Geriausios eglių veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Centrinės Rusijos teritorijoje eglės dažnai naudojamos spygliuočių kompozicijose arba kaip gyvatvorės dalis. Dauguma rūšių yra atsparios šalčiui ir patvarios. Aprašymas, geriausių eglių veislių nuotraukos, populiarių veislių apžvalgos (nuo aukštų iki žemaūgių veislių Alpių kalvoms) pateikiamos mūsų reitinge. Kainos apytikslės – už sodinuką, įsišaknijusį inde.

Pati nepretenzinga rūšis yra dygliuota eglė. Pagal populiarumą apželdinant jai nenusileidžia serbinė ir europinė eglė (paprastoji). Šiek tiek rečiau paplitusios juodosios, kanadinės ir Engelmano eglės.

Jei dygliuota eglė mėgsta atviras saulėtas vietas ir nebijo nudegimų, tai serbinė ir paprastoji eglė gali augti daliniame pavėsyje. Kanadinė eglė yra patikima rūšis, tačiau jai reikia šešėlių nuo nudegimų.

Eglės rūšis – aukšti spygliuočiai medžiai, pasiekiantys 30 – 40 m aukštį Tarp išvestų veislių skiriamos vidutinio dydžio, žemaūgės ir šliaužiančios formos. „Nykštukų“ aukštis svyruoja nuo 60 cm iki 3 m, todėl rinkdamiesi savo svetainei eglių veisles, būtinai nurodykite suaugusio augalo matmenis.

Eglės veislės grupuojamos pagal spyglių spalvą (smaragdinė, žalia, pilka, mėlyna, auksinė) ir lajos formą (piramidinė, sferinė, pagalvėlės formos, šliaužianti, verkianti). Daugybė veislių yra vertinamos dekoratyvinių kūgių kraštovaizdžio dizaine.

Suaugę prisitaikę augalai yra atsparūs rudens-žiemos ir žiemos-pavasario laikotarpiams. Ir tik pirmus 2 – 3 metus pasodinti daigai reikalauja ypatingo dėmesio. Sodininkai sako, kad „eglė lėtai miršta“, o proceso pradžią sunku nustatyti. Didžiausias pavojus – pavasarinis išdžiūvimas. Adatos pradeda aktyviai kvėpuoti, o šaknų sistema vis dar yra užšalusioje žemėje. Ši grėsmė išlieka tol, kol šaknys giliau patenka į žemę. Todėl pavasarį egles reikia gausiai laistyti.

Geriausių eglių veislių Pasirinkimas – TOP 10

Tinkamai pasirinkus veislę, svarbu nesuklysti sodinant. Pagrindinės taisyklės: negilinkite šaknies kaklelio, šalia stiebo esantį apskritimą mulčiuokite pjuvenomis ar žieve, gausiai laistykite. Renkantis nusileidimo vietą, atsižvelkite į tikimybę, kad sniegas nukris nuo stogo, lajos išsiplėtimas laikui bėgant, užtemdymo nuo pastatų ir kitų medžių laipsnis.

Susijęs vaizdo įrašas: kaip pasodinti eglę?

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus