikas: tirpi kava parduodama beveik visur ir gali ilgiau išlaikyti savo skonį nei pupelių kava, kuri praranda šviežumą po 2 mėnesių nuo skrudinimo momento.

Tirpios kavos trūkumai:

  • Didžiausias ersatz kavos trūkumas (nors kai kuriems vartotojams tai yra pliusas) yra jos skonis ir aromatas. Gėrimas iš tirpios kavos labai miglotai primena gėrimą iš natūralios pupelių kavos. Atitinkamai, kavos gurmanams, kurie kavą vertina pirmiausia dėl skonio ir aromato savybių, o ne tik dėl kofeino gyvybingumo, tirpi kava netiks;
  • Kofeino kiekis: tirpioje kavoje kofeino kiekis mažesnis nei espreso puodelyje (apie du kartus);
  • Maisto papildai: tirpios kavos gamyboje gali būti naudojamos kvapiosios medžiagos, dažikliai, konservantai ir kiti skonį ir aromatą gerinantys priedai;
  • Žaliava: ersatz kavos gamybai naudojamos prastesnės kokybės žaliavos, lyginant su natūraliomis kavos pupelėmis.

Geriausia tirpi kava – 2019 m. Pasirinkimas

Tirpios kavos išradimas

Šio gėrimo istorija prasidėjo XX amžiaus pradžioje Amerikoje. Tiesą sakant, tirpios kavos kūrimo idėja priklauso japonų-amerikiečių mokslininkui. Satori Katokuris išrado šio produkto gavimo būdą.

Bet praktiškai George’as Constantas Vašingtonas, amerikiečių verslininkas ir išradėjas, kurį laiką gyvenęs Gvatemaloje ir užsiėmęs žemės ūkiu, išrado tirpios kavos gamybos pramoniniu mastu technologiją. 1909 m. grįžęs į Ameriką Vašingtonas įkūrė savo verslą ir išleido pirmąją komerciškai gaminamą tirpią kavą „Red E Coffee“. Vėliau Vašingtono kompanija tapo pagrindine kavos tiekėja Amerikos armijai Pirmojo pasaulinio karo metu ir po jo. Tačiau nepaisant verslo sėkmės, buvo pastebėta ne pati geriausia ankstyvos tirpios kavos kokybė ir nemalonus skonis.

Didesnio masto tyrimai, skirti sukurti tirpią kavą, tokią, kokią mes žinome dabar, prasidėjo praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje Brazilijoje, kuri buvo (ir tebėra) didžiausia pasaulyje kavos gamintoja ir importuotoja. Problema ta, kad Brazilija keletą metų susidūrė su žalios kavos perprodukcijos problema. Po džiovinimo ir pirminio apdorojimo milijonai maišelių kavos pupelių liko nepriimti, kuriuos ilgą laiką buvo labai sunku laikyti. Todėl Brazilijos vyriausybė nusprendė kreiptis į Šveicarijos įmonės vadovybę.„Nestle“ su prašymu padėti išspręsti kavos derliaus pertekliaus problemą.

Prieš Maksas Morgenthaleris„Nestlé“ chemikas-technologas, buvo įpareigotas sukurti kavos konservavimo ir apdorojimo būdą…