Geriausios parketlentės pasirinkimas

Parketlentės pasirinkimas

Daugelis žmonių galvoja apie naujos grindų dangos keitimą ar klojimą per kitą remontą arba baigdami naujo namo apdailą. Šiuolaikinė statybinių medžiagų rinka siūlo įvairių tipų dangas, o viena populiariausių šiandien yra parketlentė.

Kokie yra šios medžiagos pranašumai? Parketlentė yra puiki alternatyva tradiciniam parketui. Jis turi visas savo savybes, kurių dėka tapsite šiltų, malonių liesti, aplinką tausojančių, vizualiai patrauklių grindų savininku. Parketlentė buvo sukurta kaip gabalinio parketo ir vientisos lentos pakaitalas. Šiandien Europoje daugiau nei pusė medinių grindų yra pagamintos iš šios medžiagos.

Parketo lentos struktūra

Skirtingai nuo gabalinio parketo, parketlentę sudaro trys skirtingų rūšių medienos sluoksniai, suklijuoti. Viršutinis kelių milimetrų storio lentos sluoksnis, kuris skirtinguose modeliuose gali skirtis ir svyruoja nuo 1 iki 6 mm, pagamintas iš vertingos, gražios tekstūros medienos. Vidurinis ir apatinis sluoksniai gaminami iš pigesnės medienos, dažniausiai tam naudojama pušis ir maumedis. Viršutiniame sluoksnyje pluoštai yra išdėstyti lygiagrečiai lentos ilgiui, viduryje – skersai, o apatiniame – vėl lygiagrečiai. Dėl tokio daugiakrypčio pluošto išdėstymo parketlentė po montavimo įgauna tokią teigiamą kokybę kaip minimali grindų deformacija.

vaizdas


Nuotrauka: www.eparket.com

Parketo lentų grindys praktiškai nesideformuoja dėl temperatūros ir drėgmės pokyčių patalpoje, ko negalima pasakyti apie gabalinį parketą. Dėl šios konstrukcijos parketlentė tapo daug pigesnė nei parketas, bet tuo pačiu ir patvaresnė.

Parketlenčių rūšys

Įvairių tipų parketlentės skiriasi dydžiu, viršutiniame sluoksnyje naudojamos medienos rūšimis, lamelių, tai yra lentų skaičiumi vienoje lentoje, bei viršutine danga. Renkantis medžiagą, reikia atsižvelgti į visus šiuos rodiklius.

Viršutiniam lentos sluoksniui gali būti naudojama tradicinių arba egzotinių medienos rūšių mediena. Dažniausiai galima rasti lentą iš ąžuolo, buko, uosio, riešutmedžio, beržo, vyšnios. Egzotinės veislės yra merbau, jatoba, wenge, thali, dussia ir kitos veislės. Įvairios medienos rūšys turi savo ypatybes ir skiriasi kietumu, raštu, spalva. Parketlentės spalvą galima pasirinkti pagal savo skonį nuo beveik baltos iki juodos. Šiuolaikiniai apdorojimo metodai suteikia medžiui įvairių spalvų ir atspalvių. Garinant mediena įgauna sultingesnę spalvą, balinimas suteikia balkšvą atspalvį. „Antikvarinio“ tipo apdirbimo panaudojimas dirbtinai sendina medieną, suteikia jai kilnų atspalvį, o iššukuojant minkštus medienos plaušelius gaunamas reljefas, briaunotas paviršius.

vaizdas


Nuotrauka: www.leader-parquet.ru Vienjuostė parketlentė

vaizdas


Nuotrauka: www.leader-parquet.ru Dviejų juostų parketlentė

vaizdas


Nuotrauka: www.leader-parquet.ru Trijų juostų parketlentė

Parketlentė išsiskiria faneravimo juostų (lamelių) skaičiumi vienoje grindų lentoje. Taigi, parketlentė yra vienos juostos, dviejų juostų ir trijų juostų. Vienos juostos lenta atrodo kaip masyvi lenta. Medžiagos kaina priklauso nuo lamelių skaičiaus, kuo jų mažiau, tuo parketlentė brangesnė.

Net gamykloje parketlentė iš viršaus padengiama laku arba aliejumi. Dažniausiai naudojami akriliniai lakai, kurie tepami keliais sluoksniais, sukuriant lygų, patvarų paviršių, pasižymintį dideliu atsparumu dilimui. Danga, susidedanti iš alyvos, vaško ir natūralių dervų mišinio, yra mažiau patvari, labiau linkusi į mechaninius pažeidimus, tačiau aliejumi padengtos parketlentės medienos tekstūra atrodo ryškesnė, skaidresnė, sodresnė. Tarkett naudojama lako danga, kuri atrodo kaip aliejus, bet turi lako savybių.