Geriausių 2023 m. veiksmo kamerų Pasirinkimas

„Tai buvo sunkūs metai: mokesčiai, nelaimės, prostitucija, banditizmas ir kariuomenės trūkumas. Neįmanoma buvo taikstytis su pastaruoju … “- ši žinomo filmo citata netyčia atėjo į galvą, nes 2020 m. buvo išleistas „devintasis“ „GoPro“, kurį daugeliui pavyko prisiminti, bet nieko gero. „GoPro“ šie metai taip pat buvo nesėkmingi – ne veltui naująjį „devyniuką“ geriausių veiksmo kamerų reitinge įtraukėme žemiau už jau patikrintą „aštuoniuką“. Visų pirma, dėl atvirai „klaidingos“ programinės įrangos, problemų, kurias įmonė bandė išspręsti nuo atnaujinimo iki atnaujinimo. Be to, sąsajos užšąla, perkaitimas, greitas baterijos suvartojimas (nepaisant padidėjusios jos talpos!) … Taigi 2020 m. turime dar vieną leidimą, kurio „drėgnumą“ gamintojas turėjo skubiai pataisyti „kariniu metodu“ po išpardavimų pradžia – tarsi programinė įranga jai būtų paimta iš Cyberpunk 2077. Apskritai autorius asmeniškai nerizikuotų iškart suskubti pirkti „devynetuką“ – tegul pirmas atsimena.

Beje, kuo jis apskritai skiriasi nuo „aštuonetuko“? Iš karto – dydžiu ir svoriu, tame tarpe ir dėl baterijos padidėjimo (talpa padidėjo nuo 1220 iki 1720 mAh), todėl krūva ankstesnės kartos fotoaparato priedų netiks grynai geometriškai. Baterijos iš „aštuoneto“ čia, žinoma, irgi neveiks. Na, net priešais vienspalvį ekraną buvo pakeistas spalvotas – išoriškai, iš esmės, tiek.

Viduje, visų pirma, pasikeitė matrica – išlaikant tą patį fizinį dydį 1/2,3 “, ji beveik padvigubėjo nuo 12 megapikselių iki 23,6 megapikselių. „HyperSmooth“ stabilizavimo sistema buvo atnaujinta iki 3.0 versijos, o tarp fotografavimo režimų atsirado 5K. Manau, jau atspėjote, kodėl naujasis fotoaparatas tapo didesnis už „aštuoniuką“, kuris, beje, irgi turėjo priekaištų dėl to, kad sušiltų ir „suvalgytų“ bateriją?

Tačiau problema taip pat yra ta, kad bitų sparta aiškiai užfiksuota 5K režimu – maksimaliai 100 megabitų per sekundę, kaip ir 4K režimu. Ir net ten jų vos užtenka – na, o 5K bandant tilpti į tą patį bitrate, kamera neišvengiamai gadina vaizdo kokybę. Atrodo, kad prasminga pasirinkti 5K, kad būtų geriau detalizuojama, bet kaip tik čia, palyginti su 4K, ji bus blogesnė dėl atviro kodeko kadrų „suliejimo“! Beje, papildomo stabilizavimo režimo, kuris pasirodė HyperSmooth 3.0, nėra 5K ir 4K.

Taigi, gal visai nėra prasmės keisti G8? Na, tarkime, programinės įrangos problemas gamintojas laikui bėgant išgydys, bet vaizdo skirtumas išliks – nauja kamera dėl „protingo“ įgyja signalo, skaitomo iš matricos, kontrolę, nepaisant pikselių tankio padidėjimo. ant jo, elgiasi pakankamai geriau esant dideliam ISO (tada galima fotografuojant dideliu kadrų dažniu arba prasto apšvietimo sąlygomis).