Geriausių 2023 m. blyksčių Pasirinkimas

Blykstė – tai turbūt pirmas dalykas, kurį verta nusipirkti įsigijus fotoaparatą, yra sudėtingesnis nei muilo indas. Mūsų šiandieninio įvertinimo tema – geriausios „Canon“, „Nikon“ ir kitų populiarių prekių ženklų fotoaparatų blykstės. „Kodėl, ar aš turiu įmontuotą?” – žinoma, gali kilti toks klausimas. Tačiau įmontuotų blyksčių problema yra ne tik tai, kad jos šviečia silpnai ir „trumpuoju nuotoliu“, bet ilgai įkraunamos – problema ta, kad jos visada šviečia griežtai fotografavimo kryptimi, ir tai dažnai yra tiesiog kontraindikuotinas: pavyzdžiui, veidas rėmelyje bus vizualiai plokščias.

Netgi nebrangi fotoaparate esanti blykstė su pakreipta galvute suteiks galimybę pajusti, koks didelis skirtumas – o galimybė nepertraukiamai fotografuoti kiekvieną kadrą suveikiant blykstei ir didelės spartos sinchronizacija dar labiau išplės fotografavimo galimybes. Pavyzdžiui, kodėl šviesią saulėtą dieną blykstės? Ir pabandykite ką nors nufotografuoti foniniame apšvietime, kad objektas būtų ryškesnis nei fonas, kuris jį užkemša. „Flash“ tai padarys be jokių problemų. Ir tada ateis supratimas, kad blykstė leis visada dirbti esant minimaliam jautrumui šviesai, vėliau „neplovus“ kadrų su triukšmo mažinimu, ji neturi būti pačiame fotoaparate (be to, fotoaparatai jau seniai išmoko sinchronizuoti TTL režimu su išorinėmis blykstėmis naudojant įmontuotą , nereikalaujant įsigyti radijo sinchronizatoriaus), ir iš tikrųjų tai suteikia puikių galimybių žaisti su šviesa …

Kaip pasirinkti blykstę fotoaparatui?

Svarbiausia, kad įsigyta blykstė veikė su konkrečia kamera. Atrodytų, kad jie visi vienodai prisirišę prie standartinio tipo „karšto bato“. Ir taip, „rankiniu“ režimu (tai yra, kai blykstė suveikia su pulso galia, griežtai apibrėžta jos nustatymuose), blykstės yra gerai suderinamos. Tačiau įdiegus TTL, leidžiantį automatiškai reguliuoti impulsų galią ir blykstės priartinimą, kiekvienas fotoaparato gamintojas turi savo net grynai fiziškai (palyginkite, pavyzdžiui, papildomų kontaktų vietą ant „Canon“ ir „Nikon“ fotoaparatų batų – tik vieną sinchronizacijos kontaktas yra suderinamas, kuris yra standartizuotas, o Sony savo laiku ir pats batas naudojo nestandartinį). Atitinkamai, reikia pasiimti arba sisteminę, to paties gamintojo, arba neoriginalią jūsų sistemai blykstę: o štai kinai rinkoje jau gana tvirtai įsitvirtino, o jei pigūs Triopo, Viltrox ar Andoer yra „ruletė“ variantas patikimumo prasme, tada Yongnuo jau neblogas, o fotografai su neblogu aparatūros parku Godox gaminių nepaniekina.

Dėl ribotos straipsnio apimties apie sistemines blykstes kalbėsime tik naudodamiesi trijų rinkos „titanų“ pavyzdžiu ir paliesime tik įprastas fotoaparatų blykstes – išorinės studijinės blykstės ir makro fotografijai skirtos blykstės yra konkretesnės ir yra vis dėlto skirtas labiau patyrusiems fotografams, kurie, net ir neturėdami mūsų įvertinimo, gali patarti bet kam. Neoriginalias blykstes svarstysime pasitelkę „Canon“ pavyzdį – konstruktyvius jų atitikmenis gamintojai siūlo ir kitoms sistemoms, todėl neverta tos pačios blykstės aprašinėti kelis kartus.

Geriausios blykstės Pasirinkimas

Į ką atkreipti dėmesį perkant blykstę?

Blykstė yra šviesos šaltinis, o tai reiškia, kad būtent tai, kaip ji šviečia, yra pagrindinis jos parametras. Impulso galiai nurodyti įprasta naudoti sąvoką vadovo numeris: nurodo teorinį didžiausią atstumą, kuriam esant blykstė turi užtikrinti normalią kadro ekspoziciją esant tam tikram ISO. Ar padarėte nuotrauką ir pasirodė per tamsi? Na, o esant tokiai pačiai diafragmai ir užrakto greičiui, reikia arba padidinti jautrumą šviesai, arba pagalvoti apie galingesnės blykstės pirkimą – pagal naudojamus nustatymus jūsų jau „nepakanka“ galios, vadinasi, „apšvietimas“. Be to, orientacinis skaičius laikomas „idealaus“ objektyvo su f / 1,0 diafragma, o tikrasis „diapazonas“ atitinkamai mažėja, kai diafragma mažėja (pavyzdžiui, objektyvo, kurio diafragma yra 2,8, maksimalus diapazonas bus mažiau tiek pat 2,8 karto ) ir skirta blykstei, kuri šviečia tiesiai į objektą (reikės daugiau galios, kai naudojama išsklaidyta šviesa nuo lubų).

Reikėtų pažymėti, kad orientacinio skaičiaus negalima lyginti tiesiogiai pagal skaičių – jis nurodomas konkrečiai priartinimo galvutei ir, pavyzdžiui, blykstė, kurios orientacinis skaičius yra 43, kai priartinamas 105 mm, iš tikrųjų yra galingesnė nei blykstė su tas pats vadovas…