Geriausių kambarinių augalų trąšų Pasirinkimas

Namuose auginami augalai yra priversti paimti maistą ribotame žemės plote. Kasmetinis persodinimas į šviežią maistinę žemę tinka ne visiems augalams, o kiti jau po kelių mėnesių išeikvoja maisto atsargas. Todėl dirvožemio keitimas yra kruopštus ir ne visada įmanomas sprendimas. Dėl vešlaus žydėjimo ir sveikų želdinių formavimo gėlių augintojai savo palangių gyventojus maitina organinėmis mineralinėmis trąšomis. Mūsų reitinge pateikiamos geriausios kambarinių augalų trąšos.

Kaip tinkamai tręšti kambarinius augalus?

Bendras kambarinių augalų paruošimo būdas:

  • nuo kovo pradžios iki spalio pabaigos šeriami kas 2 savaites;
  • nuo lapkričio iki sausio – dauguma augalų ilsisi, todėl trąšų (įvairių rūšių augalams) arba visai neberiama, arba dozė sumažinama perpus.
  • per mėnesį po persodinimo į šviežią dirvą augalai nėra šeriami.

Jei augalai neturi maitinimo režimo, jie patys signalizuoja apie mitybos trūkumą. Augimas sulėtėja, gelsta apatiniai lapai arba ant jaunų lapų atsiranda chlorozė, nežydi arba nežydi, kartais nukrenta lapai, ištįsta lapkočiai.

Gamintojai gamina kelių formų mineralines trąšas kambariniams augalams:

  • skystis – veisimo paprastumas ir tikslumas, skubus būtinų elementų papildymas;
  • vandenyje tirpus (miltelių pavidalo) – ekonomiškas naudojimas;
  • kietas (tabletės, lazdelės, plokštelės) – ilgalaikis poveikis, tinka retai persodinamiems augalams.

Birios granuliuotos trąšos nenaudojamos namų gėlininkystėje, nes jų dozė skaičiuojama 1 kv. metro, net kelios granulės gali nudeginti šaknis.

Dėmesio! Sodininkystės trąšos negali būti naudojamos namų gėlininkystėje. Jie yra labiau koncentruoti, ir sunku juos teisingai atskiesti į nedidelį kiekį, instrukcijose net nėra tokių rekomendacijų. Trąšų dozės viršijimas sukels šaknų nudegimus arba dirvožemio įdruskėjimą.

Svarbu tai atsiminti skirtingų augalų rūšių organinių ir mineralinių medžiagų poreikis labai skiriasi. Jei visas kambarines gėles maitinsite vienodai, dalis jų aktyviai žydės ir sužaliuos, o kai kurios tiesiog numirs. Ypač lengva pertręšiant sunaikinti kaktusus ir sukulentus. Todėl labai rekomenduojame perskaityti praktines rekomendacijas gėlių auginimo forumuose, kaip tinkamai prižiūrėti konkrečius kartu su jumis augančius augalus. Na, o taisyklė „geriau šerti truputį, bet reguliariai, nei retai ir visa doze“ tinka bet kokiems augalams.

Apsvarstykite kambariniams augalams skirtų trąšų sudėtį ir ypatybes, kurios dažniausiai rekomenduojamos gėlių augintojų forumuose.

Geriausių kambarinių augalų trąšų Pasirinkimas

Kambarinių augalų reikalavimai dirvožemio mineralinei sudėčiai priklauso nuo tipo, sezono, vystymosi stadijos. Todėl beveik dauguma mūsų svarstomų gamintojų turi specializuotų preparatų, skirtų begonijoms, žibuoklėms, orchidėjoms ir pan. Yra kompozicijų žydintiems augalams, yra ir dekoratyviniams žalumynams. Žydėjimo laikotarpiu padidėja boro ir fosforo poreikis, o norint sukurti gražius želdinius, būtinas azoto kiekis.

Be trąšų, sodresniam žydėjimui gėlių augintojai naudoja biostimuliatorius. Dažnai rekomenduojami Domotsvet, JOY, Zdraven, HB 101. Jų naudojimas pateisinamas gerai maitinamų augalų fone. Šie vaistai nekompensuoja maistinių medžiagų trūkumo, bet suaktyvina vidinius resursus.

Iš organinių trąšų naudojamas arklių mėšlas, triušių ir paukščių išmatos, ežero dumblas. Tokias trąšas patartina naudoti dideliems augalams dideliuose kubiluose, augančiuose be perkrovimo. Gausiai žydinčios organinės medžiagos labiau kenkia, todėl gėlių augintojai dažnai renkasi jau paruoštas mineralines kompleksines trąšas.

Kažkas naudoja liaudies receptus: arbatos lapus, mėsos sultinius, bananų odeles, pelenus. Toks viršutinis padažas taip pat labai naudingas, tačiau turi vieną didelį trūkumą – nesubalansuotą ir nežinomą mikroelementų sudėtį.

Linkime sėkmės!