Geriausių fotoaparatų Pasirinkimas pradedantiesiems

Kartais japonai mėgsta keistai eksperimentuoti – o kurdamas XF10 kažkas aiškiai patyrė fantazijos skrydį. Galų gale, ši „skaitmeninė kamera“ su 24,2 megapikselio (tai iš tikrųjų yra antras dalykas) APS-C formato jutikliu (o tai kaip tik „muilo dėžutei“ yra labai tolygi!) yra su nepriartinimo funkcija. objektyvas, kuris jau seniai tapo pažįstamas, ir vidutinio plataus kampo „fiksas“, kurio efektyvus židinio nuotolis yra 28 mm. Nors, žinoma, kartu su dizainu, atitinkančiu senų nuotolio ieškiklio kamerų dvasią, tai suteikia XF10 savotiško žavesio – ir, kas ten, išmaniųjų telefonų dėka „tikslinė auditorija“ vis tiek sugebėjo priprasti fotografuoti taip, kaip yra. “, kraštutiniais atvejais naudojant skaitmeninį priartinimą.

Pats objektyvas yra vidutinės diafragmos (f / 2,8), bet su asferiniu elementu ir minimaliu fokusavimo atstumu tik 10 cm. Fotografuojant stambiu planu esant atvirai diafragmai, jis netgi sugeba gana gražų „bokeh“ efektą. Stabilizacija – tik skaitmeninė. Greitos nuotraukos „iš klubo“ gerbėjams suteikiamas įdomus momentinio fotografavimo režimas: iš anksto nustatote fokusavimo atstumą ir diafragmos reikšmę, o reikiamu metu galite akimirksniu griebti fotoaparatą ir nufotografuoti negaišdami laiko fokusavimui. Tačiau pats hibridinis fokusavimas čia taip pat labai padorus – numatyti 35 fazinio fokusavimo taškai, tačiau tik kadro centre – taškai išilgai kraštų (iš viso yra 91) yra „virtualūs“, veikiantys kontrastas. Bet tikrai greitai fotografuoti tikrai patogiau naudojant išankstinius nustatymus.

Valdikliai minimalistiniai, bet ir programuojami – pavyzdžiui, ant siauro objektyvo fokusavimo žiedo (kaip suprantate, fokusavimas čia vyksta „laidu“, kaip ir Canon STM objektyvuose) galima „pakabinti“ skaitmeninį priartinimą, taip imituojant įprastą. priartinimo optika , šviesos jautrumo ar filmų profilių perjungimas (taip, tradiciškai Fujifilm kamera imituoja filmą ne tik iš išorės, bet ir apdorojant kadrus). Dauguma valdymo operacijų atliekamos naudojant jutiklinį ekraną.

Fotoaparatas, nepaisant kompaktiškumo, veikia ne tik su elektroniniu užraktu (galinčiu išlaikyti užrakto greitį iki 1/16000), bet ir su mechaniniu, kurį pavyko sutalpinti korpuso viduje. Burst greitis – iki 6 kadrų per sekundę, kas apskritai yra visai neblogai „muilo dėžutei“ (nors buferis nedidelis – užtenka tik 10 kadrų). Nepamirštas ir vaizdo režimas – tačiau deklaruojamas 4K palaikymas yra „parodyti“, su 15 kadrų per sekundę, tačiau „FullHD“ 60 kadrų per sekundę greičiu yra visiškai funkcionalus ir netgi su galimybe prijungti išorinį mikrofoną.

Kaip apibūdintumėte šią kamerą? Stilingas, patogus ir aiškiai skirtas tiems, kurie nori tiesiog „paspausti mygtuką (daugiausia du) ir gauti rezultatą“. Didelė matrica pagal kompaktų standartus užtikrina gerą vaizdo kokybę, kurios nereikia pratęsti programinės įrangos „tobulintojais“, kaip išmaniajame telefone – tačiau, jei norite, RAW kadrus jau galite „sukti“ patys.