Geriausių balinamųjų dantų pastų Pasirinkimas

Renkantis dantų pastą būtina, pirmiausia atkreipiant dėmesį į žmogaus burnos ertmės būklę ir remiantis odontologo rekomendacijomis. Nedaug žmonių ateina pas gydytoją konsultacijai, kad išsiaiškintų, kokia pasta jiems tinka, dažniau vadovaujamasi ne visada tikslia informacija, gauta iš draugų ar iš reklamos. Šį geriausių balinamųjų dantų pastų reitingą sudarė odontologas, atsižvelgdamas į pacientų atsiliepimus.

Dantų pastų rūšys dantų balinimui

Visas balinamąjį poveikį turinčias dantų pastas pagal veikimo mechanizmą galima suskirstyti į dvi rūšis:

 • pastos, kurios pašalina spalvotas apnašas dėl kompozicijoje esančių poliravimo ir abrazyvinių dalelių,
 • Pastos su karbamido peroksidu, jos pašviesina emalio spalvą dėl aktyvaus deguonies poveikio.

Balinančios dantų pastos su poliravimo ir abrazyvinėmis dalelėmis

Vienas iš pagrindinių balinančios pastos pasirinkimo kriterijų turėtų būti pateiktas ant pakuotės – tai dilimo faktorius arba RDA, jei planuojama reguliariai naudoti pastą, RDA neturėtų viršyti 80.

Didelio santykio dantų pastos naudojamas 1-3 kartus per savaitę turi stiprią pigmentaciją ir gali pašalinti minkštas dantų apnašas bei mažas apnašas. Tokias pastas galima naudoti kartu su įprastomis arba balinančiomis pastomis, kurių RDA neviršija 75.

Balinančios dantų pastos karbamido peroksido pagrindu

Veiksmas balinančios dantų pastos karbamido peroksido pagrindu remiantis karbamido peroksido gebėjimu skaidytis kontaktuojant su seilėmis, tuo tarpu išsiskiria aktyvusis deguonis, kuris prasiskverbia giliai į danties audinius, tuo pačiu suteikdamas efektą, kurio negalima pasiekti naudojant abrazyvines pastas.

Peroksido turinčių dantų pastų naudojimo rekomendacijos:

 • Prieš balindami, atlikite profesionalų dantų valymą ir pašalinkite kietas apnašas, kad emalis būtų tolygiai išbalintas.
 • Aktyvus deguonis nebalina dirbtinių medžiagų (plombos ir vainikėliai išliks tokios pat spalvos, kaip buvo).
 • Po balinimo kurso mėnesį būtina naudoti burnos higienos priemones, kuriose yra kalcio hidroksiapatito, fluoro junginių, glicerofosfato.
 • Jei nesilaikoma higienos taisyklių, gali būti, kad po balinimo padidėja karieso zonų atsiradimo rizika. Taip yra dėl to, kad balinimo procese iš danties audinių išplaunamas didelis kalcio kiekis, susilpnėja emalis.
 • Reikėtų pažymėti, kad peroksido pagrindu pagamintų pastas naudojimas kai kuriais atvejais gali sukelti cheminį gleivinės nudegimą, todėl būkite ypač atsargūs, kad pasta ilgai (daugiau nei 4-5 minutes) nepaliestų minkštųjų audinių. burnos ertmę.

Geriausių balinamųjų dantų pastų Pasirinkimas

Balinamųjų dantų pastų naudojimo taisyklės

Norint pasiekti gerą rezultatą balinant dantis pastomis, reikia atsiminti keletą sąlygų ir taisyklių:

 • Prieš naudodami bet kokias pastas su balinamuoju poveikiu, turite atlikti procedūrą profesionalus dantų valymas odontologijos kabinete ir atlikti kruopščią burnos ertmės higieną.
 • Jei naudojant pastą aptinkamas vystymasis padidėjęs jautrumasturėsite atsisakyti balinimo ir pradėti naudoti pastas, kuriose yra daug mineralų.
 • Pacientai, kuriems yra padidėjęs jautrumas ir padidėjęs dilimas, neturėtų naudoti pastų, kurios apima pirofosfatai. Geriau atkreipti dėmesį į fermentų ir polidono sudėtį.
 • Po balinamųjų pastų kurso, norint ilgai išsaugoti rezultatą, būtina atidžiai laikytis burnos higienos taisyklių.
 • Balinimo metu ir iškart po jo galite naudoti kaip pastas kasdieniam naudojimui produktai jautriems dantimsužtikrinti maksimalią remineralizaciją.

Visos straipsnyje rekomenduojamos balinimo pastos yra geros ir lengvai perkamos bet kurioje parduotuvėje. Bet Prieš naudodami bet kurį iš jų, turėtumėte apsilankyti pas odontologą.. Gydytojas padės padaryti galutinį pasirinkimą ir paaiškins, kiek laiko galima naudoti tą ar kitą priemonę ir kaip užtikrinti, kad po balinimo kurso gautas rezultatas išliktų ilgai.