Geriausios raugerškio veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Raugerškis – dygliuotas dekoratyvinis krūmas su smulkiomis, raudonomis ir rūgščiomis uogomis. Raugerškio (lot. Bérberis) genčiai priklauso daug rūšių ir veislių, kurios labai skiriasi savo įpročiais, lapų forma ir spalva bei biologinėmis savybėmis. Aprašymas, geriausių raugerškių veislių nuotraukos, populiarių veislių apžvalgos (nuo žemaūgių iki aukštų gyvatvorių veislių) pateikiamos mūsų reitinge. Kainos apytikslės – už sodinuką, įsišaknijusį inde.

Raugerškiai – žiemai atsparūs augalai, šviesamėgiai, nereiklūs vaisingumo lygiui. Raugerškių ypatumas yra duoti gausius ūglius iš šaknies kaklelio, o ne iš šaknų. Todėl krūmai „neišsiskleidę“ visoje aikštelėje, o suformuoja nepraeinamą vainiką. Visos rūšys gerai toleruoja kirpimą, reaguoja su padidėjusiu šakojimu. Jie gali būti suvaržyti bet kokiame aukštyje ir suteikti keistų formų. Raugerškiai dekoratyvūs bet kuriuo metų laiku: pavasarį – švieži lapija (ne tik žalia), vasarą – ryškiai geltoni arba raudonai oranžiniai gėlių kutai, rudenį – ryškiai raudonos arba juodos uogos, žiemą – stori ūgliai su raudona žieve. . Yra lapuočių ir visžalių formų.

Vidurinės juostos soduose aptinkamos šios rūšys:

  • paprastasis raugerškis – Berberis vulgaris
  • Thunbergo raugerškis – Berberis thunbergii
  • raugerškis Otava – Berberis ottawensis
  • Sieboldo raugerškis – Berberis sieboldii
  • raugerškis buksmedis – Berberis buxifolia

Raugerškiai idealiai tinka gyvatvorėms, galite derinti veisles su įvairių spalvų lapija. Kraštovaizdžio kompozicijose jie dera su spygliuočiais. Dėl raugerškių veislių įvairovės ir nepanašumo lengva užsitraukti ir susipainioti. Renkantis iš kataloge esančių nuotraukų, krūmo formos ir dydžio pojūtis prarandamas. Sunku pagauti lapų spalvos tonų skirtumus. Sunkumai iškyla renkantis tos pačios spalvos įvairaus intensyvumo veisles kontrastingoms kompozicijoms. Tokiais atvejais idealus variantas – eiti į medelyną, kuriame yra visos jums patinkančios veislės, ir sodinukus dėti į eilę palyginimui. Kitas sprendimas – paprašyti forumų tikrų pasirinktų veislių nuotraukų ir palyginti jas ekrane. Tačiau būkite pasirengę, kad fotoaparato objektyvas iškraipys spalvas.

Geriausių raugerškių veislių Pasirinkimas

Raugerškis yra įdomus krūmas kraštovaizdžiui ir pelnytai populiarus. Veislių įvairovė išsprendžia bet kokią kraštovaizdžio dizaino problemą. Vieninteliai sodininkų teiginiai yra dygliuotumas ir pjovimo sunkumai. Raugerškiai lengvai dauginami auginiais, kurie po žydėjimo derinami su kirpimu. Jie duoda dygstančias sėklas, kurias geriausia sėti prieš žiemą natūraliam stratifikacijai. Ir nors fenotipinės tėvystės savybės sėkloms neperduodamos, susidarę daigai džiugins įvairiomis formomis.

Paprastojo raugerškio vaisiai naudojami kulinarijoje. Iš jų ruošiami kompotai, želė, likeriai, mėsos patiekalų prieskoniai. Iš džiovintų prinokusių vaisių gaminama arbata ir gydomieji nuovirai. Yra veislių su vaisiais be sėklų, todėl padidėja jų maistinė vertė.

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus