Geriausios šeimininkų veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Hosta (lot. Hósta) – šparaginių šeimos daugiamečių žolinių augalų gentis. Anksčiau gentis buvo geriau žinoma Funkia (Fúnkia) pavadinimu. Aprašymas, kai kurių geriausių hostų veislių nuotraukos, populiarių veislių apžvalgos pateikiamos mūsų reitinge. Kainos apytikslės – už sodinuką su atvira šaknų sistema maiše su durpėmis.

Hosta yra daugiametis augalas. Natūrali jo buveinė yra miškai, pievos ir kalnų pelkės. Hosta gimtinė yra Kinija, o laukinės hostos yra plačiai paplitusios Rytų Azijoje ir ypač Japonijos salyne. Hostas yra neatsiejama šešėlinio sodo dalis. Iš viso žinoma apie 40 hostų rūšių. Daugybė iš jų išvestų veislių skiriasi lapų rozetės dydžiu, spalva, tekstūra ir lapų forma. Kraštovaizdžio dizaine šeimininkai vertinami dėl dekoratyvių lapų. Tuo pačiu metu augalas turi gražius žiedynus ant aukšto žiedkočio. Iš daugybės skirtingų veislių galite sukurti spalvingas kompozicijas. Tokie gėlynai puošiami statulomis, paminklais, tvoromis ir terasomis.

Kadangi hostos turi gražius lapus ir žiedus, jos turi ilgą auginimo istoriją Japonijoje. Japonijoje dirbusio vokiečių gamtininko Philippo Franzo Balthasaro von Sieboldo dėka Hostas pirmą kartą į Europą pateko 1829 m., o laikui bėgant šie augalai įgijo didžiulį populiarumą Europos ir JAV soduose. Jų populiarumas skatina selekcininkų darbą, o naujų veislių sąrašas kasmet didėja. Genties taksonomijoje yra daug painiavos. Rusijoje šeimininką daugiausia atstovauja šių rūšių veislės: Fortūna, garbanota, lancetiška, banguota, Siebold, gyslotis, patinusi.

Hosta – augalas, natūraliai augantis medžių papėdėje miške, todėl netinka saulėtose vietose. Pati geriausia vieta – šviesiame pavėsyje arba daliniame pavėsyjekur saulė šviečia tik dalį dienos. Pasodinus augalą ten, kur vidurvasarį šviečia stiprūs saulės spinduliai, gali nudegti lapai, sumažėti dekoratyvinė vertė. Saulės šviesos poreikiai skiriasi priklausomai nuo veislės: stipriai melsvos spalvos lapai renkasi šešėlį, gelsviems lapams reikia ryškesnės šviesos. Yra chameleonų šeimininkų, kurie keičia spalvą priklausomai nuo augimo sąlygų. Visame pavėsyje šeimininkai auga, bet gali prastai žydėti. Veislėse su margais lapais gali atsirasti ūglių (sportinių), kurie išoriškai skiriasi nuo motininio krūmo.

Autorius dydis suaugęs krūmas, visas šeimininko veisles galima apytiksliai suskirstyti į:

  • miniatiūrinis ir nykštukas – 10 – 20 cm;
  • mažas ir vidutinis – 15 – 45 cm
  • didelis ir milžiniškas – nuo 50 – 70 iki 150 cm

Kraštovaizdžio dizaine visi šeimininkai yra suskirstyti į 2 grupes: su nuolatine spalva ir ją keičiant. Veislės, kurios sezono metu keičia lapijos spalvą, nepriklausomai nuo oro sąlygų, skirstomos į:

  • viridescentas – žalias;
  • liutescentas – pagelsta;
  • albescentas – balinimas;
  • šviečiantis – praranda melsvą atspalvį.

Pagal lapų spalvos pobūdį išskiriami vienspalviai ir margi šeimininkai.

Geriausių šeimininkų veislių Pasirinkimas

Šeimininko auginimas

Žinoma, visa reitinge aprašyta gerų veislių hostų įvairovė neišsemta. Daugeliui sodininkų šių augalų rinkimas ir šešėlių kompozicijų kūrimas iš jų tampa hobiu. Tačiau sodindami bet kokią veislę turite atsižvelgti į bendrąsias taisykles:

Hostas geriausiai auga pavėsingose ​​arba iš dalies pavėsingose ​​vietose. Jie gana atsparūs sausrai, bet vis tiek geriausia neleisti jiems per daug išdžiūti – šie augalai teikia pirmenybę šlapias dirvas, sausomis vasaromis juos reikia laistyti. Labai naudinga mulčiuoti žemę aplink krūmus, kad išlaikytų drėgmę. Auginant vazonuose ir induose, karštu oru reikia ypač atidžiai stebėti dirvožemio drėgmę.

Šeimininkai mėgsta drėgmę, bet negali jos pakęsti mirkymas. Negalima sodinti tose vietose, kur užsistoja vanduo – gali pūti šaknies kaklelis.

Šeimininkai ištvermingi, nepretenzingi, bet viršutinis padažas ir dirvos įdirbimas prisideda prie intensyvaus lapų augimo.

Hostas yra gerai toleruojamas transplantacija ir perkrovimas bet kuriame amžiuje, dauginasi be problemų dalijant krūmą ir sėklas. Jei pageidaujate, augalus galite iškasti ir padalinti kas trejus ar penkerius metus ankstyvą pavasarį. Hostai yra ilgaamžiai – jei dalinti nereikia, vienoje vietoje gali augti 20 ir daugiau metų.

Hostai turi gerą imunitetą: retai serga ligomis, pavojingiausi iš kenkėjų šliužai.

Veislės apibrėžimas šeimininkams sunku…