Geriausių 2020 metų antifrizų Pasirinkimas

Automobilio varikliui (su retomis išimtimis – jei nepasiseka turėti Zaporožecą ar pasisekė – seną „Porsche“) antifrizas yra toks pat svarbus kaip variklio alyva: didžioji dalis kuro degimo metu išsiskiriančios šilumos, deja, turi būti išsklaidyta atmosfera. Taigi aušintuvo patikimumas ir galimybė naudoti automobilį ištisus metus yra pirmas dalykas, kurį reikia pasakyti „ačiū“ antifrizams.

Tačiau anksčiau ar vėliau visi turės pasirinkti antifrizą, išskyrus galbūt naujų automobilių, kurių užpildas yra „visą gyvenimą“, savininkus – likusios taisyklės numato reguliarų aušinimo skysčio keitimą. Tačiau net ir be eilinių keitimų, anksčiau ar vėliau remonto metu teks paveikti aušinimo sistemą išleidžiant seną antifrizą – tai gal visgi jį pakeisti nauju? Tačiau klausimas „kokį antifrizą pirkti?” gali šiek tiek apsisukti galva. Kažkas, pakankamai girdėjęs apie savo garažo kaimynus, eina rinktis antifrizo pagal spalvą – tiesa ta, kad bėda ta, kad antifrizo spalva, priklausomai nuo jo savybių, niekaip nėra standartizuota pagal griežtą taisyklę, du antifrizai tos pačios spalvos gali turėti visiškai skirtingą sudėtį. Ir tas pats antifrizas gali būti tiekiamas skirtingomis spalvomis skirtingoms gamykloms: pavyzdžiui, CoolStream Premium, mažmeninėje prekyboje oranžinis, Kalugos Volvo gamykloje jau geltonas, Sankt Peterburgo asamblėjos opeliuose buvo rožinis, o Jaroslavlio. pripildyta vienodai jau mėlynai Komatsu dyzeliniuose varikliuose! Kažkas prisimena „Volkswagen“ klasifikaciją, bet parduotuvėje pradeda galvoti – „neužpildyčiau G12 ++, jei turėčiau G12 – ar numeris tas pats?

Patogumui pabaigoje parašysime apie skirtumus tarp skirtingų antifrizų klasių, dabar pereisime prie įdomesnių dalykų – pradėsime rinkti kanistrų nuosėdas automobilių salonų lentynose, kad iš jų pasirinktume tuos, kurie yra tikrai verta demesio ir kurio „antifrizo tipo” geriau apskritai apeiti.

Geriausių antifrizų Pasirinkimas – 10 geriausių

Kokį antifrizą pasirinkti?

Pradėkime nuo nedidelės ekskursijos į istoriją. Vienu metu mes neturėjome specialaus aušinimo skysčių pasirinkimo – vandens, kurį žiemą reikėjo išleisti naktį, ir seno gero Tosol, kurį daugelis vis dar laiko kažkokiu specialiu skysčiu. Tiesą sakant, tai, žinoma, yra tipiškas senųjų etilenglikolio antifrizų atstovas, ir klausimas „kas geriau – antifrizas ar antifrizas“ formaliai neturi prasmės. Kodėl formalus? Kadangi tie skysčiai, kuriuos dabar bet kas gamina pavadinimu „Tosol“ (o tai iš tikrųjų yra prekės ženklas, kurį FSUE GosNIIOKhT paveldėjo iš Sovietų organinės chemijos ir technologijos tyrimų instituto), dažnai visiškai neatitinka jokių techninių reikalavimų. – kai kurie sugeba sudeginti (!) Ir turi metanolio, ką jau kalbėti apie užšalimo temperatūrą. Atsižvelgiant į tai, kad net ir seni „Volkswagen“ klasės G11 antifrizai jau naudoja efektyvesnius priedus ir turi ilgesnį tarnavimo laiką, dabar rinktis Tosol tikrai nėra prasmės.

Dabar tiesiog pakalbėkime apie klases, priimtas pagal Volkswagen dokumentaciją. Jie pirmiausia skiriasi priedų pakuotės sudėtimi ir veikimo mechanizmu. Faktas yra tas, kad dėl visų savo teigiamų savybių etilenglikolis yra ne tik nuodingas, bet ir ėsdinantis – taigi, antifrizo priedai iš tikrųjų pirmiausia apsaugo aušinimo sistemą nuo paties antifrizo.

AT antifrizas G11 pirmiausia naudojami silikatiniai priedai (kaip sovietiniame Tosol) – jų veikimo mechanizmas labai paprastas, ant dalių paviršių susidaro plėvelė, neleidžianti tiesioginiam kontaktui su etilenglikoliu. Tačiau tai taip pat blogina šilumos išsklaijimą, todėl, didėjant automobilių variklių jėgai, antifrizas G12 karboksilato pagrindu, kuriame priedai jau veikia „taškiai”, korozijos centruose. Tokie antifrizai tarnauja ilgiau ir dabar yra labiausiai paplitę G12+, kurios turi patobulintas savybes ir suderinamumą su kitais tipais. Jei G12 ir G11 negalima maišyti, tai G12 + jau galima pridėti ir prie G11, ir į G12 (grubiai tariant, pagal priedų sudėtį G12 + yra kažkas tarp šių tipų).

Lobrid antifrizas G12++ – tai organinių korozijos inhibitorių derinys su visais tais pačiais silikatais. Taigi – ir suderinamumas su kitais antifrizais bei ilgas tarnavimo laikas: gamyklinį užpildymą galima skaičiuoti visam automobilio eksploatavimo laikui. Vis dėlto tai neturėtų būti laikoma ultimatuline rekomendacija – net jei keitimo intervalus galima padidinti, bet …