Geriausių 2023 m. vaisių ir daržovių džiovyklių Pasirinkimas

Tikras šių maistinių medžiagų sandėlis yra daržovės, žolelės, vaisiai, uogos. Tačiau iškyla tokių produktų laikymo problema. Šaldymas, konservavimas gali padėti, bet yra natūralesnis ir pigesnis būdas – džiovinimas. Džiovintus obuolius, traškius bananų traškučius, kriaušinius zefyrus lengva pagaminti naudojant elektrinę vaisių džiovyklę. Geriausios daržovių ir vaisių džiovyklos, kurios 2023 m. pelnė daugiausiai teigiamų ekspertų ir pirkėjų atsiliepimų, yra mūsų šiandienos reitinge.

Kas yra vaisių ir daržovių džiovintuvai?

Buitiniai elektriniai džiovintuvai skirstomi:

Pagal šildymo tipą

konvekcinis. Labiausiai paplitęs dehidratatorių (džiovyklių) tipas. Principas paprastas – drėgmė iš gaminio išsiskiria veikiant karšto oro srove iš kaitinimo elemento su ventiliatoriumi.

infraraudonųjų spindulių. Jie veikia saulės šviesos principu ir tiesiogiai šildo gaminį, geriau išsaugodami jo natūralią spalvą ir savybes. Kompaktiškesnė ir ekonomiškesnė įvairovė – džiovinimo staltiesės.

Pagal padėklų vietą

vertikaliai. Padėklai sukrauti vienas ant kito. Šiluma gali būti tiekiama iš viršaus arba iš apačios. Pirmuoju atveju dizainas yra patikimas, patvarus ir lengvai prižiūrimas, tačiau aptarnaujamas kiekis yra ribotas. Antrasis variantas suteikia daugiau galimybių atitinkamai padidinti lygių skaičių ir našumą.

Horizontaliai. Ištraukiami padėklai pagal kepimo skardos tipą. Kiekvieną iš jų galima atidaryti nepriklausomai nuo kitų. Šildytuvas sumontuotas galinėje sienoje. Horizontalus išdėstymas būdingas profesionaliems dehidratatoriams.

Pagal galią

Šis parametras labiau susijęs su talpa nei, pavyzdžiui, kokybe ir džiovinimo greičiu. Kuo didesnė galia, tuo daugiau šviežio maisto prietaisas gali apdoroti tuo pačiu metu. Buitinių elektrinių džiovintuvų suvartojimo rodikliai svyruoja nuo 250 iki 1000 vatų. Aukso vidurkis yra 500 vatų.

Dėl termostato buvimo

Šildymo temperatūra, norint išsaugoti vitaminus ir naudingas produktų savybes, turi būti artima natūraliai. Konvekciniams modeliams geriausias variantas yra 30–75 ° С, infraraudonųjų spindulių modeliams – 40–60 ° С. Apatinė riba skirta žolelėms ir žalumynams, vidurinė ir viršutinė – grybams, daržovėms ir vaisiams.

Geriausių 2023 m. vaisių ir daržovių džiovyklių Pasirinkimas

Kurią elektrinę džiovintuvą geriau pasirinkti?

Privačių namų ir vasarnamių savininkams puikiai tinka visiškai metaliniai elektriniai džiovintuvai buitinė gamyba su konvekciniu arba infraraudonųjų spindulių šildymu. Jie neblizga estetišku ir stilingu dizainu, tačiau jų tvirtumas ir patikimumas yra neprilygstami.

Alternatyvus variantas tiems, kurie tikisi didelio derliaus, bet nori sutaupyti perkant – nebrangūs plastikiniai konvekciniai dehidratatoriai su 5-8 paletėmis komplekte ir pageidautina su galimybe padidinti jų skaičių.

Jei jums nerūpi pinigai ir norite gauti aukštesnio lygio produktą, yra horizontalių modelių Rawmid ir vertikali iš Naujosios Zelandijos prekės ženklo Ezidri. Naujausia savo klasėje yra beveik etaloninė versija. Jie tikrai efektyvūs, galingi, galintys greitai ir tolygiai išdžiovinti gana daug gaminių, pagaminti kokybiškai ir patikimai. Gaila, kad kaina per aukšta.

Bet yra išeitis. Labai verti ir, svarbiausia, daug pigesni „Ezidri“ analogai yra vietiniai VolTera 1000 (1 kW) ir baltarusių BelOMO (0,5 kW).

Renkantis optimalią galią, galite sutelkti dėmesį į tai, kad daugeliu atvejų pakanka vidutinių rodiklių (350-500 W), kurie, be to, skaitiklio per daug nesuvynios. Bet jei derlius įspūdingas, verta pagalvoti apie rimtesnę džiovyklą. Tada reikia papildomų padėklų.

Būkite sveiki, vartokite vitaminus ištisus metus!