Geriausių CPU aušintuvų Pasirinkimas

Mūsų šiandieninio įvertinimo tema yra geriausi procesoriaus aušintuvai. Kad ir kaip šiuolaikiniai procesorių gamintojai stengtųsi optimizuoti šilumos išsklaidymą, branduolių skaičiaus padidėjimas, jų architektūros sudėtingumas ir darbo dažnių padidėjimas neutralizuoja visų kitų veiksnių įtaką, o be aktyvių gali veikti tik mažos galios CPU. aušinimas. Tad nenuostabu, kad aušintuvų parduotuvėse yra labai daug, išsirinkti gerą CPU aušintuvą labai svarbu, o perprasti pasiūlymus – nelengva užduotis. Šiandien pabandysime išsirinkti geriausius 2023 m. aušintuvus.

Kaip išsirinkti gerą procesoriaus aušintuvą?

Jei neatsižvelgsite į pasenusius ir neefektyvius dizainus, tinka bokštiniai aušintuvaisu horizontaliais pelekais ir vertikaliais ventiliatoriais ir viršūnės (montuojamos iš viršaus arba su viršutiniu srautu), kurios yra visiškai priešingos. Bokštų pranašumas yra didesnis šilumos išsklaidymo potencialas, nes jų radiatoriaus plotas ir prapūtimo galia yra mažiau riboti. Viršūnių privalumai – galimybė susieti artimos lizdo erdvės aušinimą (lizdas, procesoriaus lizdas) ir kompaktiškumas. Pirmasis svarbus komplektams su galingu procesoriumi ir supaprastinta maitinimo schema pagrindinėje plokštėje (trys ar keturios VRM fazės). Na, o aušintuvo kompaktiškumas turi lemiamą reikšmę, jei reikia nedidelės formos kompiuterio (SFF arba HTPC).

Apskritai, tuo daugiau ventiliatoriaus ir radiatoriaus dydis, kuo geriau vėsina, tuo vėsiau. Bet velnias, kaip žinote, slypi detalėse. Pažvelkime į specifiką. Pradedantiesiems ventiliatoriaus dydis tikrai svarbus. Kuo didesnis sparnuotės plotas, tuo didesnis oro slėgis, kurį jis sukuria tuo pačiu greičiu arba mažesnis triukšmas esant tokiam pat oro srautui (CFM). Vidutiniame aušintuve dabar yra 120 mm patefonai, didelio našumo modeliuose – 140 mm. Tačiau pažangūs pirmųjų atstovai sugeba aplenkti nepretenzingą pastarąjį dėl ypatingos ašmenų formos ar kitų dizaino gudrybių. Kitaip tariant, renkantis geriausią aušintuvą, taip pat reikėtų palyginti maksimalius debitus, deklaruotus komplektuojamiems ventiliatoriams.

Daugiau radiatoriaus zonatuo geriau išsklaido šilumą. panašiomis sąlygomis. Tuo pačiu proceso efektyvumui įtakos turi aerodinamika (grubiai tariant, plokščių forma ir atstumas tarp jų), taip pat šilumos perdavimo specialiais vamzdžiais greitis. Mes nepasinaudosime laisve vertinti tam tikros geometrijos privalumus, o tiesiog atkreipiame dėmesį, kad atstumas tarp lamelių yra atvirkščiai proporcingas oro slėgiui. Kuo jis mažesnis, tuo didesnis turėtų būti CFM. Su šilumos vamzdžiais situacija yra tokia. Jie yra uždaros ertmės, kuriose kaitinimo vietoje verda skystis. Tada susidarę garai pasklinda per vamzdelius ir tam tikru atstumu kondensuojasi, išskirdami šilumą. Akivaizdu, kad išleidžiant per daug šilumos, visas skystis gali išgaruoti, o sienų temperatūra neleis garams kondensuotis. Taigi šilumos perdavimo efektyvumui įtakos turi vamzdžių skaičius, jų skersmuo, šaltnešio charakteristikos ir kiti niuansai. Visų pirma, sujungimo su plokštėmis technologija. Pagrindinė problema yra ta, kad jūs negalite tiesiog paimti ir padidinti šilumos vamzdžių skaičiaus ar skersmens. Perteklinę šilumą jie turėtų sugerti kuo greičiau, o procesoriaus dangčio plotas jokiu būdu nėra begalinis. Be to, pastarasis įkaista toli gražu ne tolygiai. Visuotinai priimta, kad normaliam procesoriaus, kurio TDP iki 150 W, aušinimui pakanka aušintuvo su 3-5 šilumos vamzdeliais. Modelis su 6-8 kineskopais gali valdyti ypač galingus arba perkrautus procesorius.

Trumpai apsistokime ties tokia aušintuvo charakteristika kaip TDP (šilumos projektavimo galia). Faktas yra tas, kad procesorių gamintojų deklaruojami generuojamos šiluminės galios rodikliai ilgą laiką neatitinka tikrosios šilumos išsklaidymo padėties. Tuo pačiu metu patys lustai gali stebėti savo šildymą ir, jei reikia, sumažinti veikimo dažnius. Dėl to, renkantis aušintuvą, sutelkus dėmesį į deklaruojamą TDP, galite labai „pražiopsoti“ naudodami procesoriaus turbo režimą. Tai ne tik tai, kad išleidus „Alder Like“ kartą, „Intel“ pakeitė TDP keliomis savybėmis: šilumos išsklaidymo, kai veikia baziniu dažniu ir padidinimo metu. Patarimas paprastas, rinkdamiesi aušintuvą galingai sistemai, būtinai išstudijuokite tinkamumo klausimą …