Geriausios vyšninių pomidorų veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Vyšninis pomidoras yra pomidorų veislė su vyšnių vaisiais. Kaip išsirinkti geriausias vyšninių pomidorų veisles, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Palyginti su stambiavaisiais vyšniniais pomidorais, jie laimi atsparumu stresui, augimo spartumu ir atsparumu šalčiui, jų produktyvumas yra didelis: vyšniniai pomidorai pagal vaisių skaičių lenkia stambiavaisius pomidorus, tačiau, paskaičiavus kilogramais, atsiveria priešingas vaizdas.

Vyšniniai pomidorai gerokai skiriasi nuo kitų smulkiavaisių veislių: kokteilinių ir serbentinių pomidorų. Išskirtinės vyšninių pomidorų savybės:

  • didelis produktyvumas pagal vaisių skaičių;
  • vaisiaus svoris nuo 15 iki 30 g;
  • didelis cukraus kiekis – net vaikai mėgsta saldžias „uogas“;
  • didelis sausųjų maistinių medžiagų kiekis – kai kurių veislių vaisiai džiovinami tiesiai sode;
  • vaisių skonio buvimas desertinėse veislėse;
  • pailgintas nokinimas – ilgas vaisingumas;
  • ilgalaikis vaisių laikymas po derliaus nuėmimo.

Pagal augimo pobūdį vyšnių veislės ir hibridai skirstomi į determinantines ir indeterminantines. Atskirai kategorijai atstovauja mažai augantys vyšniniai pomidorai, skirti auginti balkone. Vaisiaus forma gali būti apvali, kriaušės, slyvos arba pailgos formos. Spalva: raudona, oranžinė, geltona, juoda, žalia, balta, dryžuota. Šepečio ilgis ir forma taip pat yra veislės bruožas.

Aprašymas, geriausių vyšninių pomidorų veislių nuotraukos, populiarių veislių apžvalgos pateikiamos mūsų reitinge.

Geriausių vyšninių pomidorų veislių Pasirinkimas

Vyšninių pomidorų gerbėjai prisipažįsta, kad juos mėgsta dėl „nedaržoviško“ saldumo ir miniatiūrinių vaisių bei dekoratyvinių vaismedžių krūmų. Ši veislė dažnai auginama ne kaip pagrindinis pasėlis, o pasodinami 2 – 3 jūsų mėgstamų veislių krūmai.

Augalų priežiūra yra tokia pati kaip ir kitų pomidorų. Skiriasi tik formavimo taisyklės. Iš neapibrėžtųjų hibridų galima suformuoti 4 stiebus. Žemai augančios vyšnios išaugina nedaug šoninių ūglių ir auginamos nesugnybusios. Determinuotos vyšnios gerai vaisius veda povaikiams, todėl dažniausiai ir neformuotos. Tačiau norint vėdinti krūmą, pašalinami apatiniai lapai ir padidinamas atstumas tarp augalų. Privalomas visų veislių priėmimas – plonus stiebus pririškite prie atramos.

Rinkdamiesi veislę ar hibridą atkreipkite dėmesį į vaisiaus paskirtį. Taip pat daugelis vyšninių pomidorų buvo išauginti specialiai restoranų verslui, patiekalams papuošti. Tokie pomidorai turi labai tankų minkštimą ir didelį sausųjų medžiagų kiekį.

Linkime gero derliaus!