Geriausių 2020 m. stebėjimo zonų Pasirinkimas

Teleskopų (arba žvalgybos akinių) amžių iš karto suteikia klasikinių schemų pavadinimai – „Keplerio vamzdis“, „Galilėjo vamzdis“. Nors šios schemos skaičiuoja daugiau nei 4 šimtmečius, jos turi pakankamai dizaino trūkumų, o dabar parduotuvėse galima rasti charakteringų teleskopinių vamzdžių, kurių dizainas nepasikeitė nuo pirmųjų buriuotojų laikų.

Tačiau yra ir modernesnių šlifavimo akinių modelių – jie ir patogesni, ir kompaktiškesni, o vaizdo kokybė juose nenukenčia nuo aberacijų kaip „klasikuose“. Jei ieškote geros taikiklio su dideliu priartinimo koeficientu, tik itin ekscentriškas žmogus gali apsvarstyti „klasiką“ kaip pirkimo variantą: „Galileo“ ir „Kepler“ teleskopų ilgis gali lengvai viršyti metro ribą. Tačiau modernus vamzdis su stogo ar poro prizme bus daug kompaktiškesnis: štai kodėl dabar didžioji dalis optinių prietaisų surenkama pagal šią schemą, nesvarbu, ar tai būtų žiūronai, monokuliai ar taikikliai.

Belieka išsiaiškinti tik vieną dalyką: ką pasirinkti ant prekystalio? Pristatome geriausių taškinių taiklių, plačiai atstovaujamų Rusijos parduotuvėse, reitingą.

Geriausių 2020 metų stebėjimo zonų Pasirinkimas – TOP 10

Į ką atkreipti dėmesį renkantis taikiklį?

Natūralu, visų pirma optinė kokybė. Tiek lęšiai, tiek prizmė turi būti su antirefleksine danga, o tai tuo svarbiau, kuo didesnis vamzdžio padidinimas. Rėmas jis turi būti metalinis – tai leidžia puikiai išlyginti optinę sistemą, būtent dėl ​​to pigūs modeliai, kurių korpusas išlietas iš plastiko, „muiluoja“ ir daugeliu atžvilgių iškraipo matymo lauką.

Patogiausia lyginti kelis vamzdžius parduotuvėje vakare: tuomet labiau pastebimas diafragmos santykio skirtumas. Optinės kokybės testas yra paprastas: nustatę tą patį padidinimą keliuose vamzdžiuose, pabandykite pažvelgti pro langą į tolimus objektus. Iškabos, baneriai, automobilių numeriai tiks – viskas, jei tik kontrastingame fone yra tekstas. Tuo pačiu metu atkreipkite dėmesį ne tik į skaitomumą, bet ir į matomo aproksimavimo skirtumą su tais pačiais skaičiais ant svarstyklių: pigiems vamzdžiams dažnumas dažnai yra „kiniškas“, per didelis.

Dėmesys pirmiausia yra stacionarus dalykas, bet toli gražu ne visada veikiantis iš patalpų. Taigi čia neturėtume pamiršti apie gėrį apsauga nuo drėgmėso modeliuose su dideliu aproksimavimu astronomai mėgėjai nebus nereikalingi atskiras tinkleliskuri leidžia greitai „nutaikyti“ į norimą dangaus sektorių.

Laimingo apsipirkimo!