Geriausios žiedinių kopūstų veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Žiediniai kopūstai puikiai tinka auginti vidurinėje juostoje, o ši sveika daržovė turi daug gerbėjų. Kaip išsirinkti geras žiedinių kopūstų sėklas, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Veislės pasirinkimas priklauso nuo auginimo regiono.. Šiaurinėje Rusijos dalyje, kai vasara trumpa, geriau sodinti ankstyvo nokinimo hibridus. Vidurinei juostai tinka tiek ankstyvosios, tiek vidurinės sezono veislės ir hibridai. Vėlyvuosius žiedinius kopūstus leidžiama auginti per sodinukus su pakankamu bėgimu.

Žiediniai kopūstai mėgsta vidutinę temperatūrą ir didelę drėgmę. Sėklos daigams sėjamos kovo pabaigoje, vėliau galite sėti iškart į šiltnamį ar šiltnamį. Dažniausia problema rišant galvą – boro ir kobalto trūkumas. Todėl formuojantis žiedynams (sėjinukų periodo pabaigoje ir praėjus savaitei po pasodinimo į žemę) būtinas viršutinis tręšimas šiais mikroelementais. Jei vėluojate tręšti prieš pasirodant galvutei, tai gali išprovokuoti priešlaikinį žydėjimą.

Vartojimo sezonui pratęsti žiedinių kopūstų sėklos sėjamos skirtingu laiku su 1-2 savaičių intervalu arba papildomai sėjama vasarą į žemę.

Geriausių žiedinių kopūstų veislių Pasirinkimas

Kaip užauginti gerą žiedinių kopūstų derlių?

Daugelis vasaros gyventojų po kelių nesėkmingų bandymų gauti kokybišką derlių atsisako auginti žiedinius kopūstus. Pagrindinės nusivylimo priežastys – vikšrų invazijos ir prastas kursas.

Auginant žiedinius kopūstus lemiamą vaidmenį atlieka ne tiek geras hibridas ar veislė, kiek teisingas lysvių paruošimas, sodinukų auginimo terminų ir sąlygų laikymasis, reguliarus laistymas, kenkėjų prevencija ir ligų vystymasis. . Patyrę sodininkai noriai dalijasi savo žiedinių kopūstų auginimo paslaptimis:

  1. geriau įsigyti patikimų veislių, kurios pasitvirtino tam tikrame regione;
  2. daigai auginami 5 – 10 laipsnių temperatūroje;
  3. sodinimui lysvė užpildyta dolomito miltais ir boro rūgštimi: 5 kg + 40 g, kai suvartojama 100 g / m2;
  4. privalomas humuso ir pelenų įvedimas auginimo sezono metu, papildomas tręšimas superfosfatu;
  5. sodinimui parenkami saulėti plotai, tačiau formuojant galvutę, kad ji negelstų, išoriniai lapai iš viršaus surišami į ryšulį arba padengiami dengiančia medžiaga;
  6. apsaugai nuo kenkėjų ant lankų naudojamas lengvas ir plonas lutrasilas, po kuriuo nuo pat pasodinimo gali augti žiediniai kopūstai.

Karštomis dienomis sodinukus reikia pavėsinti nuo kaitrios saulės, tačiau tuo pat metu lysvės šviesamėgėms daržovėms neturėtų būti dedamos daliniame pavėsyje.

Gero derliaus!