Geriausių 2023 m. keturkopių Pasirinkimas

Keturkopteriai žengė milžinišką šuolį į priekį, pradedant nuo smagiu konstravimo rinkiniu, skirtu meistrams, iki kruopštaus nesuderinamo jutiklių ir variklių rinkinio sujungimo, o paskui bandant visa tai padaryti. Pavyzdžiui, kam išleisti daug pinigų filmuojant filmą, kai reikia aukštai skristi virš aikštelės, išsinuomoti sraigtasparnį, jei tą patį gali padaryti ketursparnis su kamera įgudusio operatoriaus rankose? Pateikiame geriausių 2023 metų keturkopių reitingą – pagal ekspertų ir pilotų atsiliepimus.

Verta paminėti, kad būtent vaizdo filmavimo iš dangaus galimybės labiausiai paskatino šių įrenginių kūrimą. Atskirai „išsiplėtė“ akrobatiniai kvadrokopteriai, kurie jau dalyvauja sporto varžybose, kinai užpildė rinką pigiais modeliais „pabandyti, kas tai yra“, pristatymo tarnybos jau galvoja apie bepiločių orlaivių spiečius su siuntiniais … Apskritai čia yra didžiulė erdvė fantazijai.

Tačiau yra vienas didelis „bet“. Skirtingai nuo lėktuvo, kuris gali sklandyti išjungtu varikliu, ar sraigtasparnio, kuris gali nusileisti autorotacijos režimu, keturkopteris yra toks dalykas, kuris skraido ne dėl to, bet nepaisydamas: tik valdiklis jį laiko ore, nuolat keisdamas variklių greitis, kad būtų išlaikytas aukštis ir kryptis. Išsikrovusi baterija arba sugedusios „smegenys“ – ir keturių varžtų žaislas, anaiptol ne visada pigus, kaip akmuo lekia į žemę, kuri jį beširdiškai priima. Taigi, renkantis verta septynis kartus matuoti, o tik tada pjauti: pavyzdžiui, jei patinkančiam keturkopteriui barometrinė korekcija normaliai neveikia, tuomet filmavimą galite pamiršti, kol išmoksite daugiau ar mažiau „išlaikyti“ trajektorija ir aukštis virš jūros lygio su dujomis ir riedėjimo vairasvirte / pitch (ir net tada toks dronas geriau tinka akrobatikai, o ne „kinui“). Tačiau ši problema yra „skauda“ tik itin biudžetiniam segmentui, o likusioje dalyje netgi kyla klausimas „kuriai įmonei geriau pasirinkti keturratį? ne itin aktualu. Kodėl – pažiūrėkite patys žemiau.

Geriausių keturkopių Pasirinkimas – 12 geriausių

Kokį keturkopterį geriausia pirkti?

Apie kvadrokopterius galima rašyti ilgai, tad straipsnio išvadoje nevalingai teks „perbėgti per viršūnes“. Jei keturkopterio „širdis“ yra jo varikliai, o „smegenys“ yra valdiklis su jutiklių rinkiniu, tai „skeletas“ yra jo rėmas. Kalbant apie variklius, vienareikšmiškas pasirinkimas yra be šepetėlių: taip, jie yra brangesni nei kolektoriniai, bet ir resursų požiūriu yra daug geresni. „Smegenys“ turi turėti protingą stabilizavimą, automatinį nusileidimą išsikrovus akumuliatoriams (dronas neturėtų nukristi kaip akmuo iš dangaus, išeikvojęs energiją iki galo), jei planuojate filmuoti vaizdo įrašą, tada gerai veikiantis svyravimo stabilizavimas dėl barometrinio jutiklio ir akselerometrų. Na, o „skeletui“ teks atlaikyti visus smūgius, kurie kartosis keturkopterio gyvenime (čia autorius liūdnai atsiduso prisiminęs, kiek kartų lopė savo pirmojo kopterio spindulius).

Atstumo jutiklių buvimas bent jau keturkopterio greičiu yra labai naudingas dalykas: valdiklis, „pamatęs“ kliūtį priešais save, galės pats sulėtinti droną, net jei savininkas bus išsiblaškęs. netinkamu momentu. Jei keturkopteris palaiko skrydį tam tikru maršrutu, tada geriau turėti 360 laipsnių vaizdą: niekada nežinai, kas nutiks skrydžio metu?

Draudimui nuo „skridimo į Kiniją“ minimalus reikalavimas yra GPS palaikymas (arba geriau GPS / GLONASS): dronas, turėdamas galimybę atsiminti maršrutą, greičiausiai galės grįžti pas savininką. Dar vienas naudingas dalykas – sekimo funkcija, kai keturkopteris seka jam nurodytą objektą: tai leis realizuoti įdomius įrašus fotografuojant, pavyzdžiui, galėsite įsiamžinti nesiblaškydami nuo valdymo, bet kokiu kampu, neieškodami, kur. išsinuomoti kamerinį kraną.

Jei keturkopteris perkamas filmuoti, žinoma, svarbu ir jo kamera – tai yra, jis taip pat turi turėti tinkamo dydžio matricą, kad gautumėte normalų vaizdą, o ne „muilo“ ir triukšmo. ir gera optika. Taip pat svarbi drono stabilizavimo kokybė: jei jis šniokščia nuo kiekvieno vėjo atodūsio, gerą vaizdo įrašą galite pamiršti.

Laimei, mūsų bepiločių orlaivių savininkų bendruomenė yra gana gerai išvystyta: nesunku rasti paaiškinimų daugeliui klausimų, kurie neišvengiamai kils pradedančiam „keturračio pilotui“.

Laimingo apsipirkimo!