Geriausių 2023-2023 metų termovizorių Pasirinkimas

Mūsų šiandieninis Pasirinkimas skirtas geriausiems termovizoriams. Termovizoriai dažnai painiojami su naktinio matymo prietaisais, tačiau tai visiškai skirtingi dalykai. NVD iš tikrųjų yra šviesos stiprintuvas, tai yra, jam reikės bent nedidelio, bet esamo apšvietimo matomoje spektro dalyje, o ryškios blykstės gali „apšviesti“ matricą, apakindamos NVG, kaip žmogaus akis. . Termovizorius, priešingai, gali „matyti“ net visiškoje tamsoje: jo matrica veikia tik infraraudonųjų spindulių diapazone ir tiesiogine to žodžio prasme „mato šilumą“, o ryški šviesa jam visiškai abejinga (ji nepraeis per IR). objektyvas, tiesą sakant). Termovizorių naudojimas jau seniai nebėra kariuomenės ir mokslinės fantastikos veiksmo filmų herojų prerogatyva: ir medžiotojai, ir statybininkai gali „išversti“ savo viziją į IR diapazoną. Pirmasis šiluminis taikiklis geriausiai tinka naktinei medžioklei, antrasis tiesiogine prasme gali matyti šilumos nutekėjimą pastate. Lygiai taip pat termovizorius gali būti naudingas ieškant sudėtingo mechanizmo perkaitimo komponentų, prasto kontakto galingoje elektros grandinėje. Taip, net fotografai sugeba panaudoti terminio vaizdo įrenginius savo mene!

Natūralu, kad šiuo atveju naudojami įrenginiai yra visiškai skirtingi. Na, šiandien surizikuokime, jei ne „apkabinkime begalybę“, tai bent pabandykime tai padaryti.

Geriausių termovizorių Pasirinkimas

Kokį termovizorių geriausia pirkti?

Bet kuris termovizorius iš prigimties yra vaizdo kamera, kuri tiesiog veikia neįprastame diapazone. Todėl pagrindiniai reikalavimai yra įprasti net sudėtingiems termoviziniams taikikliams, net ir paprastiems „žiūrėtojams“ – tokia yra optikos ir matricos kokybė.

Nors nuotraukose ir vaizdo įrašuose jau seniai esame įpratę prie solidaus megapikselių skaičiaus matricose, tai su termovizoriais viskas daug paprasčiau – net ir labai brangiuose modeliuose matricos yra menkos, kurios nesiekia net pusės megapikselio. Tačiau jų visiškai pakanka net ir įžymybėms, todėl nebijokite mažų skaičių charakteristikose. Tačiau tiksliai reikia atkreipti dėmesį į matricos kadrų dažnį. Tai ypač svarbu šiluminiams sferoms, ir nesunku suprasti, kodėl.

Tarkime, imsime pramoniniams termovizoriams žinomo tipo matricą, kur kadrų dažnis yra 9 Hz. Tai yra, mūsų matymo lauke kadrai kaitaliosis su didele pauze, o dėl vaizdo signalo konvertavimo į standartinį PAL arba NTSC formatą net daugiau nei galima tikėtis: „reguliuojant“ kadrus, termiškai Vaizdo įrenginys pirmuoju atveju duos mums 8,33 Hz, o antruoju – ir išvis 7,5. Įsivaizduokite, kad tarp šių kadrų paspaudėte sklendę: taikėsi į vieną tašką, o taikinys jau buvo pasislinkęs į šoną nuo to laiko, kai buvo nupieštas ankstesnis. Na, taip, žaidėjai tikrai dabar prisiminė kadrų laiką, ping, tickrate ir kitus tinklo kovų prakeiksmus. Net ir fotografuojant iš pasalų, kai medžiotojas laukia, kol žaidimas sustos, mažas termovizoriaus kadrų dažnis gali žiauriai pajuokauti. Bet bent jau čia sankcijos mums yra pliusas: dabar iš Amerikos išsivežti termovizorių, kurio dažnis didesnis nei 9 Hz, yra didelė sėkmė, jie dažniausiai jau priskiriami prie „dvejopo naudojimo produktų“. Tačiau vietiniai „Dedalos“ su savo 50 Hz parduodami taip, lyg nieko nebūtų nutikę.

Stebėjimui naudojamiems termovizoriams matricos dažnis nebėra toks esminis, bet vėl pasirodo į priekį, jei įrenginys naudojamas kaip IR vaizdo kamera. Tad bet kuriuo atveju atkreipkite dėmesį ne tik į vaizdo aiškumą, bet ir į kadrų dažnį. Patogiausia tai, kad termovizorių, skirtingai nei naktinio matymo prietaisus, galima nesunkiai patikrinti dieną parduotuvėje, tad drąsiai palyginkite kelis modelius, šviesa nepakenks.

Kalbant apie objektyvą, brangiausi ir kokybiškiausi lęšiai vis dar gaminami iš gryno germanio. Iš čia, beje, daugeliu atžvilgių yra nemaža terminio vaizdo taikiklių kaina. Tačiau išradus chalkogenidinį stiklą termovizoriai tiesiogine to žodžio prasme „įžengė į mases“ – žaliavų kainų skirtumas didžiulis. Nebijokite: net jei iš jo pagaminti lęšiai kartais yra tūkstančius kartų pigesni nei germanio, daugeliu atvejų tai visiškai nesvarbu. Juk ne atakos malūnsparniui, kuris turėtų „matyti“ kelias dešimtis kilometrų į priekį, taikymo sistemą renkamės, tiesa?