Geriausių 2023 m. planšetinių kompiuterių Pasirinkimas

Nepaisant daugelio ekspertų pesimistinių prognozių dėl planšetinių kompiuterių rinkos perspektyvų, šių įrenginių pardavimai nuo 2017 metų lėtai, bet nuolat auga. Bent jau taip teigiama analitikų iš „DigiTimes Inc.“, užsiimančių specializuotais rinkodaros tyrimais, ataskaitose. Svarbiausia yra teisingai nustatyti prioritetus renkantis planšetinį kompiuterį, o mūsų geriausių 2023 m. planšetinių kompiuterių reitingas jums padės.

Pastebėtina, kad planšetinių kompiuterių pardavimų augimo dinamika ypač išryškėjo praėjusiais 2020 metais, kai nemaža dalis žmonių buvo priversti likti namuose ir dirbti (ar mokytis) nuotoliniu būdu. Kaip žinia, planšetinių kompiuterių nuosmukis ir užmarštis buvo prognozuojamas remiantis masiniu išmaniųjų telefonų paplitimu ir laipsnišku jų ekranų didėjimu. Kaip paaiškėjo, dydis yra svarbus. Tų pačių analitikų teigimu, planšetinių kompiuterių, kurių įstrižainė yra 11 colių ir didesnė, dalis dabar sudaro mažiausiai 10% visų pardavimų, o šiemet tikimasi, kad ji padidės iki 15%. Nepaisant to, kompaktiškų modelių paklausa yra: sąlyginis „aukso vidurys“ tarp didelių sunkių planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, kurių ekrano dydžio ne visada pakanka patogiam turinio vartojimui ar mobiliam darbui su dokumentais. Tiesa, prie techninių aspektų apsistosime vėliau, o kol kas „perbėgsime“ pagrindinius gamintojus.

Kurios įmonės planšetinį kompiuterį geriau pirkti 2023 m.?

Šioje rinkoje dominuoja Cupertino įmonė. Ir tiek kiekybine, tiek pinigine prasme. Pačios tabletės Apple geras beveik visais atžvilgiais. Jie sukurti ant didelio našumo lustų ir juose veikia pritaikyta operacinės sistemos versija, kurios konkurentų produktai vis dar negali pasiūlyti. Naujos kartos iPad Pro gavo naujausią Apple M1 aparatinės įrangos platformą ir pagal skaičiavimo galią buvo lyginamas su MacBook. Jei manome, kad programinė įranga gali būti aprūpinta tikrai šaunia klaviatūra, tada jos pavertimas nešiojamojo kompiuterio alternatyva yra gana nuspėjamas. Be to, netrukus bus įdiegta integruota rašymo ranka konvertavimo į tipą funkcija, o rašiklis palaikomas visuose iPad. Linijos yra paprastesnės, skirtos namų vartotojui, o čia įmonė laimi per savo paslaugas („Apple TV“, „Arcade“ ir kt.).

Antroje pozicijoje Samsung su maždaug 20 % planšetinių kompiuterių rinkos. Bendrovės pasiūlymai apima visus segmentus: verslo programas, žaidimus ir multimedijos programas. Pirmoji grupė įdomi dėl nuotolinio valdymo su rašikliu ir DeX režimo lankstumo, antroji ir trečioji – už gerą akustinio kelio įgyvendinimą. Šiuo metu nei vienas sąlyginis valstybės darbuotojas negali pasigirti tokiu kokybišku garsu iš įmontuotų kolonėlių. Tačiau firminiai pietų korėjiečių klaviatūros dėklai yra tokie.

Trečioji ir ketvirtoji geriausių 2023 metų planšetinių kompiuterių gamintojų reitingo vietos yra lygios Huawei/Honor ir Lenovo. Pirmoji pora jau „išsiskyrė“, tačiau „nepriklausomas“ prekės ženklo „Honor“ planšetinis kompiuteris vis dar yra mažas, o tai yra regioninės Kinijos versijos, ir neaišku, ar pasauliai turės „Google“ mobiliąsias paslaugas. Tiesą sakant, jų buvimas yra kriterijus, lemiantis galimybę įsigyti įrenginius su Huawei arba Honor vardinėmis lentelėmis. Vienoje skalės pusėje – viliojantys įpylimo statumo, tenkančio investuotų pinigų vienetui, rodikliai, kitoje – riboto funkcionalumo. Šiuo atveju viską lemia naudojamų programų sąrašas ir noras ieškoti galimų problemų sprendimo būdų ar leistis į kompromisus. „Lenovo“ turi savo ypatybes. 2023 metais įmonė pradėjo aktyviai tyrinėti aukšto lygio planšetinių kompiuterių segmentus, kurių anksčiau jos asortimente nebuvo, tačiau su tokių naujų produktų išleidimo apimtimis žiūrima atsargiai. Tai jos patentuotas apvalkalas, kurį laikome patogiausiu tarp konkurentų „Android“ platformoje. Pirma, ji suteikia prieigą prie kelių vartotojų. Antra, ji turi gana praktišką verslo sąsają.

Patariame nepasikliauti trečios pakopos gamintojais ir atviru „be vardo“, nors turėtumėte stebėti to paties tyrimus. TCL labai įdomu. Pavyzdžiui, pernai bendrovė pristatė planšetinių kompiuterių prototipus su trigubu lankstu ir „atspausdintu“ OLED ekranu, o CES 2023 parodoje pristatė modelį su naujo tipo ekranu. Pastarojo gamybos technologija yra susijusi su šiuolaikiniu spalvotu „elektroniniu rašalu“, tačiau leidžia padidinti išvesties atnaujinimo dažnį …