Geriausių 2023 m. 3D spausdintuvų reitingas

Bet kurios naujos pramonės formavimosi laikotarpis sukuria daugybę koncepcijų ir jų praktinių įgyvendinimų. Trimatis spausdinimas išplito tik pastaraisiais metais, o tam tikros technologijos perspektyvas prognozuoti vis dar gana sunku. Stengėmės pateikti geriausių 3D spausdintuvų reitingą 2023 m. pradžioje.

Iki šiol didžiausias atstovavimas „namų” segmente šioje rinkoje Lydomieji 3D spausdintuvai (FDM)o sudėtinga padidinto tikslumo geometrija leidžia įgyvendinti stereolitografija (SLA). Tuo pat metu jau šių technologijų rėmuose vyksta ir konkurencinė kova dėl vietos po saule. Tiksliau, savotiškas diferencijavimas pagal „nišas“.

Kaip išsirinkti gerą 3D spausdintuvą?

3D spausdintuvų tipai

Lydyti 3D spausdintuvai Įprasta klasifikuoti pagal įgyvendinamos kinematinės schemos tipus.

  • Su stalu, judančiu horizontalioje plokštumoje (dizainas Josef Pryusha). Paprasčiausias ir prieinamiausias. Dėl objektyvių priežasčių jie turi mažą tikslumą ir naudojamų plastiko rūšių apribojimus, nes sunku užtikrinti norimą temperatūros režimą.
  • Su stalu juda tik vertikaliai (H-bot, CoreXY, Ultimaker ir variantai). Kiekvienas porūšis turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau apskritai šios klasės 3D spausdintuvai spausdina geriau nei pirmieji, turi gerą tobulėjimo potencialą ir palaiko visą esamą šiuolaikinio plastiko įvairovę (teoriškai).
  • Delta spausdintuvai ir robotai. Greičiausias iš FDM modelių, tačiau keliantis labai aukštus reikalavimus rėmo standumui, atramų ir kreiptuvų gamybos tikslumui, judančios dalies svoriui, „smegenų“ galiai ir kt.

Pirmas stereolitografiniai spausdintuvai buvo pagrįsti specialios dervos polimerizacijos, veikiant tam tikros bangos lazerio spinduliuotei, technologija ir kainavo nemažus pinigus. Iš esmės per pastaruosius porą metų padėtis pasikeitė tik fotopolimerų kainos atžvilgiu. Neginčijamas šios kategorijos prietaisų privalumas – didelis spausdinimo tikslumas, pakankamas meistriškam modeliavimui, juvelyrikos verslui ir elitinei odontologijai.

Galingų šviesos diodų naudojimas vietoj lazerių leido radikaliai sumažinti stereolitografinių 3D spausdintuvų kainą. Natūralu, kad dėl dalinio tikslumo praradimo, kiek lazerinio spausdinimo technologija veikia su bangos ilgiu, o LED technologija – su projektuojamo LCD ekrano pikselių dydžiu (šiuo metu jis yra apie 50 mikronų). Situaciją apsunkina įvairūs kartu atsirandantys parazitiniai poveikiai. Visų pirma, nefokusuoto šviesos pluošto sklaida.

Renkantis atminkite, kad idealiu atveju fotopolimeriniam spausdinimui reikalingi papildomi įtaisai, skirti pašalinti dervos likučius (plovimas) ir papildomas gatavų modelių apšvietimas, kad jie būtų visiškai sukietėję (džiovintuvas).

medžiagos

Antras, ne mažiau svarbus 3D spausdinimo kokybės aspektas – naudojamos medžiagos. Spausdintuvų su sluoksniu po sluoksnio nusodinimo jų įvairovė yra daug didesnė. Ko verta tik didelė inžinerinių plastikų grupė: užpildyti stiklu ir anglimi, ugniai atsparūs, laidūs, lankstūs ir kt. Natūralu, kad visas šis turtas tinkamai veikia tik tuo atveju, jei spausdinimo metu laikomasi reikiamų temperatūros sąlygų, kurios daugiausia pasiekiamos uždarose kubo tipo konstrukcijose.

Fotopolimerų stovykloje viskas dar liūdniau, nes jų asortimentas kur kas kuklesnis. Be to, spausdinimo laikas priklauso nuo medžiagos spalvos (bangos ilgio), o skirtumas tikrai įspūdingas. Na, o kainų etiketės yra gana humaniškos čia gali būti vadinamos tik „vartojimo prekėmis“. Tuo pačiu metu šios eksploatacinių medžiagų kategorijos plėtros tempai yra didesni, kaip ir jų sąnaudų mažinimo dinamika.

Statybos ploto dydis

Kitas lemiamas kriterijus renkantis 3D spausdintuvą – kokio dydžio planuojate spausdinti? Dauguma pigių sintezės spausdintuvų turi kubinę arba cilindrinę darbo sritį, kurios kraštinė (pagrindo skersmuo) yra 200–250 mm. Tuo pačiu metu delta formos konstrukcijos leidžia gauti aukštesnius vientisus modelius. Per mažas dydis? Sutelkite dėmesį į 3D spausdintuvus su padidinta darbo vieta, tačiau jų įvairovė nėra labai didelė.

Kitos funkcijos

Jei norite išsiversti be papildomo kabelio ant stalo, galite turėti „Wi-Fi“ sąsają. Atminkite, kad patyrę spausdintuvai pataria prisijungti prie maršrutizatoriaus naudojant statinį IP adresą. Naudojant…